بازار هدفون‌های کاملا بی‌سیم زیر سلطه اپل

بازار هدفون‌های کاملا بی‌سیم زیر سلطه اپل

شاید اپل جایگاه دومین فروشنده برتر موبایل را به هواوی واگذار کرده باشد اما زمانی که پای تبلت، ساعت هوشمند یا هدفون های کاملا بی سیم به میان می آید، از لحاظ فروش و درآمد هیچ شرکتی در دنیا به پای اپل نمی رسد.

بر اساس برآوردهای موسسه تحقیقاتی Counterpoint در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ اپل بالغ بر ۴۵ درصد از بازار ایرباد بی سیم را در دست داشته و رتبه های دوم و سوم به مراتب سهمی کمتر داشته اند تا جایی که تنها ۹ درصد از این کیک بزرگ به شیائومی رسیده و سامسونگ هم در رتبه سوم سهمی بهتر از ۶ درصد ندارد.

با توجه به اینکه در این مدت ۳۳ میلیون ایرباد به فروش رفته، واضح است که اپل ۱۵ میلیون دستگاه به بازار عرضه کرده و ایربادهای بی سیم شیائومی و سامسونگ هم به ترتیب ۳ و ۲ میلیون مشتری داشته اند. این آمار از افزایش ۷۰۰ هزار عددی فروش ایرپاد نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۱۹ حکایت دارد.

فروش ایرباد بی سیم

مساله ای که باید به آن توجه کرد این است که فروش محصولات بیتس در آمار اپل لحاظ نشده، آن هم در حالی که این زیر مجموعه اپل به تنهایی می تواند در رتبه پنجم فهرست بزرگترین فروشندگان ایرفون بی سیم قرار گیرد.

نکته جالبتر این است که اپل و بیتس از نظر درآمد فروش ایرباد بی سیم در رتبه های اول و دوم قرار دارند. جایگاه سوم به سامسونگ اختصاص دارد اما شیائومی به خاطر قیمت پایین محصولاتش رتبه ای متناسب با میزان فروشش ندارد.

فروش ایرباد بی سیم

انتظار می رود در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹ این بازار به لطف محصولات جدید اپل، مایکروسافت، آمازون و پیش رو بودن بلک فرایدی و سایبر ماندی فروش بیشتری را تجربه کرده و به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

کارشناسان Counterpoint پیش بینی کرده اند در سال ۲۰۱۹ مجموعا ۱۲۰ میلیون ایرباد بی سیم عرضه می شود که قسمت اعظم آن سهم اپل است. کمپانی های دیگر فعلا یارای رقابت با کوپرتینویی ها را ندارند و حداکثر می توانند کمی از سهم آنها را برای خود بردارند.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato