ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اظهارنظر جنجالی مدیرعامل اوبر در مورد قتل خاشقجی خشم کاربران را برانگیخت

دارا خسروشاهی، مدیر عامل اوبر در مصاحبه ای جنجالی با سایت خبری اکسیوس (Axios) قتل جمال خاشقجی توسط عربستان سعودی را «اشتباهی جدی» خواند و این اتفاق را با اشتباهات اوبر در مورد ماشین های ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۵

دارا خسروشاهی، مدیر عامل اوبر در مصاحبه ای جنجالی با سایت خبری اکسیوس (Axios) قتل جمال خاشقجی توسط عربستان سعودی را «اشتباهی جدی» خواند و این اتفاق را با اشتباهات اوبر در مورد ماشین های خودران مقایسه کرد. این اظهار نظر به شدت مورد انتقاد کاربران قرار گرفته و هشتگ حذف اوبر (deleteuber#) را ترند کرده است. ویدیوی این مصاحبه را در ادامه می بینید.

خسروشاهی در این مصاحبه می گوید «همه اشتباه می کنند؛ این دلیل نمی شود که نتوانیم آنها را ببخشیم.» با این حال تشبیه قتل سازمان یافته یک خبرنگار با اشتباهات فنی ماشین خودران، خشم کاربران را برانگیخته است. البته خسروشاهی بعد از این گفتگو به سرعت به اشتباه خود اعتراف کرد و گفت باور قلبی اش با این حرف متفاوت است. او در بیانیه ای اعلام کرد: «در مورد جمال خاشقجی، قتل او عملی شرم آور است و نباید فراموش یا بخشیده شود».

مدیرعامل اوبر در جریان این مصاحبه در مورد ادامه همکاری اش با دولت عربستان سعودی سؤال پیچ شده بود. صندوق ثروت ملی عربستان سعودی، پنجمین سهامدار بزرگ اوبر محسوب می شود و رئیس این صندوق یعنی «یاسر بن عثمان الرمیان» نیز در هیئت مدیره اوبر حضور دارد. خسروشاهی در صحبت هایش به تحسین الرمیان پرداخته و او را یکی از اعضای مؤثر هیئت مدیره دانسته است.

جالب اینجاست که پس از قتل جمال خاشقجی در سال 2018، اوبر و چند شرکت دیگر به نشانه اعتراض، کنفرانس سرمایه گذاری سالانه عربستان سعودی را تحریم کردند. در پی این حرکت، شهروندان کشورهای عربی از شهروندان خود خواستند که اپلیکیشن اوبر را حذف کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • expire expre
    expire expre | ۱۵ آذر ۱۳۹۸

    شهروندان کشورهای عربی از شهروندان خود خواستند که اپلیکیشن اوبر را حذف کنند? ? ? ? خودت فهمیدی چی گفتی؟

  • Armanprs
    Armanprs | ۲۰ آبان ۱۳۹۸

    فیلم ثانیه‌ی ۵۹ گیر می‌کنه

مطالب پیشنهادی