بررسی کوتاه ب ام و Z4 مدل 2020؛ دلرباتر از همیشه

بررسی کوتاه ب ام و Z4 مدل 2020؛ دلرباتر از همیشه

برخی خودروهای اسپرت خریداری می‌شوند تا رانده شوند اما اگر بخواهیم کمی با خود صادق باشیم، برخی دیگر نیز صرفا خریداری می‎شوند تا به رخ سایرین کشیده شوند.

bmw z4 2020 - ب ام و z4

نسل قبل ب ام و Z4 با آن سقف فلزی سنگین جداشدنی‎اش گرچه به درد فشن شوهای خودرو می‏‎خورد اما از نظر ویژگی‎های یک اتومبیل اسپرت چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد.

بدین ترتیب قانع کردن مشتریانی که مدام از خود می پرسیدند چرا نباید به جای این اتومبیل یک پورشه باکستر بخرند، بسیار دشوار خواهد بود.

bmw z4 2020 - ب ام و z4

Z4 جدید بسیار تند و تیزتر از نسل قبل است و همچنان می‎توان آن را با باکستر مقایسه نمود. اما سوال مهمی که این روزها مطرح می‌شود این است که تفاوت آن با تویوتا سوپرا در چه چیزی است؟

طی یک شراکت غیرعادی هر دوی این خودروها توسط Magna Steyr در کشور اتریش ساخته می‎شوند و از نظر فنی بسیار به هم شباهت دارند.

bmw z4 2020 - ب ام و z4

سوپرا خودرویی با اتاق کوپه و Z4 از نوع کانورتیبل است اما هر دو خودرو بر پلتفرم یکسانی استوار شده‌اند. با وجود سقف پارچه‎ای Z4،  باید بدانید که این خودرو نسبت به برادر ناتنی ژاپنی‎اش چالاک‌تر و جسورانه‎تر عمل می‌کند.

bmw z4 2020 - ب ام و z4

ب ام و Z4 از نظر بصری قابلیت‏‎های یک خودروی اسپرت را داراست اما هم جنبه‎های مثبت و هم منفی در طراحی بیرونی آن مشهود به نظر می‎رسد.

bmw z4 2020 - ب ام و z4

سبک طراحی زاویه‎دار چراغ‎های جلو و نیز پیکربندی عضلانی قسمت عقب خودرو باعث شده تا ب ام و Z4 نسبت به گذشته پهن‎تر و بزرگتر به نظر برسد. وجود  ۹.۶۵ سانتیمتر طول بیشتر نسبت به قبل موجب شده تا درازای این خودروی باواریایی‎الاصل به ۴۳۱.۸ سانتی متر برسد اما فاصله بین محورهای آن معادل  ۲.۸ سانتیمتر کوتاه‌تر شده است.

برآمدگی جلوی خودرو نیز به منظور کسب استاندارد ایمنی مورد نیاز برای مواقع تصادف با عابر پیاده ایجاد شده است. کابین ب ام و Z4 علاوه بر نمایشگر لمسی مرکزی ۱۰.۲ اینچی از پنل کیلومتر شمار دیجیتال نیز بهره می‎برد.

فضای داخلی خوش‌ساخت به نظر می‎رسد و آخرین نسخه اهرم تعویض دنده ب ام و هم در آن حضور دارد. با این حال فضای کابین کمی گیج کننده است. صندلی راننده نیز نسبت به شیشه جلو در ارتفاع نسبتا پایین‎تری قرار دارد.

سرنشینان بلندقد فضای سر کافی در اختیار خواهند داشت؛ سقف پارچه‎ای نیز طی ۱۰ ثانیه باز یا بسته خواهد شد. مکانیسم باز یا بسته شدن سقف خودرو حداکثر تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت عمل خواهد کرد.

فعلا دو پیشرانه برای ب ام و Z4 به تایید رسیده است؛ نسخه پایه از موتور ۲ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر خطی استفاده می‎کند. این نسخه تحت نام SDrive30iخواهد شد و توان خروجی آن به ۲۵۵ اسب بخار می‎رسد. گشتاور حاصل از این پیشرانه برابر ۴۰۰ نیوتن متر است.

نسخه پرقدرت تر M40i نیز از یک پیشرانه ۳.۰ لیتری شش سیلندر توربوشارژ بهره خواهد برد. وجود نوعی فیلتر در سیستم اگزوز نسخه M40i باعث شده تا توان خروجی این مدل در رقم ۳۳۵ اسب بخار محدود شود. اما در برخی مناطق نظیر ایالات متحده خبری از این فیلتر نبوده و توان موتور تا ۳۸۲ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر، افزایش نشان می‌دهد.

شتاب صفر تا ۹۶ این نسخه در حدود ۳.۷ ثانیه تخمین زده می‎شود. یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز گشتاور حاصل را در هر دو نسخه M40i و ۳۰i به سوی محور عقب روانه می‎کند. همچنین نسخه ارزان قیمت‎تر ۲۰i با ۱۹۷ اسب بخار قدرت احتمالا به یک گیربکس دستی نیز مجهز بشود.

میزان مصرف سوخت پیشرانه ۳ لیتری در مدل M40i برابر ۹.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر(در شهر) و ۷.۶ واحد(در بزرگراه) است. وزن خالص آن نیز برابر ۱۵۶۸ کیلوگرم عنوان شده است.

حین حرکت، ترکیب عواملی نظیر پیشرانه قدرتمند، دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی و سیستم کنترل پایداری مداراگر، مقداری بیش‎فرمانی را نتیجه می‎دهند. کمک‎فنرهای تطبیق‎پذیر نیز بدنه z4 را به شدت تحت کنترل خود دارند.

به دلیل افزایش پهنای ۴ اینچی قسمت جلوی خودرو، تفاوت محسوسی در عبور از مسیرهای مارپیچ بین ب ام و z4 2020 و نسل قبلی آن به وضوح حس می‎شود. چسبندگی خودرو در این موقعیت‎ها بسیار افزایش یافته و تعادل خودرو بهبود قابل توجهی از خود نشان می‎دهد. نقش تایر های ۱۹اینچی در افزایش چسبندگی را نیز نباید نادیده گرفت.

در پیست و هنگامی که خودرو در وضعیت رانندگی اسپرت پلاس قرار دارد، سرعت Z4 M40i به طرز شگفت‎آوری بالا بوده و ما شاهد کمترین دخالت از سوی سامانه کنترل کشش در حالت داینامیک هستیم. ترمزها نیز به بهترین نحو آماده متوقف نمودن خودرو در سرعت‎های بالا هستند.

رانندگی در مسیرهای کوهستانی و پر پیچ‎و‎خم فرصت بهتری را برای پی بردن به عادات ذاتی z4 فراهم نمود. شاسی خودرو به اندازه کافی استوار و محکم احساس می‎شود. رانندگی با z4 در جاده‎های کوهستانی و پر‎ پیچ‎و‎خم، اطمینان‎بخش بوده و در شما اعتماد به نفس کافی را بوجود خواهد آورد.

نیروی پیشرانه به آسانی و در هر لحظه در دسترس بوده و شما می توانید مرزهای سرعت را به آسانی در هم بشکنید؛ شتاب صفر تا ۹۶ M40i در این تست، معادل ۴.۴ ثانیه اندازه‎گیری شد که با رقم ۳.۷ ثانیه اعلام شده تفاوت فاحشی دارد.

به دلیل گشتاور شگفت‎انگیز پیشرانه در گستره ۱۶۰۰ تا ۴۵۰۰rpm، حین حرکت خودرو به آسانی شتاب گرفته و از قابلیت مانور‎دهی بالایی برخوردار است. در این حالت صدای پیشرانه توسط سیستم صوتی ۴۶۴ واتی هرمان-کاردون ۱۲ اسپیکره تقویت شده و هیجان خاصی به سرنشینان منتقل خواهد کرد.

در وضعیت رانندگی Eco-Pro واکنش‎های خودرو یکنواخت‎تر شده، صدای اگزوز نرم‎تر شنیده می‌شود و تعویض دنده‎ها نیز قابل پیش بینی‎تر خواهند شد.

پیشرانه M40i بدون هیچگونه وقفه‎ای بلافاصله نسبت به اعمال فشار بر پدال گاز واکنش نشان می‎دهد؛ در حالت اسپرت پلاس غرش اگزوز مهیج‎تر خواهد شد.

‏نسخه ۳۰i بسیار آرام‎تر از M40i است. شتاب صفر تا ۹۶ آن برابر ۵.۱ ثانیه است؛ این مدل مسافت یک چهارم مایل را ظرف ۱۳.۸ ثانیه با سرعت ۱۶۳.۲ کیلومتر بر ساعت پشت سر گذاشت. با تکیه بر تایرهای میشلن، شتاب جانبی ب ام و Z4 برابر ۱.۰۰g بوده و پس از طی مسافت ۴۴.۵ متر، از سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت به طور کامل متوقف می‎شود.

ارتباطی پیوسته بین حالات مختلف رانندگی در این خودرو مشاهده می‌شود؛ در وضعیت کامفورت خودرو شکوه و آرامش خاصی دارد اما هنوز هم چابک عمل می‌کند. گیربکس ۸سرعته اتوماتیک نیز در تمامی وضعیت‎ها به دقت و نرمی وظیفه خود را انجام می‌دهد.

بهای SDrive30i از ۵۰,۶۹۵ دلار شروع می‌شود که ۱۰ هزار دلار کمتر از پورشه باکستر است. بهای M40i نیز از ۶۴,۶۹۵ دلار شروع می‌شود که نسبت به باکستر، تجهیزات استاندارد و قدرت بیشتری ارائه می دهد. رقابت میان این دو رقیب آلمانی حالا از هر زمان دیگری حساس تر و نزدیک‎تر به نظر می‎رسد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato