سناتور آمریکایی وعده داد؛ تعویض تمام خودروهای بنزینی با خودرو برقی

سناتور آمریکایی وعده داد؛ تعویض تمام خودروهای بنزینی با خودرو برقی

سناتور «چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات سنا پیشنهادی برای جایگزینی تمامی خودروهای بنزینی با خودروهای برقی در ایالات متحده را مطرح کرده تا به این ترتیب بر اثرات ویرانگر تغییرات اقلیمی غلبه شود.

هدف از این طرح ایجاد تحول در تولید آمریکا اعلام شده و بر اساس آن باید تا سال ۲۰۴۰ تمامی خودروهایی که در جاده های ایالات متحده تردد می کنند پاک باشند. در طرح پیشنهادی هزینه ای ۴۵۴ میلیارد دلاری برای ۱۰ سال پیش بینی شده تا به مرور به تطبیق با خودروهای برقی کمک شود. در این طرح ۴۵ میلیارد دلار برای کمک به دولت و ۱۷ میلیارد دلار برای کمک به تولید کنندگان در نظر گرفته شده است.

بر اساس این طرح قرار است مشتریان تخفیف ویژه ای دریافت کنند. میزان تخفیف مشخص نشده اما شومر اشاره کرده که اقشار کم درآمد تخفیف بیشتری دریافت خواهند کرد. علاوه بر این بر اساس طرح، نیاز به افزایش زیر ساخت های مورد نیاز برای شارژ در ایالات متحده و نیز افزایش تولید خودروهای برقی خواهد بود. در بخش زیر ساخت ها بیشتر بر مناطق روستایی و با درآمد پایین تأکید شده است. خودرو برقی

به گفته شومر تعدادی از گروه های طرفدار محیط زیست از جمله «شورای حفاظت از منابع طبیعی» و اتحادیه های کارگری از این طرح استقبال کرده اند. فورد و جنرال موتورز هم این پیشنهاد را ایده ای مناسب دانسته اند.

اما تحقق طرح شومر پیش نیازهایی هم دارد. مهمترین موضوع این است که دموکرات ها در انتخابات سال آینده ایالات متحده پیروز شوند. در غیر این صورت، موفقیت طرح احتمالاً به توافق با جمهوری خواهان بستگی خواهد داشت؛ توافقی که دست یافتن به آن بعید به نظر می رسد.

بر اساس قانونی از زمان دولت اوباما تخفیفی ۷۵۰۰ دلاری برای خرید خودرو الکتریکی در نظر گرفته شد اما در این قانون گفته شده بود که پس از ۱۸ ماه از دستیابی خودروسازان به آمار فروش ۲۰۰ هزار خودرو برقی این تخفیف لغو می شود. در ماه مه گذشته خودروسازان به این آمار دست پیدا کردند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato