ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ارز دیجیتال
تکنولوژی

بانک مرکزی روسیه از ممنوعیت ارز دیجیتال استقبال می‌کند

به نظر می‌رسد بانک مرکزی روسیه، از اقدامات مبنی بر ممنوعیت ارز دیجیتال در این کشور پشتیبانی می‌کند. البته هنوز مشخص نیست که بانک مرکزی این کشور قصد دارد این کار را در آینده‌ای نزدیک ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۰

به نظر می‌رسد بانک مرکزی روسیه، از اقدامات مبنی بر ممنوعیت ارز دیجیتال در این کشور پشتیبانی می‌کند. البته هنوز مشخص نیست که بانک مرکزی این کشور قصد دارد این کار را در آینده‌ای نزدیک انجام دهد یا این که در حد یک بررسی به آن نگاه می‌کند.

سخنگوی بانک مرکزی روسیه در این رابطه به خبرگزاری دولتی RIA می‌گوید:

ارز دیجیال خصوصی نمی‌تواند با پول‌های بدون پشتوانه مساوی گرفته شود و همچنین نمی‌توان به عنوان مناقصه قانونی از آن استفاده کرد. اگر مقامات تصمیم بگیرند که استفاده از ارز دیجیتال را به منظور تبادلات مالی ممنوع اعلام کنند، ما از این تصمیم پشتیبانی می‌کنیم.

به رسمیت شناختن ارز دیجیتال و شرایط و جایگاه آن‌ها مانند توکن‌ها و ماینینگ، باید در آخرین جلسه مجلس دومای روسیه تصویب می‌شد ولی با تاخیرهایی مواجه شده بود. البته ۲ قانون در این رابطه در سال ۲۰۱۸ تصویب شده، ولی قانون سوم که مربوط به حق و حقوق جمع‌آوری سرمایه به صورت عمومی می‌شود، هنوز مورد تصویب واقع نشده است.

ارز دیجیتال

با این حال بانک مرکزی روسیه این گونه تصمیم خود را توجیه می‌کند:

ما همچنان باور داریم که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک بالایی دارد و می‌توان از آن به منظور پول شویی و حمایت مالی از تروریسم استفاده کرد. همچنین می‌توان تراکنش‌‌های مالی را نیز دچار نوسانات شدیدی کند.

اخیرا الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina) در این رابطه گفته است بعد از بررسی‌های به عمل آمده، بانک مرکزی روسیه دلیلی نمی‌بیند که بخواهد ارز دیجیتالی معرفی کند که ریسک های مربوط به ارز دیجیتال را کم کند. او همچنین در این رابطه می‌گوید:

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال مانند پنیری است که فقط در تله موش پیدا می‌شود، زیرا پول راحت به دست آمده نیز راحت از دست می‌رود.

به نظر می‌رسد که دولت روسیه و بانک مرکزی هنوز به نتیجه‌ای در این رابطه نرسیده‌اند و گفته‌های آنها، فعلا در حد پشتیبانی لفظی از این قضیه است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی