نفوذ آسان هکرها به ماشین‌های اخذ رای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

در حالی که بحث انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هر روز در آمریکا داغ تر می شود، هکرها به آسانی دستگاه های رای گیری را هک کرده اند.

گروهی از هکرهای کلاه سفید با خرید دستگاه های رای گیری از سایت eBay تست های نفوذی را روی این ماشین ها انجام داده اند که به هک تمامی دستگاه منجر شده است. هکرها این آزمایش را در جریان کنفرانس امنیتی Def Con پیاده کردند اما یافته های خود را جدیدا با مقامات واشنگتن در میان گذاشته اند.

مشکلات امنیتی دستگاه های رای گیری شامل پسوردهای پیش فرض ضعیف و رمزنگاری نامطلوب بوده است. به گفته این متخصصان نه تنها افرادی که به صندوق دسترسی دارند به آسانی قادر به نفوذ هستند بلکه در صورت اشتباه مسئولان رای گیری مهاجمان سایبری از راه دور هم امکان هک آنها را پیدا خواهند کرد.

دستگاه های رای گیری

این نخستین بار نیست که از ضعف امنیتی دستگاه های رای گیری سخن به میان می آید. تابستان گذشته گمانه زنی ها در مورد رخنه اطلاعاتی سیستم های انتخاباتی و پیکربندی اشتباه دستگاه های یکی از تولیدکنندگان ابزارهای رای گیری مطرح شد.

بازرسی های قبلی نشان داده سیستم انتخابات محلی ایالت ها از سدهای امنیتی بسیار ضعیفی بهره می برده که دلیل آن اختصاص اندک بودجه به ارتقای آنها است. بر اساس این ارزیابی ها فقط یک چهارم سیستم های رای گیری ایالت های آمریکا از حداقل امنیت مناسب برخوردار بوده اند و ایالت هایی نظیر فلوریدا، آرکانزاس، کانزاس، ایندیانا و تنسی به طور کل در این ارزیابی رد شده اند.

در حالی که دموکرات ها خواهان اختصاص بودجه ۶۰۰ میلیون دلاری برای رفع این مشکلات شده اند، جمهوری خواهان تنها با بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری موافقت کرده اند. با توجه به اهمیت جلوگیری از نفوذ مهاجمان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شرکت های خصوصی نظیر مایکروسافت با توسعه برخی ابزارها در پی ارتقای امنیت انتخابات هستند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟