مشاغل خدمات دولتی در اندونزی جای خود را به هوش مصنوعی می دهند

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی روز گذشته به سازمان های دولتی این کشور دستور داد که در سال ۲۰۲۰ دو رده خدمات عمومی را حذف کرده و آنها را با هوش مصنوعی جایگزین نمایند تا مسیر برای سرمایه گذاری در این بخش ها هموار گردد.

ویدودو این اظهارات را در راستای عمل به برنامه دوم خود برای تغییر ساختار بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا از طریق کاهش وابستگی آن به منابع طبیعی و در نشستی با حضور مدیران شرکت های بزرگ مطرح کرد.

رئیس جمهور اندونزی که دوره پنج ساله ریاست وی از ماه قبل و پس از پیروزی اش در  انتخابات ماه آوریل آغاز شد اظهار داشت که این کشور باید به تولیدات پیشرفته از جمله ماشین های برقی دست پیدا کند و مواد خام تولیدی اش نظیر زغال سنگ و  هیدرواکسید آهن را نه فقط برای صادرات که در این مسیر به کار بگیرد.

اندونزی

این گذار قطعا نیازمند سرمایه گذاری خارجی است و ویدودو در همین رابطه اظهار داشت که با از بین بردن موازی کاری هایی که در این رابطه انجام می شود جو اقتصادی این کشور بهتر از قبل خواهد شد.

ویدودو پیشنهاد داد که برای کاهش بروکراسی یا همان کاغذبازی های اداری چهار رده فعلی در سازمان های دولتی این کشور ظرف دو سال آینده به دو رده تقلیل پیدا کنند.

او در این باره گفت:

من به وزیر (رفورم مدیریتی و بروکراسی) دستور دادم که آنها را با هوش مصنوعی جایگزین کند. به لطف هوش مصنوعی فرایندهای اداری سرعت بیشتری پیدا می کنند. هرچند که این کار نیازمند موافقت پارلمان است.

اندونزی

ویدودو جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد و برای مثال مشخص نشد که کدام نقش های خاص از ساختار اداری این کشور حذف می شوند و تکنولوژی چطور قرار است جای آنها را بگیرد. ویدودو ادامه داد:

از ماه آینده دولت لایحه ای را در رابطه با مالیات تسلیم پارلمان اندونزی می کند و لایحه دیگری را هم در مورد مسائل کاری در دست تدوین دارد.

گفتنی است احزاب سیاسی عضو ائتلاف ویدودو هم اکنون کنترل ۷۴ درصد از کرسی های پارلمان این کشور را در اختیار دارند و در نتیجه تصویب چنین قانونی برای دولت او بسیار آسان خواهد بود.

ویدودو تصریح کرد که چشم انداز دولت پیرامون اقتصاد اندونزی امسال بین ۵.۰۴ تا ۵.۰۵ درصد افزایش می یابد که از رقم ۵.۳ درصدی پیش بینی شده کندتر است و این نیز به افت اقتصاد جهانی باز می گردد.

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی گوگل تصاویر کاربران را به اثر هنری تبدیل می‌کند

گوگل اعلام می‌کند که یک ابزار هوش مصنوعی به نام Art Transfer را به اپلیکیشن «Arts & Culture» اضافه کرده که تصاویر را تبدیل به یک اثر هنری می‌کند.این ویژگی از فناوری‌های هوش مصنوعی برای عکاسی و تبدیل آن به نوعی از سبک هنری در دنیای نقاشی استفاده می‌کند. به عنوان مثال شما می‌توانید از حیوان... ادامه مطلب

هوش مصنوعی «دیپ مایند» حالا می‌تواند شما را در بازی‌های آتاری شکست دهد

هوش مصنوعی «دیپ مایند» ۵۷ بازی مخصوص آتاری را انجام داده و سپس معیاری برای مهارت‌های یک بازیکن عادی تعیین کرده. این هوش مصنوعی در برخی بازی‌ها، عملکردی بهتر از یک بازیکن عادی داشته است.سیستم توسعه یافته توسط دیپ مایند، «Agent57» نام دارد. این سیستم در بازی‌هایی مانند Pitfall ، Montezuma's Revenge و Solaris عملکردی بهتر از... ادامه مطلب

دستاورد جدید هوش مصنوعی: تبدیل سیگنال‌های مغز به متن با دقت 97 درصد

دانشمندان به تازگی موفق به توسعه سیستم هوش مصنوعی جدیدی شده‌اند که می‌تواند سیگنال‌های مغز انسان را با دقت 97 درصد به متن تبدیل کند.برای اولین بار شاهد توسعه سیستمی با این میزان دقت هستیم. محققان دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو (UCSF) به چنین موفقیتی دست پیدا کرده‌اند. برای افزایش دقت این سیستم، این تیم توسط جراح... ادامه مطلب

فریم‌ورک هوش مصنوعی MindSpore هواوی متن باز شد

هواوی فریم‌ورک هوش مصنوعی MindSpore را به صورت اوپن سورس در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد. این فریم‌ورک در GitHub و Gitee عرضه شده است.این فریم‌ورک مشابه با فریم‌ورک TensorFlow گوگل و PyTorch فیسبوک است و با آن‌ها رقابت می‌کند. متن باز شدن این فریم‌ورک، باعث می‌شود توسعه‌دهندگان بیشتری در اپلیکیشن‌های خود از هوش مصنوعی استفاده کنند.... ادامه مطلب

تراشه اینتل توانایی بوییدن مواد خطرناک را پیدا کرد

آموزش حس بویایی به هوش مصنوعی کار بسیار مشکلی است اما این مساله سبب نشده تا محققان دست از تلاش بردارند. محققان اینتل و دانشگاه کرنل (Cornell University) تراشه اینتل موسوم به نورومورفیک (Neuromorphic) را به نحوی آموزش دادند که بوی 10 نوع ماده شیمیایی خطرناک را تشخیص می دهد.محققان با استفاده از چیپ نورومورفیک... ادامه مطلب

پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد

پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا (ICE) به دستکاری هوش مصنوعی کامپیوترهای این سازمان برای جلوگیری از آزادسازی مهاجران بازداشت شده متهم شد.شعبه نیویورک پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا با استفاده از هوش مصنوعی، میزان خطرناک بودن مهاجرین را ارزیابی کرده و در مورد آزادسازی آنها تا موعد دادگاه تصمیم گیری می کند. اما به گفته... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟