شکایت اوبر از مقامات نیویورک: قوانین خودسرانه حیات ما را تهدید می‌کند

شکایت اوبر از مقامات نیویورک: قوانین خودسرانه حیات ما را تهدید می‌کند

مقامات نیویورک با تعیین قوانین سفت و سخت استارتاپ های حمل و نقل اشتراکی را با چالش های بسیاری مواجه کرده اند اما اوبر نمی خواهد به آسانی در برابر محدودیت ها تسلیم شود.

نیویورک به بهانه کاهش ترافیک شهری ثبت نام رانندگان جدید در تاکسی های اینترنتی را محدود کرده و علاوه بر این از تاکسی های اینترنتی خواسته در مناطق و ساعات با سطح درخواست پایین سرویس دهی را متوقف کنند. اوبر که قبلا اعتراض خود به این قانون را علنی کرده بود، حالا از مقامات شهری شکایت کرده است.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته ۴۱ درصد از زمان رانندگان تاکسی های اینترنتی در نیویورک صرف دور زدن برای پیدا کردن مسافر می شود و همین عامل گره ترافیکی این شهر را پیچیده تر کرده. بر اساس قوانین جدید تا سال آینده این میزان باید ۱۰ درصد کاهش پیدا کند اما اوبر مدعی شده این برآوردها بر اساس مدل های ناقص تهیه شده و کاهش ۱۰ درصدی حیات سرویس های حمل و نقل اشتراکی را به خطر خواهد انداخت.

استارتاپ های حمل و نقل اشتراکی

به گفته این کمپانی که تحت هدایت «دارا خسروشاهی» قرار دارد، شهرداری با اینکار منافعی را که مدل کسب و کار آنها برای رانندگان و مسافران ایجاد کرده تهدید می کند.

«بیل دی بلازیو» شهردار نیویورک با دفاع از قوانین هدف از آنرا پاکسازی خیابان ها از ماشین برای رفت و آمد اتوبوس ها، دوچرخه سواران و عابران عنوان کرده است. یکی از سخنگویان شهرداری هم تاکید کرده با پیاده سازی این قوانین خیابان ها و حتی خود رانندگان هم نفس راحتی خواهند کشید. وی اوبر را متهم کرده که منافع خود را بر همه چیز ارجح تر می داند.

اوبر و لیفت به نقششان در افزایش ترافیک اعتراف کردند اما حاضر نیستند به قوانین محدود کننده تن در دهند.

 

تماشا کنید: اوبر اسکوبر راه اندازی شد؛ اولین سرویس اشتراک گذاری زیردریایی جهان

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato