مشاغل خدمات دولتی در اندونزی جای خود را به هوش مصنوعی می دهند

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی روز گذشته به سازمان های دولتی این کشور دستور داد که در سال ۲۰۲۰ دو رده خدمات عمومی را حذف کرده و آنها را با هوش مصنوعی جایگزین نمایند تا مسیر برای سرمایه گذاری در این بخش ها هموار گردد.

ویدودو این اظهارات را در راستای عمل به برنامه دوم خود برای تغییر ساختار بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا از طریق کاهش وابستگی آن به منابع طبیعی و در نشستی با حضور مدیران شرکت های بزرگ مطرح کرد.

رئیس جمهور اندونزی که دوره پنج ساله ریاست وی از ماه قبل و پس از پیروزی اش در  انتخابات ماه آوریل آغاز شد اظهار داشت که این کشور باید به تولیدات پیشرفته از جمله ماشین های برقی دست پیدا کند و مواد خام تولیدی اش نظیر زغال سنگ و  هیدرواکسید آهن را نه فقط برای صادرات که در این مسیر به کار بگیرد.

تور کیش

اندونزی

این گذار قطعا نیازمند سرمایه گذاری خارجی است و ویدودو در همین رابطه اظهار داشت که با از بین بردن موازی کاری هایی که در این رابطه انجام می شود جو اقتصادی این کشور بهتر از قبل خواهد شد.

ویدودو پیشنهاد داد که برای کاهش بروکراسی یا همان کاغذبازی های اداری چهار رده فعلی در سازمان های دولتی این کشور ظرف دو سال آینده به دو رده تقلیل پیدا کنند.

او در این باره گفت:

من به وزیر (رفورم مدیریتی و بروکراسی) دستور دادم که آنها را با هوش مصنوعی جایگزین کند. به لطف هوش مصنوعی فرایندهای اداری سرعت بیشتری پیدا می کنند. هرچند که این کار نیازمند موافقت پارلمان است.

اندونزی

ویدودو جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد و برای مثال مشخص نشد که کدام نقش های خاص از ساختار اداری این کشور حذف می شوند و تکنولوژی چطور قرار است جای آنها را بگیرد. ویدودو ادامه داد:

از ماه آینده دولت لایحه ای را در رابطه با مالیات تسلیم پارلمان اندونزی می کند و لایحه دیگری را هم در مورد مسائل کاری در دست تدوین دارد.

گفتنی است احزاب سیاسی عضو ائتلاف ویدودو هم اکنون کنترل ۷۴ درصد از کرسی های پارلمان این کشور را در اختیار دارند و در نتیجه تصویب چنین قانونی برای دولت او بسیار آسان خواهد بود.

ویدودو تصریح کرد که چشم انداز دولت پیرامون اقتصاد اندونزی امسال بین ۵.۰۴ تا ۵.۰۵ درصد افزایش می یابد که از رقم ۵.۳ درصدی پیش بینی شده کندتر است و این نیز به افت اقتصاد جهانی باز می گردد.

منبع:
reuters
برچسب ها

مطالب مرتبط

این دستگاه به کمک هوش مصنوعی قطعات لگو را دسته بندی می کند [تماشا کنید]

یکی از کاربران یوتیوب به کمک لگو یک سیستم مرتب کننده ساخته که به طور اتوماتیک قطعه های لگو را دسته بندی می کند.«دنیل وست» با استفاده از حدوداً 10 هزار قطعه لگو، شش موتور و قطعات دیگری مثل سرو و رزبری پای، مرتب کننده ای ساخت که می تواند لگوها را دسته بندی کند.... ادامه مطلب

شناسایی راننده‌های متخلف با هوش مصنوعی برای اولین بار

استرالیا نخستین کشوری است که برای شناسایی راننده های متخلف به استفاده از هوش مصنوعی روی آورده است.استفاده از موبایل هنگام رانندگی یکی از تخلفات عمده رانندگان است اما روش های چندانی برای مقابله با آن وجود ندارد. این تخلف را نمی توان با دوربین های تشخیص سرعت ثبت کرد و اغلب راننده ها پس از... ادامه مطلب

طراحان بازی «کارت علیه بشریت» به جنگ هوش مصنوعی رفتند

طراحان بازی محبوب «کارت علیه بشریت» بلک فرایدی را به تلاش برای اثبات برتری خود بر هوش مصنوعی در زمینه نوشتن کمدی اختصاص دارند.کارت علیه بشریت که به عنوان یک بازی گروهی برای آدم های بد خود را معرفی می کند، از تعدادی کارت سیاه و سفید تشکیل شده است. کارت های مشکی سوالات هستند... ادامه مطلب

هوش مصنوعی جدیدی که حرکات چهره را در تصویر هر فردی تغییر می دهد

تصور کنید میتوانستید خصوصیات چهره یک شخصیت تاریخی، سیاستمدار و یا مدیرعامل را به شکلی واقعی دستکاری کنید و برای این منظور صرفا به یک وبکم و عکس از شخص مورد نظر نیاز داشتید. پژوهشگران یک شرکت تحقیقاتی کره ای به نام Hyperconnect با کمک تکنیک های پیشرفته یادگیری ماشینی ابزاری به نام MarioNETte ساخته اند که دقیقا... ادامه مطلب

قهرمان سابق بازی تخته گو در اعتراض به شکست ناپذیری هوش مصنوعی بازنشسته شد

«لی سه-دال» (Lee Se-dol)، قهرمان کره ای بازی تخته گو، در اعتراض به پیشرفت هوش مصنوعی از مسابقات حرفه ای کناره گیری کرد.«سه-دال» در گفتگو با آژانس خبری Yonhap در مورد علت بازنشستگی خود می گوید:«پس از ورود هوش مصنوعی به بازی گو، متوجه شدم دیگر نمی توانم حتی با تمرینات دیوانه وار به مقام... ادامه مطلب

ماشین خودران نحوه رفتار در برابر رانندگان خودخواه را می‌آموزد

ماشین های خودران در حال فراگیر شدن هستند و در اکثر کشورهای پیش‌رفته، شاهد حضور آن‌ها در خیابان‌ها هستیم. اما همواره مشکلاتی در رابطه با این ماشین‌ها وجود داشته است که استفاده از آن‌ها را کمی به تعویق می‌اندازد. یکی از این مشکلات، غیر قابل پیش‌بینی بودن رانندگان برای هوش مصنوعی این ماشین‌هاست که محققین... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟