چه کسانی بیشترین تعداد بیت کوین جهان را در اختیار دارند؟

همه می دانیم که نهنگ های زیادی در دنیای بیت کوین یا تمام بازارهای مشابه وجود دارند؛ افرادی که به راحتی می توانند وضعیت بازار را تغییر دهند. در این مطلب می خواهیم سلاطین بیت کوین را بشناسیم، افرادی که مقادیر زیادی بیت کوین خریده و نگهداری می کنند.

صرافی ها

واضح است که صرافی های رمزارز بزرگ ترین مالکان بیت کوین هستند. در حال حاضر حدود ۶.۷ درصد از کل بیت کوین در گردش به ارزش بیش از ۹.۸ میلیارد دلار در کیف پول صرافی ها نگهداری می شود. هشت صرافی معروف از جمله کرکن (Kraken)، بیتستمپ (Bitstamp) و بایننس (Binance) ذخیره بیت کوین خود را طی سال های اخیر افزایش داده اند.

در نمودار فوق، هر رنگ میزان ذخیره بیت کوین یک صرافی بزرگ را نشان می دهد و می بینید که این مقدار به مرور زمان چقدر افزایش یافته است. جالب اینکه روند افزایش موجودی بین کوین صرافی ها ارتباط چندانی با تغییرات قیمت این رمزارز محبوب نداشته و همواره رو به رشد بوده است.

ساتوشی ناکاموتو

اگرچه هنوز نمی دانیم چه کسی بیت کوین را به دنیا معرفی کرد، اما این فرد ناشناس که به «ساتوشی ناکاموتو» معروف است، بیشترین مقدار بیت کوین را در جهان در اختیار دارد. طبق اطلاعات موجود، ساتوشی ۱ میلیون بیت کوین یعنی ۴.۷۶ درصد از کل ۲۱ میلیون بیت کوین قابل استخراج را برای خودش ذخیره کرده است.

برادران وینکلوس

برادران وینکلوس (Winklevoss) در سال ۲۰۱۳ مدعی شدند که ۱ درصد تمامی بیت کوین در گردش دنیا را در اختیار دارند. با توجه به اینکه تا پایان سال ۲۰۱۳ حدود ۱۲ میلیون بیت کوین استخراج شده بود، این دو برادر در آن زمان حدود ۱۲۰ هزار بیت کوین داشته اند و به احتمال زیاد این رقم تاکنون افزایش یافته است.

برادران وینکلوس مالک صرافی جمنای (Gemini) هستند و هر سال به سرمایه آنها اضافه می شود.

بری سیلبرت

بری سیلبرت معروف به سلطان کریپتو، بنیانگذار و مدیرعامل گروه ارز دیجیتال (Digital Currency Group) نیز به شمار می رود. این گروه علاوه بر راه اندازی و پشتیبانی از شرکت های فعال در حوزه بیت کوین و دیگر رمزارز ها، به سرمایه گذاری نیز مشغول است.

گروه مورد بحث علاوه بر پایگاه خبری CoinDesk مالک بیش از ۱۰۰ شرکت مرتبط با بیت کوین از جمله Grayscale نیز محسوب می شود. فوربز ارزش دارایی های سیلبرت در سال ۲۰۱۸ را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار برآورد کرد، رقمی که به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۹ افزایش قابل توجهی داشته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟