کشتار در هالووین سرویس مهمانی Airbnb را به تعطیلی کشاند

کشتار در هالووین سرویس مهمانی Airbnb را به تعطیلی کشاند

کمپانی Airbnb در پی تیراندازی در یک مهمانی و کشته شدن پنج نفر از ممنوعیت اجاره خانه برای برگزاری پارتی و مهمانی خبر داد.

«برایان چسکی»، مدیرعامل Airbnb این تصمیم را در پی تیراندازی گروهی در خانه ای اعلام کرد که از طریق این سرویس برای شب هالووین رزرو شده بود. در این شب قرار بود پارتی کوچکی در این خانه واقع در کالیفرنیا برگزار شود اما انتشار خبر مربوط به آن در شبکه های اجتماعی باعث شد بیش از ۱۰۰ نفر در این مکان حاضر شوند.

این گردهمایی در حالی روی داد که صاحبخانه از آن خانه از آن خبر نداشت. وی بعد از سرو صداهای فراوان به ماجرا مشکوک شده و پلیس را در جریان قرار داد اما قبل از رسیدن آنها تیراندازی روی داده بود. این تیراندازی باعث شد ۵ فرد کمتر از ۳۰ سال در شب هالووین کشته شوند. این حادثه تلخ باعث برانگیختن افکار عمومی شده و علاوه بر Airbnb فرماندار کالیفرنیا هم خواستار تجدید نظر در قوانین مربوط به حمل سلاح شده است.

برایان چسکی در توییتر خود وعده اقدام فوری در مورد افرادی داده که از قوانین Airbnb تخطی می کنند. به گفته وی شرکت سیاست های سختگیرانه تری را در مورد پارتی ها اجرا کرده و تعدادی از کارمندان را مامور نظارت بر مکان های اجاره ای با ریسک بالا می کند. وی با خانواده قربانیان نیز ابراز همدردی کرد:

اتفاقی که پنجشنبه شب در «اوریندا» روی داد هولناک بود. با خانواده قربانیان و ساکنان محل که تحت تاثیر این تراژدی قرار گرفته اند، احساس همدردی می کنم و در تلاش برای پشتیبانی از آنها هستیم.

هرچند چنین فجایعی به ندرت روی می دهند اما چالش های پیش روی سرویس های نظیر Airbnb را به خوبی به تصویر کشیده است. شاید این کمپانی با ممنوع کردن پارتی برخی خطرات را رفع کند اما تضمین اینکه همیشه مهمان و میزبان به قوانین پایبند می ماند، به هیچ وجه ساده نیست.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato