مدیر تجاری اسنپ: قیمت‌ سفر باید برای مسافر و راننده به صرفه باشد

قیمت سفر در تاکسی‌های اینترنتی، این روزها تبدیل به یک معادله چندمجهولی شده است. از یک سو کاربران به افزایش قیمت معترض هستند و از طرف دیگر راننده‌ها می‌گویند این افزایش قیمت‌ها در یک سال اخیر متناسب با تورم و هزینه‌های نگه‌داری از خودرو نبوده است. 

بخشی از این مسئله، درگیر با اقتصاد تورمی و بیماری است که کشور ما از آن رنج می‌برد: هزینه‌های بیشتر برای راننده؛ سفر گران‌تر برای مسافر. در عین حال که مسافران در شبکه‌های اجتماعی از افزایش قیمت‌ها گلایه‌ می‌کنند، کافیست وارد گروه‌های چندهزار نفره‌ی رانندگان در فضاهایی مانند تلگرام یا واتس‌اپ شوید (که اتفاقا اصلاً کار سختی نیست) تا در جریان سطح گلایه‌ی رانندگان هم قرار بگیرید. 

این مسئله زمانی توجه‌مان را به خود جلب کرد که روزنامه خراسان، گزارشی با عنوان «سرگردنه بگیری تاکسی‌های اینترنتی» منتشر کرد و در آن تحلیل کرده بود که قیمت‌ها از ابتدای امسال تا کنون بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته‌اند. همین گزارش اما باعث اعتراض رانندگان تاکسی‌های اینترنتی در صفحه اینستاگرام این روزنامه شد. شاید خواندن برخی از این نظرات در نتیجه‌گیری شخصی‌تان بی‌اثر نباشد. 

در گفتگویی با «فرید شهابی»، مدیر تجاری اسنپ به همین مسائل و حواشی آن پرداخته‌ایم. خبر مهمی که شهابی به دیجیاتو می‌دهد تغییر و بهینه‌سازی الگوریتم‌های قیمت‌گذاری در اسنپ است. او می‌گوید مهم‌ترین کاری که امروز اسنپ در این شرایط اقتصادی انجام می‌دهد این است که بتواند بین قیمت سفر برای راننده و مسافر توازنی مناسب پیدا کند. 


امیر مستکین، دیجیاتو: قیمت‌ خدمات اسنپ در یک سال اخیر دست‌خوش تغییر شده و کاربران می‌گویند که این تاکسی‌ اینترنتی مانند گذشته به صرفه نیست. از نظر اسنپ افزایش قیمت چقدر بوده است؟

فرید شهابی، مدیر تجاری اسنپ: میانگین افزایش قیمت‌ها کمتر از ۲۵ درصد است. قیمت به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و سفر از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر در روز و حتی ساعت‌های مختلف با هم یکسان نیست. سیاست کلی ما تعیین قیمتی است که هم برای راننده به‌صرفه باشد، هم برای مسافر. حقیقت این است که در یک سال اخیر با افزایش چشمگیر قیمت خودرو، لوازم یدکی و در مجموع استهلاک خودرو مواجه بودیم و همین موضوع باعث شده که قیمت‌ها به طور میانگین نسبت به سال قبل افزایش نسبی داشته است.

مسئله اینجاست که هم مسافران شما به افزایش قیمت معترض هستند و هم رانندگان از کم بودن قیمت نسبت به تورم می‌گویند. چگونه می‌خواهید بین این دو گروه توازن برقرار کنید؟

هدف اصلی ما در قیمت‌گذاری این است که تمامی درخواست‌ها را به سفر تبدیل کنیم. بنابراین همواره تلاش می‌کنیم که منصفانه‌ترین قیمت را داشته باشیم. نگاه ما به این کسب‌وکار بلند مدت است و معتقدیم که رضایت مشتری، آینده را تضمین می‌کند.

در قیمت‌گذاری باید کاربر راننده و مسافر را به طور همزمان در نظر گرفت چرا که اگر هزینه سفر پایین باشد، راننده‌ای درخواست را قبول نمی‌کند و به این ترتیب نیاز مسافر بدون‌جواب می‌ماند. اگر هم هزینه سفر بسیار زیاد باشد، هیچ مسافری درخواست خودرو نمی‌دهد و بنابراین راننده‌ها بدون‌ درخواست می‌مانند.

امروز قیمت هر سفر با توجه به چه فاکتورهایی تعیین می‌شود؟ 

به تازگی با کمک تکنولوژی، الگوریتم‌های تخمین دو فاکتور «عرضه و تقاضا» و «مدت زمان سفر» را بهبود داده‌ایم. بررسی‌های آماری ما نشان می‌دهد که تغییرات اخیر، قیمت‌گذاری را دقیق‌تر کرده و به طور میانگین رضایت مشتری را هم بیشتر کرده.

اما نکته اینجاست که سیستم قیمت‌گذاری اسنپ، پویاست و هر سفر تابع ۴ فاکتور است که «قیمت پایه»، «مسافت سفر»، «مدت زمان سفر» و «نسبت عرضه و تقاضا» هستند. از بین این ۴ فاکتور، الگوریتم‌های تخمین عرضه و تقاضا و مدت زمان سفر بهبود قابل توجهی داشته‌اند.

اغلب مسافرها ابتدا قیمت سفر را چک می‌کنند و بعد درخواست می‌فرستند. بعد از تغییرات اخیر، به تعداد مسافرانی که بعد از کنترل قیمت، درخواست سفر ارسال می‌کنند، اضافه شده است. البته بهینه‌سازی الگوریتم‌های تخمین عرضه و تقاضا و مدت زمان سفر فرایندی مستمر است و همچنان در حال آزمایش و بهبود آن هستیم.

بهبود این دو فاکتور می‌تواند موثر باشد اما قیمت اسنپ در شرایط آب و هوایی خاص -که در حال نزدیک شدن به آن هستیم- افزایش زیادی پیدا می‌کند. آیا تغییراتی‌ که داده‌اید روی این مسئله نیز متمرکز شده؟ 

همانطور که می‌دانید در شرایط جوی نامناسب میزان عرضه و تقاضا دچار اختلال می‌شود و با استفاده از اهرم قیمت سعی می‌کنیم راننده‌های بیشتری را به فعالیت تشویق کنیم. بعد از تغییرات اخیر واکنش سیستم قیمت‌گذاری ما به اتفاقاتی مانند بارندگی و ترافیک سریع‌تر و دقیق‌تر شده و در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری تصمیم‌گیری‌های دقیق‌تری می‌کند.

طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) از ابتدای تیرماه تغییرات بزرگی را به وجود آورد. تغییرات قیمتی پس از شروع طرح در این نقاط برای اسنپ چگونه بودند؟

در مناطق طرح، توازن بین عرضه و تقاضا به هم می‌خورد. اگر بخواهیم تنها با توجه به نسبت عرضه و تقاضا همیشگی‌مان در این منطقه قیمت‌گذاری کنیم قیمت‌ها افزایش زیادی پیدا می‌کند. برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ و خدمت‌رسانی مناسب در این مناطق از ابتکار عمل‌های دیگری استفاده می‌کنیم. یکی از راهکارهای ما برای کنترل قیمت در این مناطق، استفاده از طرح‌های تشویقی برای رانندگانی است که در ساعات و مناطق طرح سفر می‌کنند.

یکی از گلایه‌های مهم رانندگانی که در شهرهایی به جز تهران فعالند، کرایه‌های پایین نسبت به تهران است. این تفاوت قیمت ناشی از چیست و آیا برنامه‌ای برای متعادل سازی این تفاوت وجود دارد؟ 

مسئله اینجاست که قبل از اینکه تاکسی‌های اینترنتی وارد بازار بشوند هم هزینه‌های حمل‌ونقل در تهران با سایر شهرها متفاوت بود. قیمت‌گذاری اسنپ در هر شهر بر مبنای قیمت‌های همان شهر تعیین می‌شود و تلاش ما همواره بر این است که قیمتی با اختلاف از عرف هر شهر نداشته باشیم. البته به دلیل اینکه در سیستم اسنپ، رانندگان کیلومتر کمتری را به صورت خالی تردد می‌کنند و بلافاصله بعد از به مقصد رساندن یک مسافر می‌توانند مسافر بعدی را سوار کنند، قیمت‌ها به تبع کمتر از آژانس یا دربست است.

malltina

مطالب مرتبط

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

چرا ایران مدرن به سمت شفافیت پیش نمی‌رود؟ معاون وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد

رییس سازمان فناوری اطلاعات در سمینار «ریشه‌های اداری و اجتماعی مقابله با شفافیت»، درباره موانع رشد شفافیت در نظام‌های اداری صحبت کرد. او توضیح داد چرا برخی نهادها در دنیای مدرن امروزی همچنان به محرمانه‌سازی اعتقاد دارند و چرا باید شفافیت را به عنوان راه اصلی انتخاب کرد.«امیر ناظمی» در این نشست با طرح این... ادامه مطلب

کرونا هم مشترکین اینترنت ثابت را بیشتر نکرد؛ ضریب نفوذ ۱۴۴ درصدی موبایل در کشور

بر اساس آخرین آمار رگولاتوری، تا پایان خرداد ۹۹ تعداد ۱۲۱ میلیون و ۹۲ هزار و ۲۳۲ سیم‌کارت در کشور فعال بوده و ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران به بیش از ۱۴۴ درصد (دو درصد بیشتر از اسفند ۹۸) رسیده است.رگولاتوری به شکل فصلی گزارش‌های کاملی را از بخش‌های مختلف تحت نظارت خود منتشر... ادامه مطلب

فیلیمو باکس معرفی شد؛ ورود اولین سخت افزار هلدینگ صبا ایده به بازار

هلدینگ صبا ایده امروز از اولین سخت‌افزار خود تحت عنوان «فیلیمو باکس» رونمایی کرد. این گجت اندرویدی به کاربران اجازه می‌دهد تا در تلویزیون‌های خود، تجربه‌ی استفاده از محتوای فیلیمو را با کیفیت 4K داشته باشند.مشخصات سخت‌افزاری فیلیمو باکسفیلیمو باکس که با کد FB-101 معرفی شده، از فناوری 4K HDR بهره می‌برد. در واقع کاربران... ادامه مطلب

کوئرا دومین نمایشگاه آنلاین کار در حوزه برنامه‌نویسی را برگزار می‌کند

نمایشگاه آنلاین کار Quera Career Days بستری برای ایجاد ارتباط بهینه بین شرکت‌های برتر حوزه IT با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های ایران خواهد بود. در این نمایشگاه بیش از ۲۰ شرکت معتبر حضور دارند و با کارجویان گفتگو می‌کنند.تا کنون بیش از ۲۰۰۰ برنامه‌نویس برای شرکت در نمایشگاه آنلاین کار کوئرا ثبت نام کرده‌اند؛... ادامه مطلب

ممنوعیت جدید برای خرید و فروش ارز در فضای مجازی اعلام شد

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دادستانی کل کشور، در نامه‌ای به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای موارد جدید فهرست مصادیق محتوای مجرمانه را اعلام کرد.کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دادستانی کل کشور که تحت عنوان کارگروه فیلترینگ هم شناخته می‌شود، در نامه‌ای به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، اضافه شدن مواردی چون خرید و فروش ارز را... ادامه مطلب

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟