همه چیز درباره آیفون 13
کوالکام تجارت با هواوی را از سر گرفت

کوالکام تجارت با هواوی را از سر گرفت

از زمانی که هواوی در لیست سیاه دولت آمریکا قرار گرفت، برخی از شرکای اصلی آن نظیر کوالکام با چالش‌های فراوانی برای همکاری با این شرکت رو به رو شده‌اند. حالا در بیانیه‌ای جدید مدیر عامل کوالکام «استیو مالنکف» تایید کرده که شرکت آن‌ها تجارت با هواوی را از سر گرفته است.

بر اساس گفته‌های مالنکف کوالکام همچنین به دنبال راهی برای تثبیت طولانی مدت قراردادهای تأمین با هواوی است اما هنوز مشخص نیست که چه قطعاتی به این شرکت فروخته خواهد شد.

تجارت با هواوی

دو ماه پیش وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که برای شرکت‌هایی که قصد دارند تجارت خود را با هواوی ادامه دهند لایسنس اختصاصی صادر می‌کند. یکی از دلایل اصلی تأکید روی چنین موضوعی این بوده که کمپانی‌های آمریکایی تنها اجازه فروش قطعات متداول را به هواوی خواهند داشت که شامل چیپست‌های موبایل نیز می‌شود.

ماه گذشته نیز لایسنس تجاری موقت هواوی به مدت ۹۰ روز تمدید شد تا در این مدت قادر به ادامه تجارت با کمپانی‌های آمریکایی باشد. گزارشاتی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهند که تا به حال بیش از ۱۳۰ کمپانی آمریکایی برای دریافت لایسنس اختصاصی تجارت با هواوی اقدام کرده‌اند.

با اینکه هواوی چیپست‌های موبایل هم تولید می‌کند اما این شرکت همچنان به چیپ‌های کوالکام برای استفاده در برخی از دستگاه‌هایش وابسته است. گزارش شده که تنها در سال ۲۰۱۸ هواوی حدود ۱۱ میلیارد دلار برای تجارت با کمپانی‌های آمریکایی از جمله کوالکام، اینتل و میکرون هزینه کرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato