ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پیمانکاران اپل روزانه به بیش از 1000 مکالمه کاربران سیری گوش می‌دادند

خبر استفاده شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مثل فیسبوک، اپل، مایکروسافت، گوگل و آمازون از پیمانکاران ثالث برای گوش دادن به مکالمات کاربران سرویس‌ها و گجت‌هایشان این روزها به بحث داغی تبدیل شده است. حالا گزارشی جدید ...

زینب عابدی راد
نوشته شده توسط زینب عابدی راد | ۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۰

خبر استفاده شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مثل فیسبوک، اپل، مایکروسافت، گوگل و آمازون از پیمانکاران ثالث برای گوش دادن به مکالمات کاربران سرویس‌ها و گجت‌هایشان این روزها به بحث داغی تبدیل شده است. حالا گزارشی جدید به جزئیات بیشتری از برنامه اپل اشاره می‌کند که بر اساس آن هر نفر از پیمانکاران این شرکت روزانه به بیش از 1000 مکالمه سیری گوش می‌دادند.

دستیار صوتی اپل بخش‌هایی از صدا و مکالمه کاربرانش را به سرورهای این شرکت می‌فرستاد تا با استفاده از تحلیل و آنالیز آن‌ها، برای بهبود عملکرد سیری اقدام شود. ماه گذشته گاردین گزارش داده بود که این مکالمات شامل اطلاعات شخصی کاربران از جمله اطلاعات پزشکی آ‌ن‌ها و فعالیت‌های جنسی‌شان نیز می‌شود.

گوش دادن به مکالمات کاربران

یکی از پیمانکاران در گفتگویی با Irish Examiner اشاره کرده که شغل او شامل بررسی نحوه فعال شدن سیری و تحلیل اینکه آیا واقعا این دستیار صوتی کمک مفیدی به کاربران می‌کند یا خیر می‌شد. بر اساس گزارش گاردین پیمانکاران مرتبا به اطلاعات شخصی افراد برخورد می‌کردند اما پیمانکار مذکور در گفتگویش با Irish Examiner اشاره کرد که آنها گاهی اوقات با محتوای زندگی شخصی کاربران رو به رو می‌شدند.

با توجه به اینکه اپل فعلا  اینگونه فعالیت‌ها را متوقف کرده و پیمانکاران مذکور دیگر با این شرکت همکاری ندارند، بنابراین شاهد انتشار اطلاعات دقیق‌تر و بیشتری از زوایای این موضوع هستیم. به تحلیلگران شرکت Globetech گفته شده که هرگونه همکاری آن‌ها با اپل به حالت تعلیق درآمده است. با اینکه هنوز اپل و Globetech در مورد این مساله اظهار نظر نکرده‌اند اما به گزارش Irish Examiner بیش از 300 کارمند Globetech که در این پروژه مشغول به کار بودند شغلشان را از دست داده‌اند.

فعلا اپل اعلام کرده که با اضافه کردن قابلیتی به کاربران حق انتخاب می‌دهد تا در صورت تمایل داده‌هایشان را برای تحلیل و بررسی در اختیار این شرکت قرار بدهند. هنوز مشخص نیست که روند تحلیل داده‌های سیری چه زمانی از سر گرفته خواهد شد اما احتمالا تا زمانی که این شرکت نرم‌افزار یا قابلیتی برای دادن حق انتخاب به کاربران در نظر نگیرد نمی‌توان انتظار ادامه این فعالیت‌ها را داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی