ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رمزارز لیبرا
تکنولوژی

لیبرا یک قدم دیگر به لبه پرتگاه نزدیک شد

وقتی فیسبوک اواخر خرداد ماه از ارز دیجیتال خود به نام «لیبرا» (Libra) رونمایی کرد، شرکت های مالی بزرگی همچون ویزا، مسترکارت، پی پل و اوبر پشتیبانی خود را از آن اعلام کردند. اما حالا ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰

وقتی فیسبوک اواخر خرداد ماه از ارز دیجیتال خود به نام «لیبرا» (Libra) رونمایی کرد، شرکت های مالی بزرگی همچون ویزا، مسترکارت، پی پل و اوبر پشتیبانی خود را از آن اعلام کردند. اما حالا به نظر می رسد این شرکای کلیدی به خاطر انتقادات گسترده رگولاتورهای مالی دنیا از آن، در حال پا پس کشیدن هستند.

طبق گزارشی که روز سه شنبه در وال استریت ژورنال منتشر شده، ویزا، مسترکارت و دیگر شرکت هایی که حمایت خود را از رمز ارز فیسبوک اعلام کرده بودند، اکنون در حال «تجدیدنظر» در مورد حضور خود در فضای کریپتو هستند.

شرکت های مذکور می ترسند در صورت ادامه همکاری با انجمن لیبرا (Libra Association)، هدف انتقادات قانونگذاران و مقامات دولتی در آمریکا و اروپا قرار بگیرند. حامیان مالی رمز ارز فیسبوک متشکل از 28 عضو قرار است روز 14 اکتبر (22 مهر) در ژنو ملاقات کرده و در مورد همکاری خود صحبت کنند.

لیبرا

عدم حمایت شرکت های بزرگ مالی از ارز دیجیتال فیسبوک نشان می دهد چشم انداز فیسبوک برای ایجاد یک ارز دیجیتال جهانی در دسترس و قابل استفاده در شبکه اجتماعی احتمالاً هیچ گاه محقق نخواهد شد.

لیبرا از زمان معرفی هدف حمله رگولاتورهای مالی دنیا قرار گرفته است. بانک مرکزی اروپا معتقد است این ارز دیجیتال ثبات یورو را به خطر می اندازد. یکی از کارشناسان حوزه رمز ارز در چین نیز لیبرا را غیر قابل مهار خوانده است.

اواخر خرداد ماه اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار توقف پروژه لیبرا شدند. رگولاتورهای کشورهای انگلستان، کانادا و اتحادیه اروپا نیز نگرانی های خود را از امنیت لیبرا اعلام کرده اند.

هند که به دلیل عدم دسترسی صدها میلیون از شهروندان این کشور به خدمات بانکی، از بازارهای اصلی لیبرا محسوب می شد نیز قرار است این ارز دیجیتال را در این کشور ممنوع کند.

با وجود مشکلات گفته شده اخیراً یک فایل صوتی از صحبت های خصوصی «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل فیسبوک لو رفته که در آن به عرضه لیبرا تا پایان سال جاری میلادی اشاره کرده و می گوید پس از عرضه بیش از صد شرکت با آن همکاری خواهند کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی