همکاری دیوار و آی‌هوم آغاز شد؛ به دنبال ساماندهی حوزه املاک

با اینکه زمزمه‌های ادغام دیوار و پلتفرم آی‌هوم از سال گذشته به گوش می‌رسید اما این موضوع تا به امروز از سوی دو مجموعه تایید نشده بود. مدیران هر دو مجموعه امروز اما در نشست خبری مشترک، از همکاری با یکدیگر پرده برداشتند و اعلام کردند که دیوار و آی‌هوم قصد دارند تا بخش املاک دیوار را متمایز سازند.

در مراسم مشترک دیوار و آی‌هوم «سجاد محمودخانی» مدیرعامل دیوار خبر از همکاری با آی‌هوم داد و اعلام کرد که دیوار به زودی سهام‌دار ۱۰۰ درصد آی‌هوم خواهد شد اما فعلاً برنامه‌ای برای ادغام پلتفرم‌ها وجود ندارد:

«همکاری به این مفهوم است که دو مجموعه به کمک یکدیگر، هم‌افزایی بیشتری در حوزه املاک داشته باشند؛ چراکه مشتریان دیوار، بیشتر اشخاص هستند و از سوی دیگر آی‌هوم می‌خواهد خدمات تخصصی‌تری را به بخش مشاورین املاک دیوار اضافه کند.»

همکاری مشترک دیوار و آی‌هوم

مدیرعامل دیوار تاکید کرد که افزایش قیمت‌ها و اعلام اخباری مانند اینکه قیمت‌های مسکن در تهران به خاطر وجود نرخ‌های کذب در دیوار است ادعایی نادرست است. او تصریح کرد که پلتفرم دیوار یک پلتفرم مردمی است و آنها دقیقا نمی‌توانند روی قیمت‌ها کنترلی داشته باشند ولی با سیاست‌های پیشگیرانه می‌توانند تا حد زیادی در برابر درج قیمت‌های کاذب ممانعت به عمل آورند.

به گفته محمودخانی هم‌اکنون قیمت‌ها به سایت دیوار بازگشته و این مجموعه امیدوار است با همراهی آی‌هوم بتواند بخش املاک را قوی‌تر از پیش جلو ببرد: «اصالت آگهی‌ها و اطلاعات دقیق‌تر از آگهی‌ها و همچنین عکاسی حرفه‌ای‌تر از جمله خدماتی است که می‌توانیم در این همکاری روی آن حساب کنیم.»

محمودخانی باور دارد دیوار اهدافی چون ارزش آفرینی بیشتر برای خریداران، فروشندگان و مشاوران املاک و تهسیل و کوتاه کردن فرایند پیدا کردن املاک برای مستاجران را در حوزه فروش ملک و املاک دنبال می‌کند: «دیوار در کنار آی‌هوم به مشاوران املاک ارزش آفرین خدمات تخصصی ارائه خواهد کرد و همچنین دیوار به تسهیل معاملات در حوزه املاک نگاه ویژه‌ای دارد که نتایج آن در آینده این همکاری دیده خواهد شد.»

محمودخانی در پاسخ به خبرنگار دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا سیاست‌های جدید این مجموعه در همکاری با استارت آپ‌ها برای ساماندهی بخش‌های مختلفی نظیر خودرو و املاک، در دیگر بخش‌ها نیز ادامه خواهد یافت یا خیر نیز چنین پاسخ داد:

«ما در پلتفرم دیوار دسته‌بندی‌های مختلفی داریم و سعی داریم تا در همه این دسته‌بندی‌ها بهترین خدمات را ارائه بدهیم. در بخش‌هایی از توان نیروهای داخلی بهره می‌بریم و سعی می‌کنیم خودمان مشکلات را رفع کنیم اما در بخش‌هایی نیز دست همکاری به سمت استارت آپ‌های مرتبط دراز خواهیم کرد و قطعا از تجربه و پتانسیل آنها استفاده خواهیم نمود. احتمال این موضوع زیاد است که در آینده همکاری‌های بیشتری از سوی مجموعه دیوار با تیم‌های گوناگون شنیده شود و سرمایه‌گذاری‌هایی نیز در استارت آپ‌های دیگر صورت بگیرد.»

محمودخانی به دیجیاتو گفت که نمی‌توانیم در حال حاضر اعلام کنیم که آی‌هوم مدیریت بخش املاک دیوار را بر عهده گرفته بلکه صرفا یک همکاری در راستای هم‌افزایی صورت گرفته است.

همکاری مشترک دیوار و آی‌هوم

«علیرضا نصری» مدیرعامل آی‌هوم نیز در این نشست خبری اعلام کرد که روزانه در تهران ۲۰۰ واحد مسکونی به این پلتفرم با تیم خودمان و عکاسی خودمان اضافه می‌شود و در کل روزانه هزار واحد مسکونی به آی‌هوم اضافه می‌شود. او درباره همکاری با دیوار، خبر داد که آنها قصد دارند آگهی‌های دیوار را با اطلاعات دقیق‌تر متمایز کنند:

«ما رابطه خوبی با اتحادیه املاک داریم و توقع داریم این رابطه هر روز بهتر شود. هدف آی‌هوم کاهش هزینه و تسهیل فرایند خرید و فروش ملک و استفاده از ظرفیت آژانس‌ها و مشاورین املاک از طریق سوریس دهی و دادن بازار تخصصی به این مجموعه‌ها است. اطلاعات آگهی در آی‌هوم با جزییات زیادی همراه است و قصد داریم این اطلاعات تایید شده را در آگهی‌های دیوار نیز قرار دهیم و آنها را متمایز کنیم.»

نصری برنامه‌های آینده را شامل گسترش تایید ملک و کامل‌تر کردن اطلاعات آگهی‌ها و اهمیت به مشاورین و آژانس‌های مشتری مدار و قوی‌تر با راه اندازی سیستم امتیازدهی و همچنین کمک به ایجاد زیرساخت اجرایی برای راه‌اندازی مشاور اختصاصی فروشنده و حل مشکل لو رفتن‌فایل‌ها اعلام کرد.

مطالب مرتبط

آغاز به کار «دیوار فروشگاه‌ها»: شعبه‌ای آنلاین برای تمام کسب‌وکارهای خرد فیزیکی

مدیرعامل دیوار با اشاره به قابلیت دیوار فروشگاه‌ها که به تازگی در این پلتفرم راه‌اندازی شده تاکید دارد که آنها در این راه جدید نظارت و دقت بیشتری روی خرید و فروش‌ها دارند. او باور دارد که دیوار فروشگاه‌ها می‌تواند یک شعبه آنلاین از هر مغازه‌ای در سراسر پایتخت باشد و نوید این موضوع را... ادامه مطلب

ایجاد بازار سیاه خودرو در اینستاگرام و تلگرام؛ حذف قیمت‌ها با خریداران واقعی چه می‌کند؟

حذف قیمت آگهی‌های مسکن و خودرو از کل اینترنت، مخصوصاً سایت‌های خرید و فروش اینترنتی، شرایط پیچیده‌ای را در بازار به وجود آورده و باعث شده تا هر دو قشر خریداران و فروشندگان دچار یک سردرگمی شدید شوند. از سوی دیگر این اتفاق شرایطی بسیار مطلوب را برای واسطه‌ها جهت ایجاد بازار سیاه فراهم می‌کند؛... ادامه مطلب

درج قیمت در پلتفرم‌های آگهی خودرو ممنوع شد

«رضا الفت نسب»، عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که سایت‌های درج کننده آگهی بار دیگر با یک دستور قضایی مواجه شده‌اند و حالا باید به شکل کامل از درج قیمت خودرو جلوگیری کنند. بر اساس این دستور، هیچ یک از آگهی‌های موجود و منتشر شده... ادامه مطلب

گفتگوی دیجیاتو با مدیرعامل دیوار: محبوب ترین اپ ایرانی چه برنامه‌ای برای آینده دارد؟

مدیرعامل دیوار در گفتگو با برنامه «آنتک» (لایو اینستاگرام دیجیاتو) درباره وضعیت این سرویس در ایام شیوع کرونا و دورکاری کارمندان سخن گفت و از سرویس‌‌های جدید دیوار فروشگاه‌ها و کارنامه صحبت کرد. به اعتقاد «اشکان آرمندهی»، دیوار امن‌ترین پلتفرم در زمینه خرید و فروش خودرو محسوب می‌شود.دورکاری کارمندان در دیواراین گفتگو با موضوع دورکاری... ادامه مطلب

«مارکت پلیس» دیوار راه‌اندازی می‌شود؛ حلقه اتصال کسب‌وکارهای سنتی به مشتریان

به نظر می‌رسد که دیوار می‌خواهد درهای فضای مجازی را به روی فروشگاه‌های فیزیکی باز کند؛ اتفاقی که احتمالاً می‌تواند تغییرات بزرگی را در نحوه تعامل کسب‌وکارهای سنتی با مشتریان ایجاد کند. این پلتفرم که به گفته خودش «محبوب‌ترین اپلیکیشن ایرانی» است، به تازگی بخش «مارکت پلیس» (دیوار فروشگاه‌ها) را در وب‌سایت خود راه اندازی کرده... ادامه مطلب

گفتگو با مدیر ارشد بازاریابی دیوار؛ هر آنچه باید از سرویس کارشناسی خودرو «کارنامه» بدانید

سرویس کارنامه که خدمات کارشناسی خودرو را ارائه می‌دهد از تابستان سال گذشته به شکل آزمایشی شروع به فعالیت کرد و حالا چند ماه است که فعالیت رسمی‌اش را آغاز کرده؛ هدفش هم رسیدن به یک اصل گم‌شده است: ایجاد اعتماد بین خریدار و فروشنده.ایران دست‌کم در مقایسه با کشورهای پیشرفته‌تر، یکی از پیچیده‌ترین شرایط... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟