طرح ارتش آمریکا برای خلق سربازهای سایبورگی تا سال ۲۰۵۰

ارتش آمریکا باور دارد که می تواند تا سال ۲۰۵۰ میلادی با توسعه طیف وسیعی از تکنولوژی های پیشرفته زیست پزشکی، سربازان خود را به ابرسربازان «سایبورگی» تبدیل نماید. در پژوهش جدیدی که پیرامون این موضوع انجام گرفته از خصوصیات سربازان آینده از جمله توانایی فوق العاده بالای آنها برای شنیدن و مهارت های تله پاتیک سخن به میان آمده است.

این گزارش که توسط فرماندهی توسعه توانمندی های جنگی ارتش آمریکا انجام شده به چهار حوزه یا بخش از بدن انسان پرداخته که به لطف تکنولوژی قابلیت بهینه سازی دارند. یکی از بهبودهایی که به لطف بیوتکنولوژی می توان در بدن انسان ایجاد کرد  افزایش قوه بینایی، بهبود دید و آگاهی موقعیتی سربازان است.

یکی دیگر از بهبودهای مورد نظر برای سربازان آمریکا قوه شنوایی است که تعاملات و حفاظت آنها را بهبود خواهد داد.

تور کیش

در این تحقیق همچنین اشاره شده که چطور می توان با کمک شبکه حسی اپتوژنتیک کنترل ماهیچه ای سربازان را تقویت کرد؛ منظور در واقع استفاده از نور برای بازتولید سلول های ماهیچه ای است.

در انتهای این پژوهش اشاره شده که می توان با اتصال یک سنسور عصبی دو سویه به مغز توانایی های ارتباطی انسان با ماشین یا بالعکس را بهبود داد.

سرباز سایبوگی

در بخش دیگری از این این تحقیق که با عنوان سرباز سایبورگی ۲۰۵۰: تلفیق انسان و ماشین و پیامدهای آن برای آینده وزارت دفاع منتشر شد چنین آمده است:

پیش بینی می شود که تکنولوژی توانایی خواندن و نوشتن را میان انسان و ماشین و همچنین میان انسان ها به واسطه تعاملات مغز به مغز بهبود بدهد.

این تعاملات به جنگجویان امکان می دهند که مستقیما با سیستم های بدون سرنشین و خودران ارتباط برقرار کرده و همزمان برای بهبود سیستم های فرماندهی و کنترل و عملیات های مختلف ارتباط مستقیمی با مغز همرزمان خود داشته باشند.

در ادامه آمده است:

معرفی سربازهای سایبورگی به جامعه ، پرسنل وزارت دفاع آمریکا و رقبا در سال های پس از ۲۰۵۰ سرعت بیشتری می گیرد و منجر به ایجاد نابرابری ها، عدم توازن و اختلافاتی در چارچوب های حقوقی، امنیتی و اخلاقی دنیا می شود. البته مزایای تلفیق انسان و ماشین زیاد هستند و به واسطه پیشگیری از بروز بیماری یا جراحت در افراد اثرات مثبتی روی کیفیت زندگی بشر دارند. اما مهم ترین دلیل محققان برای این کنار پشت سر گذاشتن دشمنان است.

طبق این مقاله چین هم اکنون پیشتاز رقابت ساخت سربازان سایبورگی است و به مراتب از آمریکا جلوتر حرکت میکند.

همچنین ذکر شده که سرمایه گذاری های دولت مرکزی آمریکا برای سرمایه گذاری در این حوزه ها به هیچ وجه با چین برابری نمی کند و بودجه R & D (یا تحقیق و توسعه) چین در این زمینه به مراتب بالاتر است.

مطالب مرتبط

بازسازی تصویر چهره مجرمان در چین با کمک نمونه DNA

طبق گزارش جدیدی که نیویورک تایمز منتشر کرده دانشمندان چینی تلاش دارند با استفاده از نمونه خون افراد تصویر چهره آنها را بازسازی کنند. این تکنولوژی تجربی که DNA phenotyping خوانده شده هم اکنون مراحل اولیه توسعه خود را میگذراند اما می تواند تصاویری نزدیک به چهره واقعی افراد بسازد و در بازرسی های قضایی برای... ادامه مطلب

دولت چین استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره را برای خرید گوشی الزامی کرد

شهروندان چینی از این پس ملزم هستند هنگام خرید گوشی هوشمند یا دریافت شماره جدید، علاوه بر نشان دادن کارت شناسایی، صورتشان را نیز اسکن کنند تا هویت آن‌ها توسط دولت تایید شود. استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره از دیروز اجباری شده و شامل تمام شهروندان هم می‌شود.اقدام دولت چین در ظاهر برای جلوگیری از... ادامه مطلب

گیمر چینی شخصیت 1.4 میلیون دلاری بازی را تصادفا 552 دلار فروخت

یک گیمر چینی که بیش از یک میلیون دلار خرج شخصیت بازی ویدیویی خود کرده بود، از دوستش به خاطر فروش آن با قیمت 552 دلار شکایت کرد.بر اساس گزارش سایت چینی Abacus، «لو مو» (Lu Mou)، به طور تقریبی 1.4 میلیون دلار پول خرج شخصی سازی کاراکتر خود در بازی Justice Online کرده ولی... ادامه مطلب

پروفایل تیک تاک نوجوان مسلمان آمریکایی به خاطر انتقاد از چین معلق شد

یک نوجوان مسلمان مدعی شده حساب کاربری او در شبکه اجتماعی تیک تاک پس از انتقاد از سیاست های دولت چین در قبال مسلمانان این کشور، معلق شده است.«فیروزه عزیز» (Feroza Aziz)، نوجوان 17 ساله اهل ایالت نیوجرسی آمریکا ویدیویی در تیک تاک می گذارد و در آن با اشاره به کمپ های کار اجباری،... ادامه مطلب

مؤسس هواوی: بدون گوگل هم برند شماره یک خواهیم شد

هواوی به خاطر تحریم های آمریکا، سال سختی را پشت سر گذاشت و گوشی های جدید این سازنده چینی نیز از اپلیکیشن های گوگل محروم خواهند شد. با وجود این محدودیت ها «رن ژنگفی»، مؤسس هواوی با امیدواری از آینده این شرکت سخن می گوید.مؤسس هواوی در پاسخ به این سؤال که آیا هواوی همچنان... ادامه مطلب

اسناد محرمانه دولت چین فاش شد؛ جزئیات سرکوب مسلمانان اویغور

اسناد جدیدی از دولت چین لو رفته که در آنها نحوه سرکوب مسلمانان اویغور و اقلیت های دیگر در این کشور به طور مفصل شرح داده می شود. دو گزارش بر اساس این اسناد منتشر شده و در آنها آمده که دولت چین با ابزارهای نظارتی گسترده، زندگی روزمره مردم چین را در ابعادی بی... ادامه مطلب

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟