ابر آروان از مدال‌آوران ایرانی Worldskill 2019 تجلیل کرد؛ ایران جای ماندن است

چهل و پنجمین دوره مسابقات Worldskill 2019 کازان روسیه در بین ۶۳ کشور برگزار شد و ایران با یک مدال نقره، دو مدال برنز و دو دیپلم افتخار توانسته در این رقابت‌های فناورانه افتخار آفرینی کند. «پارسا یوسفی» و «مهیار جباری» و «حسین مکتوبیان» از جمله افتخار آفرینان ایرانی این مسابقات بودند که امروز در شرکت ابر آروان از آنها با حضور «غلامرضا راز» دبیر مسابقات ملی مهارت و «پویا پیرحسین‌لو» ناخدای اجرایی ابر آروان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

Worldskill 2019 کازان روسیه

پویا پیرحسین‌لو ناخدای اجرایی شرکت آروان با اشاره به اهمیت این مسابقات در جهان تاکید کرد که متاسفانه این مسابقات آنچنان در کشور دیده نمی‌شود در صورتی که درهمین مسابقات روسیه نخست وزیر این کشور در افتتاحیه و ریاست جمهوری کشور در اختتامیه آن حضور داشتند و این نشان از مهم بودن Worldskill از دید جهانیان دارد. پیر‌حسین‌لو که خود مدال‌آور پیشین این مسابقات است اذعان داشت که ایرانیان برای دهمین دوره بود که در این مسابقات شرکت می‌کردند و به خوبی افتخارآفرینی کردند: «اتفاقی که لازم است که یک نفر مدال بگیرد دو بخش است، یک بخش میزان تجربه، دانش و هوش هیجانی شرکت‌کننده دارد و همچنین ستاد و تیمی که پشت آدم است نیز در این مساله نقش بسزایی دارد.»

به گفته او مسابقات مهارت در دنیا دو سال یکبار انجام می‌شود و تمرکز خاصی روی رشته‌های مهارتی دارد: «در ایران این مسابقات در سطح ملی هر سال برگزار می‌شود و برگزیدگان برندگان هر دو سال در یک اردویی انتخاب می‌شوند به مسابقات جهانی می‌روند.»

غلامرضا راز نیز با اشاره به محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که در خارج کشور برای ایران رخ داده، حضور در این دوره از مسابقات را سخت دانست ولی از آنسو دستاورد این دوره را یکی از بهترین‌ دوره‌ها دانست. راز به دیجیاتو درباره تحریم‌ها بیشتر توضیح داد و گفت:

«اسپانسرهایی که در این مسابقات حضور دارند بیش از ۳۰۰ شرکت از غول‌های فناوری به شمار می‌روند و برخی از تجهیزات و دستگاه‌هایی که در این مسابقات برای برخی بخش‌ها دارند، جزو تحریم‌هایی است که به ایران وارد شده است. نتیجتا برگزار کنندگان این مسابقات و خود این شرکت‌ها، نمی‌گذارند که ایرانیان حتی برای چند روز هم به این تجهیزات و دستگاه‌ها دسترسی داشته باشند تا دانش مربوط به آنها را کسب کنند و برای همین هم شرکت در برخی رشته‌های Worldskill برای ایرانیان با تحریم مواجه است.»

Worldskill 2019 کازان روسیه

راز به دیجیاتو اعلام کرد که هنوز جوایز مربوط به این افتخار آفرینان از سوی سازمان فنی حرفه‌ای کشور مشخص نشده و با اینکه سال‌های گذشته هر نفر یک دستگاه خودرو جایزه می‌گرفت اما به نظر می‌رسد امسال جایزه دیگری برای آنها در نظر گرفته شده است. او به دیجیاتو گفت: «از خود مسابقات نیز یک مدال و یک مدرک معتبر جهانی به برندگان اهدا شده است.»

مدال آفرینان کشورمان نیز در گفتگو با دیجیاتو اعلام کردند که متاسفانه نه رسانه‌ها و نه شرکت‌های داخلی آنچنان به این مسابقات و افتخاری که آنها کسب کردند توجه کافی ندارند و از نظر آنها همین موضوع باعث به وجود آمدن معضلی همچون فرار مغزها خواهد شد. «مهیار جباری» یکی از این برندگان که شرکت خودش را اداره می‌کند در این مورد به دیجیاتو گفت: «از زمانی که در این مسابقات مدال کسب کردم، چند شرکت خارجی برایم پیشنهاد کار فرستادند اما در ایران هنوز هیچ شرکت ایرانی به ما پیشنهاد شغلی نداده است. همین موضوعات است که باعث می‌شود من و افرادی مانند من امیدی به شرکت‌های داخل نداشته باشیم و بسیاری از دوستان نیز از کشور مهاجرت کنند. ایران جای ماندن است به شرطی که این شرکت‌ها و رسانه‌ها بتوانند از افتخار آفرینان و پتانسیل آنها استفاده کنند.»

حسین مکتوبیان یکی دیگر از برندگان نیز با اشاره به اینکه دوست دارد روزی در شرکت‌هایی چون اپل و گوگل کار کند می‌گوید که این تفکر به خاطر تفکر جهانی است که او دارد و نه اینکه شرکت‌های داخلی را دوست نداشته باشد. او به همراه پارسا یوسفی هر دو شرکتی مانند ابر آروان را جایگاهی مناسب برای کار کردن و کسب دانش دانستند و پیرحسین‌لو در این مراسم از آنها برای همکاری در آینده نزدیک دعوت به عمل آورد.

Worldskill 2019 کازان روسیه

شایان ذکر است پیر‌حسین‌لو در خاتمه این مراسم اعلام کرد با صحبت‌هایی که با سازمان فناوری اطلاعات و سازمان فنی‌حرفه‌ای کشور انجام داده امیدوار است که بتواند مسابقات سطح کشوری Worldskill  را در ابعاد بهتر و با برندینگ بسیار قوی‌تری با کمک ابر آروان و نهادهای دولتی برگزار کنند: «در این مسابقات می‌خواهیم از هر ۵ رشته مهم IT و بخش‌های جانبی و مهمی مانند سایبرکلاود، امنیت و بلاکچین-بیگ‌دیتا را نیز داشته باشیم و در هر ۸ رشته مدال داشته باشیم.»

گفتنیست این مراسم با اهدای جوایزی از سوی ابر آروان به افتخار آفرینان کشورمان در مسابقات جهانی Worldskill 2019 کازان روسیه به اتمام رسید.

malltina

مطالب مرتبط

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟