چرا قیمت بیت کوین دوباره 5 رقمی شد؟

چرا قیمت بیت کوین دوباره 5 رقمی شد؟

چرا قیمت بیت کوین دوباره 5 رقمی شد؟

قیمت بیت کوین در ادامه روند نزولی روزهای اخیر، دیروز به حدود ۷۴۵۰ دلار رسید اما به ناگاه با چند اتفاق مهم در دنیای رمزارز، افزایش عجیب و غریبی را تجربه کرد.

ساعاتی قبل قیمت بیت کوین پس از مدت ها دوباره ۵ رقمی شد و با حداکثر قیمت ۱۰۳۰۰ دلار مبادله شد. این رقم، افزایش ۳۸ درصدی طی یک روز را نشان می دهد که چهارمین افزایش شدید قیمت این رمزارز در تاریخ این صنعت محسوب می شود. البته پس از شروع کار بازارهای آسیایی، قیمت بیت کوین دوباره به کانال ۹۰۰۰ دلار برگشت و در زمان نگارش این مطلب حدود ۹۲۴۵ دلار قیمت دارد.

با افزایش قیمت بیت کوین تحلیلگران امیدوارند این رمزارز محبوب دوباره روند صعودی خود را در پیش بگیرد. اما سؤال اینجاست که دلیل این صعود کم سابقه چیست؟

سه دلیل افزایش عجیب قیمت بیت کوین

مهم ترین عاملی که قیمت بیت کوین را دوباره پنج رقمی کرد، صحبت های رئیس جمهور چین آقای «شی جین پینگ» بود. او دیروز به شکل رسمی حمایت دولت کشورش را از صنعت بلاکچین اعلام کرد: «ما باید بلاکچین را به عنوان یک پیشرفت غیرمنتظره در مسیر نوآوری مستقل فناوری های بنیادی بپذیریم.»

یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت بیت کوین را می توان سررسید معاملات آتی CME دانست که سال گذشته برای نخستین بار در دنیای رمزارز منعقد شده بودند. دستگیری مدیرعامل «کریپتو کپیتال» هم عامل دیگری برای این وضعیت است. با دستگیر شدن این فرد، صرافی هایی مثل Bitfinex امیدوارند که به ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه بلوکه شده خود دسترسی پیدا کنند.

رکوردشکنی عملکرد Bakkt را نیز می توان چهارمین عامل افزایش قیمت بیت کوین دانست. این پلتفرم معاملات آتی که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد، دیروز توانست به حجم تبادل ۱۱۳۰ بیت کوین برسد که رکورد جدیدی برای آنها محسوب می شود.

با افزایش قیمت بیت کوین، طبیعتاً دیگر رمزارزها نیز روند صعودی را طی کرده اند. اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین طی ۲۴ ساعت به ترتیب رشد ۱۵، ۲۵ و ۱۸ درصدی را تجربه کردند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل