برای اولین بار تعداد ثروتمندان چین از آمریکا بیشتر شد

برای اولین بار تعداد ثروتمندان چین از آمریکا بیشتر شد

به گزارش شرکت خدمات مالی و بانکداری «کردیت سوئیس» (Credit Suisse)، بیش از ۱۰۰ میلیون چینی در بین ۱۰ درصد از پولدارترین مردم دنیا قرار دارند. چین با این آمار برای اولین بار جلوتر از آمریکا با ۹۹ میلیون نفر از ثروتمندترین افراد دنیا در دسته بندی مشابه قرار گرفت.

در ادامه گزارش بانک مذکور نوشته شده که تبدیل شدن چین از یک کشور نوظهور و در حال گذار به یک کشور صنعتی تمام عیار، سبب ثروتمند شدن مردم این کشور و رکورد زنی شده است.

برای اولین بار تعداد ثروتمندان چینی از ثروتمندان آمریکایی پیشی گرفت

«Nannette Hechler-Fayd’herbe»، مدیر بخش اقتصاد و تحقیقات بانک سوییسی می گوید:

«با وجود تنش هایی که بین ایالات متحده و چین در ۱۲ ماه گذشته وجود داشته، هر دو کشور به ترتیب با ۳.۸ تریلیون و ۱.۹ تریلیون دلار، عملکرد بسیار خوبی از لحاظ درآمدزایی داشته اند.»

برای قرار گرفتن در بین ۱۰ درصد از پولدارترین مردم دنیا، به دارایی های شخصی برابر با ۱۰۹۴۳۰ دلار نیاز است. با اینکه چین توانسته آمریکا را در این زمینه شکست دهد، اما آمریکا همچنان با داشتن ۴۰ درصد از افراد بسیار ثروتمند دنیا از چین جلو است.

سال گذشته میلادی تعداد میلیونرهای آمریکایی با ۶۷۵ هزار نفر افزایش به ۱۸.۶ میلیون نفر رسید؛ این یعنی حدوداً از هر ۱۴ فرد بالغ در آمریکا، یک نفر میلیونر است. در چین تعداد افراد میلیونر در سال ۲۰۱۸ با افزایش ۱۵۸ هزار نفری به ۴.۴ میلیون نفر رسید که طبق گزارش بانک سوییسی ۱۰ درصد از کل دنیا را به خود اختصاص می دهد. این کشور طبق آمارها حدوداً ۱.۱ میلیارد نفر بزرگسال دارد.

۱.۱ میلیون نفر نیز در سطح دنیا با اضافه شدن به کلوپ میلیونرها، آمار میلیونرهای جهان را به ۴۶.۸ میلیون نفر رساندند. مجموع دارایی های خالص این گروه برابر با ۱۵۸.۳ تریلیون دلار است که ۴۴ درصد از مجموع آمارهای جهانی را به خود اختصاص می دهد.

بانک سوییسی مورد بحث در گزارش خود تخمین زده که ۵۵۹۲۰ فرد بزرگسال حداقل از ارزشی برابر با ۱۰۰ میلیون دلار برخوردار بوده و دارایی های خالص ۴۸۳۰ نفر نیز ارزشی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار دارد.

از لحاظ مجموع ثروت های خانگی آمریکا، چین و ژاپن به ترتیب رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato