طرح ارتش آمریکا برای خلق سربازهای سایبورگی تا سال ۲۰۵۰

ارتش آمریکا باور دارد که می تواند تا سال ۲۰۵۰ میلادی با توسعه طیف وسیعی از تکنولوژی های پیشرفته زیست پزشکی، سربازان خود را به ابرسربازان «سایبورگی» تبدیل نماید. در پژوهش جدیدی که پیرامون این موضوع انجام گرفته از خصوصیات سربازان آینده از جمله توانایی فوق العاده بالای آنها برای شنیدن و مهارت های تله پاتیک سخن به میان آمده است.

این گزارش که توسط فرماندهی توسعه توانمندی های جنگی ارتش آمریکا انجام شده به چهار حوزه یا بخش از بدن انسان پرداخته که به لطف تکنولوژی قابلیت بهینه سازی دارند. یکی از بهبودهایی که به لطف بیوتکنولوژی می توان در بدن انسان ایجاد کرد  افزایش قوه بینایی، بهبود دید و آگاهی موقعیتی سربازان است.

یکی دیگر از بهبودهای مورد نظر برای سربازان آمریکا قوه شنوایی است که تعاملات و حفاظت آنها را بهبود خواهد داد.

در این تحقیق همچنین اشاره شده که چطور می توان با کمک شبکه حسی اپتوژنتیک کنترل ماهیچه ای سربازان را تقویت کرد؛ منظور در واقع استفاده از نور برای بازتولید سلول های ماهیچه ای است.

در انتهای این پژوهش اشاره شده که می توان با اتصال یک سنسور عصبی دو سویه به مغز توانایی های ارتباطی انسان با ماشین یا بالعکس را بهبود داد.

سرباز سایبوگی

در بخش دیگری از این این تحقیق که با عنوان سرباز سایبورگی ۲۰۵۰: تلفیق انسان و ماشین و پیامدهای آن برای آینده وزارت دفاع منتشر شد چنین آمده است:

پیش بینی می شود که تکنولوژی توانایی خواندن و نوشتن را میان انسان و ماشین و همچنین میان انسان ها به واسطه تعاملات مغز به مغز بهبود بدهد.

این تعاملات به جنگجویان امکان می دهند که مستقیما با سیستم های بدون سرنشین و خودران ارتباط برقرار کرده و همزمان برای بهبود سیستم های فرماندهی و کنترل و عملیات های مختلف ارتباط مستقیمی با مغز همرزمان خود داشته باشند.

در ادامه آمده است:

معرفی سربازهای سایبورگی به جامعه ، پرسنل وزارت دفاع آمریکا و رقبا در سال های پس از ۲۰۵۰ سرعت بیشتری می گیرد و منجر به ایجاد نابرابری ها، عدم توازن و اختلافاتی در چارچوب های حقوقی، امنیتی و اخلاقی دنیا می شود. البته مزایای تلفیق انسان و ماشین زیاد هستند و به واسطه پیشگیری از بروز بیماری یا جراحت در افراد اثرات مثبتی روی کیفیت زندگی بشر دارند. اما مهم ترین دلیل محققان برای این کنار پشت سر گذاشتن دشمنان است.

طبق این مقاله چین هم اکنون پیشتاز رقابت ساخت سربازان سایبورگی است و به مراتب از آمریکا جلوتر حرکت میکند.

همچنین ذکر شده که سرمایه گذاری های دولت مرکزی آمریکا برای سرمایه گذاری در این حوزه ها به هیچ وجه با چین برابری نمی کند و بودجه R & D (یا تحقیق و توسعه) چین در این زمینه به مراتب بالاتر است.

تور کیش

مطالب مرتبط

۱.۵ میلیارد تبلیغ، ۴۵ میلیون دلار هزینه؛ حضور انتخاباتی پررنگ مایکل بلومبرگ در فیسبوک

طبق گزارش یکی از تحلیلگران نشریه گاردین تبلیغات کمپین انتخاباتی مایکل بلومبرگ (از نامزدهای دمکرات انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا) در فیسبوک دو برابر مجموع تبلیغاتی بوده که در این شبکه اجتماعی برای رقبای او به نمایش در آمده است. براساس اظهارات این تحلیلگر از ۲.۳ میلیارد تبلیغ انتخاباتی که در سال ۲۰۲۰ در فیسبوک... ادامه مطلب

روسیه توسط ترول‌های اینترنتی به کمپین انتخاباتی رقیب ترامپ کمک می‌کند

دیروز اخباری منتشر شد که از حمایت روسیه برای برنده شدن مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌گفت. امروز اما خبرها حاکی از کمک به برنی سندرز هستند و به نظر می‌رسد روسیه هنوز به جمع بندی نرسیده که از چه کسی باید حمایت کند.جزئیات کمی از کمک‌رسانی های روسیه به کمپین... ادامه مطلب

نصف گوشی های 5G دنیا در چین فروخته می شوند

شبکه های 5G به تدریج در سراسر دنیا و البته ایالات متحده آمریکا راه اندازی می شوند اما بیشترین تعداد گوشی های 5G در این کشور فروخته نمی شوند و در عوض این چین است که شهروندانش بیشتر از هر نقطه دیگری در این دنیا به خرید تلفن های هوشمند مبتنی بر نسل تازه شبکه... ادامه مطلب

نرم افزار انتخاباتی مایکروسافت برای اولین بار آزمایش می شود

مایکروسافت از سال گذشته میلادی در حال توسعه نرم افزار برای دستگاه های رأی گیری است. این نرم افزار برای اولین بار در انتخابات واقعی آزمایش می شود.شهروندان منطقه فولتن (Fulton) ایالت ویسکانسین آمریکا امروز (18 فوریه) نمایندگان دیوان عالی این ایالت را از طریق دستگاه های رأی گیری که با نرم افزار ElectionGuard مایکروسافت... ادامه مطلب

آمریکا به دنبال تدوین قوانین جدید در حوزه رمزارز؛ بهای بیت کوین از ۱۰۰۰۰ دلار عبور کرد

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که شبکه اجرایی جرایم مالی این کشور در حال تدوین قوانین جدیدی است تا از فعالیت های مالی غیرمجاز در حوزه رمزارز جلوگیری کند.در جلسه دو روز قبل مجلس سنای آمریکا در مورد رمزارز و نقش آن در بازار ایالات متحده آمریکا بحث شد. در این جلسه... ادامه مطلب

اندرو ینگ از نامزدی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا انصراف داد

اندرو ینگ، کارآفرین شناخته شده دنیای تکنولوژی که پیشتر از طرف حزب دمکرات آمریکا نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده بود اعلام کناره گیری کرد.او اهل نیویورک است و پدر و مادرش از مهاجران تایوانی هستند؛ سابقه کاری ینگ نیز طیف وسیعی از مشاغل را در بر می گیرد که از قانون کار گرفته... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟