صرافی UpBit هک شد؛ سرقت 50 میلیون دلار اتر

صرافی UpBit هک شد؛ سرقت 50 میلیون دلار اتر

صرافی UpBit هک شد؛ سرقت 50 میلیون دلار اتر

یکی از بزرگ ترین صرافی های رمزارز کره جنوبی به نام آپ بیت (UpBit) که بخشی از غول تکنولوژی کره یعنی Kakao محسوب می شود، امروز اعلام کرد هکرها تعداد ۳۴۲ هزار اتر به ارزش حدود ۵۰ میلیون دلار را از کیف پول آنها به سرقت برده اند.

این موضوع در بیانیه رسمی یکی از مقامات ارشد این شرکت به نام «لئو سوک وو» تأیید شده است. در این بیانیه می خوانیم:

«ساعت ۱۳:۰۶ روز ۲۷ نوامبر ۲۰۱۹ تعداد ۳۴۲ هزار اتر به ارزش تقریبی ۵۸ میلیارد وون از کیف پول آنلاین این شرکت به یک کیف پول ناشناس انتقال یافته است.»

این صرافی با عذرخواهی از کاربران به خاطر مشکلات به وجود آمده، اقداماتی که پس از این واقعه در پیش گرفته است را تشریح کرد. صرافی آپ بیت می گوید تمام ۳۴۲۰۰۰ اتر به سرقت رفته را با استفاده از اموال شرکت به حساب کاربران بر می گرداند. همچنین مابقی موجودی رمزارز این صرافی از کیف پول آنلاین به کیف پول سرد (آفلاین) منتقل شده است.

قیمت اتر

به گفته لئو سوک وو، عملیات روزمره آپ بیت از جمله واریز و برداشت رمزارز طی حدود ۲ هفته به حالت عادی بر خواهد گشت و به اطلاع کاربران خواهد رسید. مدیرعامل این شرکت همچنین اعلام کرد دیگر موارد انتقال هنگفت رمزارز، ارتباطی به هکرها ندارند و خود شرکت اقدام به انتقال دارایی خود کرده است.

چند ماه قبل صرافی اپ بیت و شرکت امنیتی «ایست سکیوریتی» از حملات فیشینگ هدفمدن روی کاربران این شرکت پرده برداشتند که به احتمال زیاد از سوی هکرهای کره شمالی انجام شده است.

همچنین ابتدای سال ۲۰۱۸ چهار صرافی بزرگ کره جنوبی یعنی بیتهامب، آپ بیت، کوین وان و کوربیت در اقدامی مشترک، خط ارتباطی ویژه ای را با دیگر صرافی های بزرگ جهان راه اندازی کردند تا از به سرقت رفتن دارایی هایشان جلوگیری کنند. ظاهراً این اقدام چندان مؤثر واقع نشده است. بیتهامب تاکنون سه مورد نفوذ امنیتی بزرگ را تجربه کرده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل