تغییر ناگهانی مواضع هواوی؛ میت ۳۰ پرو بوت لودر باز نخواهد داشت

تغییر ناگهانی مواضع هواوی؛ میت ۳۰ پرو بوت لودر باز نخواهد داشت

در مراسم پرسش و پاسخ معرفی خانواده میت ۳۰، ریچارد یو (مدیرعامل هواوی) از باز بودن بوت لودر این گوشی‌ها خبر داد. این کار باعث می‌شد تا کاربران بتوانند برنامه‌های مربوط به گوگل یا همان GApps را روی این گوشی‌ها نصب کنند. اما ظاهرا هواوی از این تصمیم پشیمان شده و قرار است پرچمداران جدیدش با بوت لودر بسته (قفل) عرضه شوند.

هواوی برای راضی نگه داشتن مشتریان خود، قرار بود از ابتدا بوت لودر گوشی‌های سری میت ۳۰ را باز بگذارد تا کاربران بتوانند برنامه‌های مورد نیاز خود را به سادگی روی این گوشی‌ها نصب کنند و هر بلایی که دوست دارند سر گوشی خود بیاورند و انواع و اقسام رام‌های مختلف را روی گوشی خود فلش کنند. در داستان هواوی، باز بودن بوت لودر با توانایی نصب برنامه‌های گوگل قرین می‌شد چرا که این کشور به دلیل مراودات اخیر واشنگتن و پکن، نمی‌تواند از سرویس‌های گوگل استفاده کند.

بوت لودر
میت ۳۰

به همین دلیل هواوی تصمیم گرفته است که عطای باز بودن بوت لودر را به لقایش بخشیده و گوشی‌های سری میت ۳۰ را با بوت لودر بسته عرضه کند. باید دید این کار چقدر به میزان فروش این گوشی‌های قدرتمند لطمه وارد می‌کند. گفتنی است که کاربران چینی به دلیل در دسترس نبودن سرویس‌های گوگل در این کشور، به این سبک از گوشی‌ها عادت کرده‌اند. با این حال واداشتن کاربران غربی و بین المللی به کنار آمدن با این مشکلات غیر ممکن است.

البته هواوی گفته در صورتی که این شرکت از لیست تحریم‌های آمریکا خارج شود، با یک بروز رسانی آنی این گوشی‌ها را به برنامه‌های گوگل مجهز می‌کند. حتی چندی پیش هواوی مدعی شده بود که حاضر است با هر کشوری که می‌خواهد از تجهیزات و دستگاه‌های این کمپانی استفاده کند، قرارداد ضد جاسوسی امضا کند.

هواوی گوشی‌های میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو را به عنوان سکوی پرتابی برای رسیدن به رکورد فروش ۳۰۰ میلیون گوشی هوشمند می‌دید تا بتواند سامسونگ را به زیر بکشد و رتبه اول را به خود اختصاص دهد. اما با توجه به منع آن‌ها در استفاده از GApps، شاید این رویا هم به باد رفته است.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato