مدیرعامل دیوار: سامانه شاهکار پاسخگوی برخی نیازهای ما نیست

مدیرعامل دیوار بعد از مدتها به طور رسمی در مراسم شهر رشت جشنواره وب و موبایل ایران صحبت‌هایی را پیرامون این پلتفرم اذعان داشت و ضمن اشاره به کارنامه چندین ساله دیوار، به مشکلات این سامانه خرید و فروش مردمی اشاره کرد. به گفته او سامانه شاهکار توانسته تا حدی به حل مشکل استفاده نادرست سودجویان از سامانه دیوار کمک کند اما مشکلاتی را نیز به همراه دارد که روند کار را سخت کرده است.

«اشکان آرمندهی» اعلام کرد که از سال ۹۲ به دیوار پیوسته و در آن زمان سلسله مراتب خاصی در این استارتاپ ایرانی وجود نداشته است. او می‌گوید ایده دیوار از اینجا سرچشمه گرفته که روزی «حسام آرمندهی» (پسرعموی او و مدیرعامل سابق کافه‌بازار و مدیرعامل فعلی هلدینگ هزاردستان) در سوئد گجت‌های الکترونیکی خود را از طریق سایتی مشابه دیوار می‌فروشد و تصمیم می‌گیرد همین سامانه را در ایران هم راه‌اندازی کند.

به گفته آرمندهی نسخه اولیه دیوار در سال ۹۱ تاسیس می‌شود و در آغاز کار روزانه ۵۰ آگهی در آن منتشر می‌شود: «پیش بینی می‌کردیم که روزی به سی میلیون کاربر برسیم و امروز که با شما حرف می‌زنم، رکورد ۲۵ میلیون کاربر را گذرانده‌ایم و لحظه به لحظه به نهایی شدن پیش‌بینی خود نزدیک می‌شویم.»

او می‌گوید که در سال گذشته بیش از ۷۲ میلیون آگهی در دیوار منتشر شد و در سال جاری نیز توانسته‌اند به شعار هر ایرانی یک آگهی دیوار دست یابند و پیش بینی می‌کنند که تا پایان سال بیش از 120 میلیون آگهی را داشته باشند.

او دلیل انتخاب اسم دیوار را حس نوستالژی چسباندن آگهی‌های فروش لوازم منزل به دیوارهای شهر بیان می‌کند و تاکید دارد که حالا امروزه به جای استفاده از این کاغذها، بستر آنلاین دیوار در خدمت شهروندان آمده است: «نه میلیارد برگه کاغذ یعنی معادل یک میلیون درخت نیاز است تا تمامی آگهی‌های منتشر شده در دیوار به صورت چاپی عرضه شوند.»

آرمندهی می‌گوید آنها امروز روزانه ۵۰۰ هزار آگهی دارند و بیشاز ۳۸۰ هزار کسب و کار ایرانی از طریق دیوار امرار معاش می‌کنند: «همچنین نزدیک به ۳۰ درصد آگهی‌هایی که مردم ارسال می‌کنند رد می‌شود.»

او در پاسخ به خبرنگار دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا سامانه شاهکار کمکی به حال امنیت مجموعه دیوار کرده است یا نه با نگاهی به گذشته اینطور پاسخ می‌دهد: «مساله دغدغه احراز هویت از ابتدای برای ما مهم بود، قبل از اینکه این موضوعات مطرح شود. ما در همان ابتدای کارمان با سازمان ثبت احوال صحبت کردیم و آنها گفتند شما بخش خصوصی هستید و نمی‌توانیم با شما همکاری‌های لازم را انجام دهیم. در نهایت به سامانه شاهکار روی آوردیم که آنهم مشکلات خاص خودش را دارد.»

مدیرعامل دیوار در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار دیجیاتو مبنی بر توضیح بیشتر پیرامون این مشکلات می‌گوید:

«کاربران دیوار برای استفاده از شاهکار با مشکل مواجه می‌شوند. برخی از کاربران می‌گویند کد ملی درست می‌زنند و سامانه از آنها نمی‌پذیرد که مشخص نیست ریشه مشکل از کجاست. همچنین شاهکار در یک ثانیه به ۴ درخواست پاسخ می‌دهد ولی در دیوار عموما در یک ثانیه ۱۵ درخواست داریم، بنابراین این سامانه جوابگوی درخواست کاربران دیوار نیست و نیاز به ارتقا دارد.»

آرمندهی با تاکید بر اینکه کافه بازار کمکی به پروموت شدن (دیده شدن) دیوار انجام نداده و این پلتفرم به طور مستقل و با توجه به نیازهای جامعه رشد پیدا کرده به سوال خبرنگار دیجیاتو مبنی بر ادامه همکاری با استارتاپ‌هایی نظیر آی‌هوم و جدا شدن بخش‌های خودرو و املاک از سامانه دیوار می‌گوید:

«بخش املاک و خودرو دیوار قرار است ساماندهی شوند ولی به هیچ‌وجه قرار نیست از این پلتفرم جدا شوند و به طور مستقل به فعالیت خود ادامه دهند. همچنین قرار نیست آی‌هوم بیاید داخل دیوار یا بخش املاک ما به این سامانه منتقل شود بلکه این قبیل همکاری‌ها برای شفافسازی و ارائه سرویس بهتر صورت می‌گیرد و قطعا در آینده نیز در صورت نیاز شاهد همکاری‌های مشابه دیگری نیز خواهیم بود.»

مطالب مرتبط

نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ به صورت آنلاین و حضوری برگزار خواهد شد

ثبت نام در نهمین دوره از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۰ از امروز (دوم تیرماه) آغاز شد. دبیر نمایشگاه اینوتکس اعلام کرده ثبت نام تا ۲۰ مرداد ماه ادامه دارد و این رویداد به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد. از جمله بخش‌های جدید رویداد امسال بخش اینوگیم خواهد بود... ادامه مطلب

آغاز به کار «دیوار فروشگاه‌ها»: شعبه‌ای آنلاین برای تمام کسب‌وکارهای خرد فیزیکی

مدیرعامل دیوار با اشاره به قابلیت دیوار فروشگاه‌ها که به تازگی در این پلتفرم راه‌اندازی شده تاکید دارد که آنها در این راه جدید نظارت و دقت بیشتری روی خرید و فروش‌ها دارند. او باور دارد که دیوار فروشگاه‌ها می‌تواند یک شعبه آنلاین از هر مغازه‌ای در سراسر پایتخت باشد و نوید این موضوع را... ادامه مطلب

ایجاد بازار سیاه خودرو در اینستاگرام و تلگرام؛ حذف قیمت‌ها با خریداران واقعی چه می‌کند؟

حذف قیمت آگهی‌های مسکن و خودرو از کل اینترنت، مخصوصاً سایت‌های خرید و فروش اینترنتی، شرایط پیچیده‌ای را در بازار به وجود آورده و باعث شده تا هر دو قشر خریداران و فروشندگان دچار یک سردرگمی شدید شوند. از سوی دیگر این اتفاق شرایطی بسیار مطلوب را برای واسطه‌ها جهت ایجاد بازار سیاه فراهم می‌کند؛... ادامه مطلب

درج قیمت در پلتفرم‌های آگهی خودرو ممنوع شد

«رضا الفت نسب»، عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که سایت‌های درج کننده آگهی بار دیگر با یک دستور قضایی مواجه شده‌اند و حالا باید به شکل کامل از درج قیمت خودرو جلوگیری کنند. بر اساس این دستور، هیچ یک از آگهی‌های موجود و منتشر شده... ادامه مطلب

گفتگوی دیجیاتو با مدیرعامل دیوار: محبوب ترین اپ ایرانی چه برنامه‌ای برای آینده دارد؟

مدیرعامل دیوار در گفتگو با برنامه «آنتک» (لایو اینستاگرام دیجیاتو) درباره وضعیت این سرویس در ایام شیوع کرونا و دورکاری کارمندان سخن گفت و از سرویس‌‌های جدید دیوار فروشگاه‌ها و کارنامه صحبت کرد. به اعتقاد «اشکان آرمندهی»، دیوار امن‌ترین پلتفرم در زمینه خرید و فروش خودرو محسوب می‌شود.دورکاری کارمندان در دیواراین گفتگو با موضوع دورکاری... ادامه مطلب

«مارکت پلیس» دیوار راه‌اندازی می‌شود؛ حلقه اتصال کسب‌وکارهای سنتی به مشتریان

به نظر می‌رسد که دیوار می‌خواهد درهای فضای مجازی را به روی فروشگاه‌های فیزیکی باز کند؛ اتفاقی که احتمالاً می‌تواند تغییرات بزرگی را در نحوه تعامل کسب‌وکارهای سنتی با مشتریان ایجاد کند. این پلتفرم که به گفته خودش «محبوب‌ترین اپلیکیشن ایرانی» است، به تازگی بخش «مارکت پلیس» (دیوار فروشگاه‌ها) را در وب‌سایت خود راه اندازی کرده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟