ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام
تکنولوژی

مخفی شدن تعداد لایک‌های اینستاگرام در آمریکا؛ آیا اینفلوئنسرها ضربه می‌خورند؟

در پی تلاش شبکه اجتماعی اینستاگرام به منظور کاهش فشارهای اجتماعی، تعداد لایک‌های عکس‌ها و فیلم‌های این شبکه اجتماعی در آمریکا نیز پنهان شده است. با این حال با توجه به آزمایشات مشابه در چند ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰

در پی تلاش شبکه اجتماعی اینستاگرام به منظور کاهش فشارهای اجتماعی، تعداد لایک‌های عکس‌ها و فیلم‌های این شبکه اجتماعی در آمریکا نیز پنهان شده است. با این حال با توجه به آزمایشات مشابه در چند کشور دیگر، همچنان معلوم نیست که این تغییر تاثیرات مثبت بر اینفلوئنسرهای اینستاگرام می‌گذارد یا خیر.

اگر خاطرتان باشد چندی پیش اینستاگرام تصمیم گرفت تا تعداد لایک‌های پست‌ها را از دید عموم مخفی کند و تنها آن‌ها را به صاحبین آن نشان دهد. آدام موزری (Adam Mosseri) رئیس اینستاگرام در این رابطه می‌گوید:

اگر احساس کنیم تصمیماتی که به کسب و کار ما آسیب می‌زند، به سلامتی مردم کمک خواهد کرد، از اعمال آن دریغ نخواهیم کرد.

اینستاگرام

این صحبت‌های آقای موزری، به دنبال فشار زدایی از این پلتفرم است و بر اساس گفته‌های وی باید تاثیرات آن روی نحوه استفاده از اینستاگرام و اکوسیستم اینفلوئنسر‌ها را بررسی کرد. هدف اینستاگرام از مخفی کردن تعداد لایک‌ها، بیشتر به تلاش این کمپانی مبنی بر جهت دادن به این شبکه اجتماعی است. ایده اصلی، از بین بردن فضای رقابتی ایجاد شده و همچنین معرفی فضایی است که کاربران در آن بتوانند با افرادی که دوست دارند به سادگی در ارتباط باشند.

البته اولین بار کانادا شاهد این تغییرات بود و چند ماه بعد، کشور‌های ایرلند، ایتالیا، ژاپن، برزیل، نیوزیلند و استرالیا نیز به آن اضافه شدند. اما نتایج به دست آمده از این تغییرات چندان دلگرم کننده نبوده است. شرکت HyperAuditor تعداد لایک‌های پست‌ها پس از این تغییرات را در این کشور را بررسی کرده و نتایج جالبی به دست آورده است.

اینستاگرام

این شرکت، اینفلوئنسرهای مختلف با تعداد فالور‌های ۵ هزار تا ۲۰ هزار را رصد کرده و به این نتیجه رسیده که تعداد لایک‌ها بین ۳ تا ۱۵ درصد کم‌تر شده است. در دیگر بازه که کاربران یک میلیون دنبال کننده داشته‌اند نیز شرابط تقریبا مشابه بوده است. البته اینفلوئنسرهای ژاپنی توانسته‌اند ۶ درصد بر تعداد لایک‌های خود بیافزایند. همچنین برزیل نیز از این تغییرات بیشترین ضربه را خورده و نزدیک ۳۰ درصد از تعداد لایک‌های اینفلوئنسرها ریزش کرده است.

اینستاگرام

این نتایج بیشتر از لحاظ ذهنی اهمیت دارد. مردم در بعضی از کشورها نسبت به این تغییرات واکنش مثبت نشان داده و به نظر می‌رسد ناشنانس بودن لایک‌ها تاثیرات بهتری داشته است. اما در دیگر کشورها که دنباله روی‌های جمعی مهم‌تر است، کمی نتایج نا‌امید کننده ظاهر شده‌اند.

با این حال به نظر می‌رسد که اینستاگرام در حال بررسی نتایج این تغییرات است و قطعا اگر تاثیرات مثبتی حاصل نشود، به صورت عمومی شاهد اعمال مخفی کردن تعداد لایک‌ها نخواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • hakhamaneshs
    hakhamaneshs | ۲۰ آبان ۱۳۹۸

    بدرود شاخهای اینستاگرام و لایکهای فیک

مطالب پیشنهادی