ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کالبدشکافی آیفون ۱۱ پرو مکس
تکنولوژی

مدار شارژ جدید و تعمیرپذیری خوب؛ یافته های iFixit از کالبدشکافی آیفون ۱۱

کمپانی iFixit در کالبدشکافی آیفون ۱۱ پرو مکس به دو کانکتور باتری برخورده که احتمالا به قابلیت شارژ معکوس آیفون ۱۱ پرو مربوط می شوند. اپل طبق معمول علاقه ای به افشای برخی ویژگی های سخت ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۰

کمپانی iFixit در کالبدشکافی آیفون ۱۱ پرو مکس به دو کانکتور باتری برخورده که احتمالا به قابلیت شارژ معکوس آیفون ۱۱ پرو مربوط می شوند.

اپل طبق معمول علاقه ای به افشای برخی ویژگی های سخت افزاری پرچمدارهایش ندارد اما سایت های مختلف مثل iFixit سعی کرده اند برخی زوایای پنهان از جمله میزان رم و باتری را آشکار کنند.

iFixit پس از کالبدشکافی آیفون ۱۱ پرو مکس امتیاز تعمیر پذیری ۶ را برای این گوشی در نظر گرفته است. این کمپانی علاوه بر تعیین میزان تعمیر پذیری آیفون ۱۱ پرو مکس سعی کرده پشتیبانی یا عدم سازگاری این پرچمدار از قابلیت شارژ هم معکوس را مشخص کند.

کارشناسان iFixit پس از باز کردن قطعات مختلف سراغ باتری رفته اند. باتری ۳۹۶۹ میلی آمپر ساعتی آیفون با ضخامت ۴.۶ میلی متری ۰.۷ میلی متر از آیفون XS مکس بزرگتر است و ۵۹.۶ گرم وزن دارد. بنابرین هرچند اپل چیپست A13 بیونیک را در افزایش بازدهی موثر  دانسته بود ظاهرا علت اصلی افزایش حجم باتری است.

کالبدشکافی آیفون ۱۱ پرو مکس

نکته جالب اتصال دو کانکتور به باتری L شکل است که طرف دیگر آنها به پورت لایتنینگ و مدار گوشی متصل شده. کانکتور پایینی در مدل های سال گذشته وجود ندارد و طبق بررسی ها حتی در صورت قطع کردن هم گوشی از طریق کابل قابل شارژ است. از آنجا که در این حالت امکان شارژ بی سیم وجود ندارد احتمالا کانکتور به کویل شارژ گوشی متصل شده است.

اتصال دوباره کانکتور یک هشدار دمایی را به صورت موقت فعال می کند که از نظر iFixit نتیجه عدم ارتباط بین مدار و سنسور دمایی باتری است. این طراحی می تواند نشانگر مدار مدیریت حرارتی باشد که تا کنون استفاده نشده اما برای شارژ بی سیم معکوس به کار برده خواهد شد.

از طرف دیگر اپل وجود سخت افزارهای جدید در آیفون ۱۱ پرو را تایید کرده با این حال کاربرد آنها را مدیریت و نظارت بر کارایی باتری عنوان کرده است.

 

تماشا کنید: کالبدشکافی آیفون ۱۱ پرو مکس توسط کانال یوتوب DChannel

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی