مدیر عامل VMWare بیتکوین را معضلی برای انسانیت می‌داند

مدیر عامل VMWare بیتکوین را معضلی برای انسانیت می‌داند

«پت گلزینگر» مدیر عامل شرکت محاسبات ابری و ماشین مجازی VMWare از بیتکوین به عنوان یک عامل بد برای انسانیت نام برد. گلزینگر پیش از آغاز کنفرانس سالانه VMWare در سانفرانسیسکو طی مصاحبه‌ای با وبسایت Fortune نظرات خود در مورد بیتکوین را اعلام کرد. بر اساس گفته‌های او یکی از مشکلات استخراج بیتکوین مصرف انرژی زیاد آن است که منجر به بدتر شدن تغییرات اقلیمی می‌شود.

او همچنین ادعا کرد که بیشتر مردم از بیتکوین برای مقاصد نامناسب استفاده می‌کنند و در مجموع این سیستم به ضرر انسانیت تمام می‌شود. البته گلزینگر در مورد تکنولوژی بلاکچین نظر خنثایی دارد اما می‌گوید که بیتکوین سوء استفاده‌ای از این تکنولوژی است.

استخراج بیتکوین

پیشتر هم خزانه‌دار ایالات متحده آمریکا «استیون منوچین» به این موضوع اشاره کرده و گفته بود که بیتکوین برای مقاصد سوء استفاده‌گرانه و خلاف قانون مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عقیده او رمزارزها به منظور جرایم سایبری، فرار مالیاتی، توسعه باج‌افزارها، فروش داروهای غیر قانونی، تجارت انسان و... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حال حاضر انرژی مصرفی برای استخراج بیتکوین به یک معضل اساسی برای جامعه جهانی تبدیل شده است. یکی از کارشناسان بلاکچین در باره انرژی مصرفی و تاثیراتی که استخراج بیتکوین روی محیط زیست دارد گفته:

می‌دانیم که استخراج بیتکوین با برق تأمین شده از ذغال سنگ و همچنین انرژی تجدیدپذیر انجام می‌شود. نمی‌دانیم که با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر دقیقا چه چیزی را جانشین می‌کنیم و البته این نوع از انرژی هیچوقت کاملا پاک نبوده و ردپایی از کربن از خود بر جای می‌گذارد. با این حساب هرچه بیشتر بیتکوین استخراج کنیم قطعا تأثیر بیشتری روی محیط زیست خواهد داشت.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato