سخنگوی دولت: زمان انفجار مرکز فضایی سمنان، ماهواره ناهید ۱ در محل تست بود

سخنگوی دولت: زمان انفجار مرکز فضایی سمنان، ماهواره ناهید ۱ در محل تست بود

«علی ربیعی» سخنگوی دولت در رابطه با حادثه انفجار مرکز فضایی امام خمینی درسمنان، اعلام کرد انفجار در سکو رخ داده اما زمانی‌ که ماهواره‌ ناهید ۱ به سکو منتقل نشده بود. به گفته او در زمان انفجار، ماهواره در محل تست قرار داشته و نه در محل پرتاب نبوده است.

سخنگوی دولت در توضیح به این انفجار توضیح داد که در زمان انفجار ماهواره ناهید ۱ در محل تست بوده است. او تاکید کرد که انفجار در این میادین موضوع عجیبی نیست و در کل دنیا رخ می‌دهد:

«حتی در کشورهای پیشرفته هم چنین انفجارهای مهیبی را داشته‌ایم. خوشبختانه در این اتفاق خسارت‌ جانی نداشته‌ایم. خطا فنی بوده و جزئیات این موضوع کاملا روشن است. در این مورد دو جریان خبری شکل گرفت که یکی از آنها در صدد القای این بود که دشمنان قادر به جاسوسی و خرابکاری هستند که هیچ کدام از کارشناسان بر آن صحه نمی‌گذارند و این نوعی سواستفاده برای قدرت نمایی است. ضمن اینکه ما نمی‌دانیم چطور رئیس جمهور آمریکا عکس ماهواره‌ای توییت می‌کند و با ذوق‌زدگی با این موضوع رفتار می‌کند و این موارد اصلا قابل درک نیست و شاید هم از بی‌سوژگی در مورد ایران چنین موضوعاتی را مطح می‌کنند.»

ماهواره ناهید ۱

چند روز قبل بود که برخی رسانه‌های خارجی اعلام کردند که پرتاب ماهواره ایرانی در مرکز فضایی امام خمینی سمنان ناموفق بوده و این ماهواره در سکوی پرتاب منفجر شده است. «دونالد ترامپ» نیز در توییتی با انتشار عکس‌هایی از این محل اعلام کرد که آمریکا نقشی در این موضوع نداشته و ابراز امیدواری کرد که مسئولان ایرانی به مشکلات فنی پیش‌آمده فائق آیند.

«محمد جواد آذری جهرمی» نیز در پاسخ عکس سلفی با ماهواره ناهید گرفت و اعلام کرد حال ماهواره ناهید خوب است. جهرمی همچنین خبرنگاران را به بازدید از این ماهواره دعوت کرد و گفت: «ماهواره ناهید اینجاست و هنوز برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است.» جهرمی همچنین تاکید کرد که وزارت ارتباطات اطلاع دقیقی ازآنچه در سمنان اتفاق افتاده ندارد و بهتر است در این زمینه وزارت دفاع توضیح دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato