ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تجهیزات چینی
تکنولوژی

دستگیری شش نفر به جرم فروش تجهیزات چینی به ارتش آمریکا

در آگوست ۲۰۱۸ یکی از اعضای نیروی هوایی آمریکا متوجه نمایش کاراکترهای چینی روی دوربینی شد که به عنوان محصولات آمریکایی خریداری شده بود. تحقیقات بعدی نشان داد نه تنها این دوربین بلکه یک ده ...

در آگوست ۲۰۱۸ یکی از اعضای نیروی هوایی آمریکا متوجه نمایش کاراکترهای چینی روی دوربینی شد که به عنوان محصولات آمریکایی خریداری شده بود. تحقیقات بعدی نشان داد نه تنها این دوربین بلکه یک ده ها گجت دیگر هم توسط کمپانی های چینی ساخته شده اما به عنوان محصولات بومی به ارتش آمریکا قالب شده اند.

در بازرسی های بعدی مشخص شد لوگوهای نیروی هوایی آمریکا، یک کمپانی چینی و وزارت امنیت عمومی چین در منطقه زمانی این کشور آسیایی به فریمور دوربین اضافه شده اند. به عبارت دیگر نه تنها دوربین ها در چین ساخته شده اند بلکه افرادی از انتقال این محصولات به آمریکا نیز آگاه بوده اند.

یک قانون فدرال به نام «قراردادهای تجاری» استفاده آژانس های فدرال از محصولات تولید شده در برخی کشورها از جمله چین را ممنوع کرده است. علاوه بر این کمپانی های تامین کننده هم باید محل تولید دستگاه ها به ویژه زمانی که طرف قراردادشان آژانس های فدرال است را مشخص کنند.

بازرس های فدرال در شکواییه ای که در اینباره تنظیم شده کمپانی نیویورکی Aventura را مقصر ورود دوربین های چینی به پایگاه های نیروی هوایی قلمداد کرده اند. بر این اساس Aventura طی یک دهه تجهیزات چینی را به عنوان محصولات آمریکایی به ارتش فروخته است.

این شرکت از سال ۲۰۰۶ دوربین، فلزیاب و دیگر محصولات را با قیمت پایین از چین خریداری کرده و پس از نصب لوگوی «ساخت آمریکا» روی آنها، این دستگاه ها را به مشتریان مختلف از جمله سازمان های دولتی فروخته است.

Aventura از همکاری نزدیک با تولیدکننده چینی برای پاکسازی بوردها و قطعات گرفته تا اصلاح نرم افزار نصب شده روی آنها، تلاش بسیاری را برای پنهان کردن منبع اصلی تجهیزاتش صورت داده. با این حال گاهی اوقات ایراداتی هم از زیر دست آنها در رفته است؛ برای مثال در یک مورد راهنمای چینی هم برای مشتری ارسال شده و وی پس از مشاهده آن با کمپانی تماس گرفته و از آنها خواسته محصولی با نرم افزار اصلی را برای وی ارسال کنند چرا که نسخه اصلاح شده Aventura پر از باگ بوده است.

در نتیجه تحقیقات بازرسان شش نفر از بنیانگذاران و مسئولان ارشد این شرکت به اتهام کلاهبرداری و جرایم دیگر بازداشت شده اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Erfanalone۹۲
    Erfanalone۹۲ | ۱۸ آبان ۱۳۹۸

    ???مردم از خنده...دقیقا کپی فیلم war dogsشده که

مطالب پیشنهادی