چه افرادی در پروژه یوتیوبرها برای کاشت درخت مشارکت مالی کرده اند؟

چه افرادی در پروژه یوتیوبرها برای کاشت درخت مشارکت مالی کرده اند؟

چندی پیش خبر رسید که یکی از کاربران شناخته شده یوتیوب به نام جیمی دانلدسن که با نام کاربری MrBeast در این پلتفرم فعالیت دارد قصد دارد با همراهی جمعی از شخصیت های شناخته شده دیگر ۲۰ میلیون اصله درخت را برای مقابله با تغییرات اقلیمی زمین بکارد.

در حالی که یک هفته از آغاز جمع سپاری این پروژه می گذرد بالغ بر ۱۰ میلیون دلار جمع آوری شده و نیمی از مبلغ نهایی مورد نظر برای این کار تامین شده است.

در این طرح که Team Trees نام دارد، یوتیوبرهای شناخته شده ویدیوهایی را در صفحات خود منتشر می کنند و در آن از دنبال کنندگان خود می خواهند که مبلغی هر چند اندک را در این پروژه مشارکت کنند تا در نهایت ۲۰ میلیون دلار جمع آوری شده و ۲۰ میلیون اصله درخت از طریق بنیاد غیرانتفاعی Arbor Day با این پول کاشته شود.

چه افرادی در این پروژه مشارکت کردند؟

کاشت درخت

همانطور که گفته شد نیمی از این مسیر به لطف کمک افراد سرشناس طی شده که در ادامه نگاهی به اسامی آنها می اندازیم:

  • ایلان ماسک مدیر عامل تسلا با اهدای یک میلیون دلار
  • Tobi Lütke مدیرعامل شاپیفای با اهدای ۱۰۰۰۰۰۱ دلار
  • Susan Wojcicki مدیرعامل یوتیوب با اهدای ۲۰۰ هزار دلار
  • جک دورسی مدیرعامل توییتر با اهدای ۲۰۰ هزار دلار

جالب است بدانید که ایلان ماسک نام کاربری خود در یوتیوب را به Treelon تغییر داده که در زبان عبری به معنای درخت است. او همچنین آواتار خود را هم به عکس جنگل تغییر داده است. البته توییتر و اسکوئر خبر اهدای کمک مالی از جانب مدیرعامل خود را تایید نکردند هرچند که نام دورسی در وبسایت Team Tree در کنار ماسک و شخصیت های دیگر به عنوان خیر ذکر شده است.

در کنار این اسامی برخی یوتیوبرهای مطرح از جمله خود دانلدسون (۲۰۰۰۰۲ دلار)، مارک رابر (۵۰۰۰۰ دلار) و PewDiePie (مبلغ ۶۹۴۲۰ دلار) هم مبالغی را به این پروژ اختصاص داده اند.

برای اطلاع از کلیت این طرح و همچنین اهداف آن توصیه میکنم نگاهی به مطلب قبلی منتشر شده در این باره بیاندازید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato