ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

همکاری دیوار و آی‌هوم آغاز شد؛ به دنبال ساماندهی حوزه املاک

با اینکه زمزمه‌های ادغام دیوار و پلتفرم آی‌هوم از سال گذشته به گوش می‌رسید اما این موضوع تا به امروز از سوی دو مجموعه تایید نشده بود. مدیران هر دو مجموعه امروز اما در نشست ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۱

با اینکه زمزمه‌های ادغام دیوار و پلتفرم آی‌هوم از سال گذشته به گوش می‌رسید اما این موضوع تا به امروز از سوی دو مجموعه تایید نشده بود. مدیران هر دو مجموعه امروز اما در نشست خبری مشترک، از همکاری با یکدیگر پرده برداشتند و اعلام کردند که دیوار و آی‌هوم قصد دارند تا بخش املاک دیوار را متمایز سازند.

در مراسم مشترک دیوار و آی‌هوم «سجاد محمودخانی» مدیرعامل دیوار خبر از همکاری با آی‌هوم داد و اعلام کرد که دیوار به زودی سهام‌دار ۱۰۰ درصد آی‌هوم خواهد شد اما فعلاً برنامه‌ای برای ادغام پلتفرم‌ها وجود ندارد:

«همکاری به این مفهوم است که دو مجموعه به کمک یکدیگر، هم‌افزایی بیشتری در حوزه املاک داشته باشند؛ چراکه مشتریان دیوار، بیشتر اشخاص هستند و از سوی دیگر آی‌هوم می‌خواهد خدمات تخصصی‌تری را به بخش مشاورین املاک دیوار اضافه کند.»

همکاری مشترک دیوار و آی‌هوم

مدیرعامل دیوار تاکید کرد که افزایش قیمت‌ها و اعلام اخباری مانند اینکه قیمت‌های مسکن در تهران به خاطر وجود نرخ‌های کذب در دیوار است ادعایی نادرست است. او تصریح کرد که پلتفرم دیوار یک پلتفرم مردمی است و آنها دقیقا نمی‌توانند روی قیمت‌ها کنترلی داشته باشند ولی با سیاست‌های پیشگیرانه می‌توانند تا حد زیادی در برابر درج قیمت‌های کاذب ممانعت به عمل آورند.

به گفته محمودخانی هم‌اکنون قیمت‌ها به سایت دیوار بازگشته و این مجموعه امیدوار است با همراهی آی‌هوم بتواند بخش املاک را قوی‌تر از پیش جلو ببرد: «اصالت آگهی‌ها و اطلاعات دقیق‌تر از آگهی‌ها و همچنین عکاسی حرفه‌ای‌تر از جمله خدماتی است که می‌توانیم در این همکاری روی آن حساب کنیم.»

محمودخانی باور دارد دیوار اهدافی چون ارزش آفرینی بیشتر برای خریداران، فروشندگان و مشاوران املاک و تهسیل و کوتاه کردن فرایند پیدا کردن املاک برای مستاجران را در حوزه فروش ملک و املاک دنبال می‌کند: «دیوار در کنار آی‌هوم به مشاوران املاک ارزش آفرین خدمات تخصصی ارائه خواهد کرد و همچنین دیوار به تسهیل معاملات در حوزه املاک نگاه ویژه‌ای دارد که نتایج آن در آینده این همکاری دیده خواهد شد.»

محمودخانی در پاسخ به خبرنگار دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا سیاست‌های جدید این مجموعه در همکاری با استارت آپ‌ها برای ساماندهی بخش‌های مختلفی نظیر خودرو و املاک، در دیگر بخش‌ها نیز ادامه خواهد یافت یا خیر نیز چنین پاسخ داد:

«ما در پلتفرم دیوار دسته‌بندی‌های مختلفی داریم و سعی داریم تا در همه این دسته‌بندی‌ها بهترین خدمات را ارائه بدهیم. در بخش‌هایی از توان نیروهای داخلی بهره می‌بریم و سعی می‌کنیم خودمان مشکلات را رفع کنیم اما در بخش‌هایی نیز دست همکاری به سمت استارت آپ‌های مرتبط دراز خواهیم کرد و قطعا از تجربه و پتانسیل آنها استفاده خواهیم نمود. احتمال این موضوع زیاد است که در آینده همکاری‌های بیشتری از سوی مجموعه دیوار با تیم‌های گوناگون شنیده شود و سرمایه‌گذاری‌هایی نیز در استارت آپ‌های دیگر صورت بگیرد.»

محمودخانی به دیجیاتو گفت که نمی‌توانیم در حال حاضر اعلام کنیم که آی‌هوم مدیریت بخش املاک دیوار را بر عهده گرفته بلکه صرفا یک همکاری در راستای هم‌افزایی صورت گرفته است.

همکاری مشترک دیوار و آی‌هوم

«علیرضا نصری» مدیرعامل آی‌هوم نیز در این نشست خبری اعلام کرد که روزانه در تهران ۲۰۰ واحد مسکونی به این پلتفرم با تیم خودمان و عکاسی خودمان اضافه می‌شود و در کل روزانه هزار واحد مسکونی به آی‌هوم اضافه می‌شود. او درباره همکاری با دیوار، خبر داد که آنها قصد دارند آگهی‌های دیوار را با اطلاعات دقیق‌تر متمایز کنند:

«ما رابطه خوبی با اتحادیه املاک داریم و توقع داریم این رابطه هر روز بهتر شود. هدف آی‌هوم کاهش هزینه و تسهیل فرایند خرید و فروش ملک و استفاده از ظرفیت آژانس‌ها و مشاورین املاک از طریق سوریس دهی و دادن بازار تخصصی به این مجموعه‌ها است. اطلاعات آگهی در آی‌هوم با جزییات زیادی همراه است و قصد داریم این اطلاعات تایید شده را در آگهی‌های دیوار نیز قرار دهیم و آنها را متمایز کنیم.»

نصری برنامه‌های آینده را شامل گسترش تایید ملک و کامل‌تر کردن اطلاعات آگهی‌ها و اهمیت به مشاورین و آژانس‌های مشتری مدار و قوی‌تر با راه اندازی سیستم امتیازدهی و همچنین کمک به ایجاد زیرساخت اجرایی برای راه‌اندازی مشاور اختصاصی فروشنده و حل مشکل لو رفتن‌فایل‌ها اعلام کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی