برنامه شیائومی برای استفاده از حسگر 108 مگاپیکسلی در گوشی‌های جدید

برنامه شیائومی برای استفاده از حسگر 108 مگاپیکسلی در گوشی‌های جدید

به لطف دوربین‌های ۴۸ و ۶۴ مگاپیکسلی، آتش جنگ مگاپیکسلی دوربین اسمارت‌فون‌ها همچنان با شدت می‌سوزد. حالا بر اساس اخبار جدید به نظر می‌رسد شیائومی برنامه‌هایی برای استفاده از دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی در گوشی‌های خود دارد.

قبلا صحبت‌هایی از فعالیت‌های شیائومی برای ساخت گوشی‌هایی با دوربین بیرون جهنده به گوش می‌رسید که در نهایت معلوم شد همان ردمی K20 و ردمی K20 پرو هستند. حالا هم گویا چندین گوشی این شرکت چینی با دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی که از سنسور ISOCELL Bright HMX سامسونگ استفاده می‌کنند در حال توسعه هستند.

دوربین 108 مگاپیکسلی

فعلا اپ Mi Gallery رابط کاربری شیائومی یعنی MIUI، در حال توسعه قابلیتی برای مشاهده عکس‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی با رزولوشن کامل است. با این حال چنین قابلیتی فقط به دستگاه‌هایی با اسم رمز tucana، draco، umi و cmi اضافه می‌شود. تمام این اسم رمزها به دستگاه‌های جدید و معرفی نشده شیائومی اشاره دارند اما احتمال اینکه دستگاه‌های هر دو برند می و ردمی را در بر بگیرند وجود دارد.

به هر حال شاید امکان مشاهده عکس‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی دلیلی برای این موضوع نباشد که هر چهار گوشی بتوانند با این کیفیت عکس‌برداری کنند اما دلایلی هم وجود دارند که خلاف این مساله را تأیید می‌کنند. در گذشته اپ‌های گالری گوشی‌هایی مثل شیائومی به کاربران اجازه نمی‌دادند تا روی تصاویر ثبت شده از سنسورهای با مگاپیکسل بالا زوم کامل انجام دهند.

این مشکل تا حدی با عرضه دوربین‌های ۴۸ مگاپیکسلی برطرف شد و کاربران می‌توانستند در گالری روی عکس‌های ثبت شده با این دوربین‌ها کاملا زوم کنند. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که یک گوشی با قابلیت نمایش عکس دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی در حالت زوم کامل، یک دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی هم در اختیار داشته باشد.

هنوز مشخص نیست که در کنار این سنسور چه قابلیت‌های دیگری عرضه می‌شود و باید تا رسیدن اطلاعات و شواهد بیشتر منتظر ماند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato