فایرفاکس به زودی درخواست ارسال نوتیفیکیشن سایت‌ها را پنهان می‌کند

فایرفاکس به زودی درخواست ارسال نوتیفیکیشن سایت‌ها را پنهان می‌کند

موزیلا به منظور کاهش نمایش پاپ آپ های مزاحم در مرورگر فایرفاکس، در حال ایجاد تغییراتی در نحوه ارسال درخواست نوتیفیکیشن در این مرورگر است.

موزیلا با انتشار پستی در وبلاگ خود اعلام کرده که در فایرفاکس ۷۲ که ماه ژانویه سال آینده میلادی منتشر می شود، درخواست نمایش نوتیفیکیشن ها در نسخه دسکتاپ در قالب یک آیکون کوچک در نوار URL نمایش داده خواهد شد و کاربران برای مشاهده درخواست ها باید روی آن کلیک کنند. در ویرایش فعلی این مرورگر، با بازدید کردن از سایت نوتیفیکیشن بزرگی روی صفحه نمایش داده می شود.

نحوه نمایش نوتیفیکیشن ها در فایرفاکس 72 تغییر پیدا خواهد کرد.
در فایرفاکس ۷۲، درخواست ارسال نوتیفیکیشن ها در قالب آیکونی کوچک در آدرس بار نمایش داده می شوند.

موزیلا در ادامه پست خود محدود کردن درخواست ارسال نوتیفیکیشن ها را عدم محبوبیت آنها در بین کاربران عنوان کرده است. نوتیفیکیشن ها روشی راحت برای ارسال آپدیت ها به کاربران پس از بسته شدن تب ها هستند، ولی تحقیقات موزیلا نشان داده حدود ۹۹ درصد از درخواست ها توسط کاربران پذیرفته نمی شوند و ۴۸ درصد از آنها نیز به طور آگاهانه توسط کاربران رد می شوند.

نوتیفیکیشن ها نه تنها اعصاب خورد کن هستند، بلکه در بسیاری از موارد توسط سایت های مخرب برای تشویق کاربر به دانلود بدافزارها و یا برای نمایش تبلیغات منحرف کننده استفاده می شوند.

تغییرات در نحوه نمایش نوتیفیکیشن ها ماه ژانویه به مرورگر فایرفاکس اضافه می شوند. البته فایرفاکس ۷۰ با تغییرات جزئی در چگونگی نمایش نوتیفیکیشن ها چندی پیش منتشر شد. در این ویرایش زمانی که کاربر از سایتی بازدید می کند، مرورگر به جای نمایش گزینه «Not Now»، گزینه «Never Allow» را نمایش می دهد و سایت ها دیگر نمی توانند به طور پی در پی به کاربر درخواست نمایش نوتیفیکیشن ارسال کنند.

فایرفاکس، اولین مرورگری است که به طور رسمی مسدود کردن ارسال نوتیفیکیشن ها را اعلام می کند. البته گوگل نیز در حال آزمایش قابلیتی مشابه برای مرورگر کروم است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato