مدیر اسنپ در پاسخ به تاکسیرانی قم: تاکسی های اینترنتی از تاکسی‌های عادی امن‌ترند

«ژوبین علاقبند»، مدیرعامل اسنپ در گفتگو با دیجیاتو تاکید می‌کند که تلاش شهرداری و تاکسیرانی قم برای جلوگیری از تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی با استناد به نامه دادستان کل کشور، غیرقانونی است. او همچنین در پاسخ به اظهارات مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قم مبنی بر اینکه «نمی‌توانیم امنیت در تاکسی‌های اینترنتی را برای خانواده‌ها ضمانت کنیم»، می‌گوید تاکسی‌های اینترنتی از تاکسی‌های عادی شهری امن‌ترند.

ماجرا از آنجا شروع شد که «مرتضی عزتی»، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قم در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم به خانواده‌ها توصیه کرده بود به جای تاکسی‌های اینترنتی از تاکسی‌های ویژه تاکسیرانی استفاده کنند چراکه تاکسیرانی نمی‌تواند امنیت در تاکسی‌های اینترنتی را برای خانواده‌ها تضمین کند. از سوی دیگر او اشاره کرده بود که تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی طبق ماده ۲۰۳ راهنمایی و رانندگی، ممنوع است.

اما مدیرعامل اسنپ در گفتگو با دیجیاتو، پیش کشیده شدن مسئله امنیت را یک «بهانه» می‌داند و می‌گوید: «از ابتدا بیشترین سنگ‌اندازی‌ها علیه اسنپ در شهر قم انجام شد. ما اکنون در تمام استان‌ها و بسیاری از شهرها فعالیم اما بیشترین مقاومت، سنگ‌اندازی و کار شکنی را در قم علیه ما انجام داده‌اند. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و معاون حمل‌ونقل شهرداری و سایر مسئولان تاکسیرانی و شهرداری قم، دست به دست هم دادند تا مانع فعالیت ما شوند.»

او در خصوص ایجاد موانع در قم، می‌گوید ابتدا تلاش شده تا از طریق شواری تامین استان، جلوی فعالیت اسنپ گرفته شود و در مرحله بعد، از طریق سازمان زیباسازی مانع تبلیغات اسنپ در شهر شدند. او در رابطه با اینکه اسنپ برای حل مشکل چه کرده، می‌گوید: «ما جلسات زیادی با آنها برگزار کردیم و توضیح دادیم که چه مجوزهایی برای فعالیت کشوری در اختیار داریم. نحوه کار و سیستم عملیات را به آنها نشان دادیم اما متاسفانه هیچ وقت مسئولان این شهر با ما همراه نشدند و حضور ما در شهر قم را قبول نکردند. از طرفی به هر نوعی که می‌توانستند، سعی کردند مانع فعالیت ما شوند.»

او در خصوص بحث امنیت که از سوی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قم پیش کشیده شده، به ویژگی‌های پلتفرم‌های آنلاین اشاره می‌کند و می‌گوید:

«هر کس مقداری با نحوه کار سیستم تاکسی‌های اینترنتی و روش تایید صلاحیت راننده‌ها و همچنین ردیابی سفرها آشنا باشد، می‌داند که تاکسی‌های اینترنتی یکی از امن‌ترین وسیله‌های حمل‌ونقل هستند و حتی از تاکسی‌های معمولی شهری امن‌ترند. به این دلیل که ما با همکاری پلیس اماکن سامانه‌ای را راه‌اندازی کرده‌ایم و پلیس، صلاحیت راننده‌ها برای اضافه شدن افراد به ناوگان را تایید می‌کند. این تایید از یک عدم سوءپیشینه عادی که تاکسی‌های عادی شهری می‌گیرند بسیار دقیق‌تر و وسیع‌تر است، چراکه صلاحیت اشخاص از طریق بانک‌های اطلاعاتی مختلفی که در اختیار ناجا است، بررسی می‌شود. پس عملاً افرادی که به هر دلیلی مناسب رانندگی و کار در تاکسی‌های اینترنتی نباشند رد صلاحیت می‌شوند.»

او توضیح می‌دهد که فارغ از بحث صلاحیت راننده‌ها، خود اسنپ نیز اطلاعات راننده و سفرها را در اختیار دارد: «مبدا، مقصد و مسیر سفرها برای ما مشخص است. در نتیجه درصد اتفاقات ناگواری که شاید در تاکسی‌های اینترنتی رخ دهد، به دلیل کنترل بیشتر و شفافیت دیجیتالی که وجود دارد، بسیار پایین‌تر است و پیش کشیدن بحث امنیت، بهانه‌ای بیشتر نیست.»

مدیرعامل اسنپ همچنین به نکته مهمی اشاره می‌کند که مربوط به درخواست‌های مالی از این شرکت است. او در رابطه با چرایی بهانه بودن بحث امنیت به دیجیاتو می‌گوید: «اوایل، صحبت از این بود که می‌خواستند درصدی از ما روی هر سفر دریافت کنند. می‌گفتند درصدی به شهرداری بدهید. اگر مبنایی برای این پرداخت وجود داشت و ما این کار را می‌کردیم، امروز هیچ‌یک از این بحث‌ها وجود نداشت و کسی مانع کار ما نمی‌شد. اما متاسفانه امروز در قم با ما این رفتار می‌شود، هرچند مردم قم استقبال ویژه‌ای از اسنپ داشته‌اند و از نظر تعداد سفر، قم یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های ماست. شهرداری و تاکسیرانی قم اگرچه نتوانسته‌اند جلوی مردم را بگیرند اما تلاش می‌کنند جلوی فعالیت و تبلیغات اسنپ را به هر نحوی که بتوانند، بگیرند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری و تاکسیرانی اجازه قانونی برای جلوگیری از تبلیغات شهری تاکسی‌های اینترنتی را دارند یا خیر، به نامه‌ای که دی ماه ۱۳۹۷ از سوی دادستان کل کشور به دادستان‌های تمام استان‌ها ارسال شد اشاره می‌کند و می‌گوید:

«در این نامه ذکر شد که شهرداری‌ها مانع فعالیت و تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی نشوند. در قم البته این مشکل هنوز وجود داشت و از دستور دادستان تمکین نمی‌کردند. اما با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، دادستان کل کشور به دادستان قم به شکل جداگانه و مجدداً نامه زدند که شهرداری مانع تبلیغات نشود. با پیگیری ما از دادستان قم، ایشان از شهرداری قم درخواست داشت که همکاری لازم را داشته باشد اما کماکان شهرداری قم به شکل غیرقانونی مانع فعالیت ما می‌شود.»

نامه‌ای که علاقبند از آن صحبت می‌کند اولین بار ۱۶ دی ماه سال گذشته توسط دیجیاتو منتشر شد. در این نامه دادستان کل کشور تاکید می‌کند که اگرچه نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی بر عهده شهرداری گذاشته شده اما تعیین ضوابط این نظارت، موکول به تصویب و ابلاغ دستورالعملی است که وزارت صنعت و وزارت کشور باید به شکل مشترک آن را تهیه کنند. دستورالعملی که اگرچه پس از ۲ سال هنوز نوشته نشده اما اکنون مدیرعامل اسنپ خبر می‌دهد که در مراحل نهایی است:

«توافق‌های اولیه‌ای در خصوص این دستورالعمل انجام شده و اکنون در حال نهایی شدن است. از طرفی، وقتی دستورالعمل نظارتی نهایی شود، طبیعتاً روش کار کردن ما با شهرداری‌ها و ضوابط نظارتی شهرداری مشخص می‌شود چون توافقی که انجام می‌شود به شکل کشوری است. اما در نهایت تعداد انگشت شماری شهر هستند که تاکسی‌های اینترنتی آنجا چالش دارند. برای مثال فقط این مشکل را در قم، قزوین، زنجان و سمنان داریم.»

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قم از سوی دیگر سهم تاکسی‌های اینترنتی را در حمل‌ونقل عمومی ناچیز بیان کرده بود. اما آیا اساساً اسنپ و تاکسی‌های اینترنتی رقیبی برای حمل‌ونقل عمومی هستند؟ مدیرعامل اسنپ در پاسخ به این سوال می‌گوید:

«این یک مقایسه غلط است. ما به هیچ عنوان در اسنپ، خودمان را با حمل‌ونقل عمومی مقایسه نمی‌کنیم و تلاش نمی‌کنیم از آن سهمی بگیریم. تاکسی‌های اینترنتی و اسنپ به دنبال آن هستند که مردم از ماشین‌های شخصی کمتر استفاده کنند. ما اصولاً نه می‌خواهیم رقیب حمل‌ونقل عمومی باشیم و نه در عمل چنین اتفاقی می‌افتد؛ چون اختلاف قیمت بین حمل‌ونقل عمومی و تاکسی‌های اینترنتی بسیار بالاست.»

مطالب مرتبط

عوارض سفر در تاکسی‌های اینترنتی؛ این درآمد بزرگ برای شهرداری از کجا آمد؟

اختلاف بر سر موضوع پرداخت عوارض شهرداری یکی از مسائل مهمی بود که در ۲ سال اخیر توافق شهرداری با تاکسی‌های اینترنتی را به تاخیر می‌انداخت و در نهایت با سازش طرفین، این عوارض ۱.۵ (تا ۲) درصد تعیین شد. دریافت عوارض استفاده از اسنپ، تپسی یا سایر تاکسی‌های اینترنتی، از ۱۷ دی ماه آغاز... ادامه مطلب

نتیجه گزارش‌های مسافران: اسنپ در ماه ۴۰۰ راننده را غیرفعال می‌کند

تیم پشتیبانی سامانه حمل و نقل هوشمند اسنپ اعلام کرده که بر اساس گزارش‌های مردمی مسافرین نسبت به رفتار رانندگان؛ آنها در ماه هزار راننده را به صورت موقت و ۴۰۰ راننده را به طور دائم غیرفعال می‌کنند.احتمالا برای هر مسافر اسنپی این موضوع پیش آمده باشد که در انتهای سفر خود که بنا به... ادامه مطلب

اسنپ مبلغ کمک‌ هزینه خرید بنزین را برای رانندگانش ۲ برابر کرد

طرح جدید سهمیه‌بندی بنزین که بیش از یک ماه از اجرایی شدنش می‌گذرد چالش‌هایی برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی ایجاد کرده که تا به امروز با همکاری این شرکت‌ها، چالش‌های قیمت جدید بنزین برای رانندگان کمرنگ شده است و در تازه‌ترین اقدام اسنپ، مبلغ کمک هزینه خرید بنزین دو برابر شده است.اسنپ با راه‌اندازی کمپینی به... ادامه مطلب

سرویس هوایی اسنپ به زودی راه‌اندازی می‌شود

سامانه هوشمند اسنپ بعد از چند سال فعالیت در حوزه حمل‌ونقل اینترنتی حالا در حال بررسی سازوکار راه‌اندازی سرویس هوایی یا به بیانی بهتر همان تاکسی هوایی است.اسنپ می‌گوید حالا برای جابه‌جایی مسافران در شرایط ضروری بنا دارد سرویس هوایی راه‌اندازی کند. این سرویس به طور ويژه به منظور تسهیل رفت‌وآمد کسانی که در شرایط... ادامه مطلب

رانندگان اسنپ علاوه بر اعتبار سهمیه، کمک هزینه خرید بنزین هم دریافت می‌کنند

بر اساس اعلام کارگروه سوخت (مصوبه هیئت وزیران)، رانندگان تاکسی‌های اینترنتی که در هفته حداقل ۴۷ کیلومتر پیمایش داشته باشند، به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، ۷ لیتر اعتبار خرید بنزین دریافت می‌کنند و این اعتبار تا سقف ۱۰۰۰ کیلومتر در هفته را پوشش خواهد داد. اکنون اسنپ خبر می‌دهد در جدید‌ترین فعالیت حمایتی خود که... ادامه مطلب

اولین تاکسی اینترنتی ایران در ۵ سالگی: اسنپ یک میلیارد سفر را پشت سر گذاشت

اسنپ که به تازگی پنجمین سال فعالیت خود را جشن گرفته، آمارهای جدیدی را منتشر کرده که رشد این کسب‌وکار اینترنتی در ۵ سال اخیر را حکایت می‌کنند؛ رشدی که حاکی از انجام یک میلیارد سفر و ثبت نام ۲ میلیون راننده در گذر ۵ سال است.یک میلیارد سفر؛ ۲ میلیون رانندهاسنپ در گزارشی که... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟