ایلان ماسک از اتهام توهین به غارنورد بریتانیایی تبرئه شد

قاضی دادگاه فدرال شهر لس آنجلس روز جمعه ایلان ماسک را در پرونده غارنورد بریتانیایی بی گناه شناخت. مدیرعامل تسلا در بحث و جدل های خود با این غارنورد، به وی تهمت «کودک آزاری» زده بود.

«ورنون آنسورث» (Vernon Unsworth) سپتامبر سال 2018 از ماسک به خاطر تهمت کودک آزاری، شکایت و درخواست غرامتی 190 میلیون دلاری کرد. آنسورث سال گذشته میلادی 12 پسربچه و مربی آنها را از غاری در تایلند نجات داد.

malltina

ورنون آنسورث

ماسک در جلسه دادگاه با معذرت خواهی از آنسورث، گفت که فکر نمی کند او کودک آزار است. وکلای ایلان ماسک می گویند وی لفظ «کودک آزار» را صرفاً برای واکنش دادن استفاده کرده و چنین حرفی حقیقت ندارد.

این اصطلاح ریشه در فرهنگ اجداد آفریقایی ماسک دارد و وکلای وی می گویند که این لغت در فرهنگ آفریقایی معنای متفاوتی دارد و توهین محسوب نمی شود. آنها مدعی شده اند آنسورث قصد دارد با شکایت از ماسک پول هنگفتی به جیب بزند و این کلمه او را ناراحت نکرده است.

دعوای ماسک و آنسورث زمانی شروع شد که غارنورد بریتانیایی از مدیرعامل تسلا و کارمندان او به خاطر تلاش هایشان برای نجات 12 پسربچه و مربی آنها از غارهای تایلند انتقاد کرد. ماسک و همکارانش زیردریایی کوچکی برای انتقال افراد به بیرون از غار ساختند که البته هیچ گاه مورد استفاده قرار نگرفت.

پیش از پایان عملیات نجات ماسک از همکارانش خواست تا مقامات تایلندی را وادار کنند تا در مورد او و زیردریایی‌اش تعریف کنند. پس از پایان عملیات نجات، آنسورث با مسخره کردن زیردریایی ماسک، اقدامات ماسک را «شوی تبلیغاتی» خواند. ماسک نیز در پاسخ به آنسورث لقب «کودک آزار» را داد.

وکیل آقای آنسورث در جلسه دادگاه ماسک را «دروغگو» و «میلیاردر قلدر» نامید و گفت وی با کودک آزار خواندن آنسورث در صفحه توییتر خود که چندین میلیون دنبال کننده دارد، جنجال گسترده ای به راه انداخته و پیامدهای این کار او تا چندین دهه طول خواهد کشید.

وکیل آنسورث مجموعاً تقاضای 190 میلیون دلار غرامت کرد که کمتر از یک درصد از دارایی های ماسک با ثروت تقریبی 20 میلیارد دلار است.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس پس از اعلام رأی قاضی و حین خروج از جلسه دادگاه به خبرنگاران گفت: «دوباره به انسانیت ایمان آوردم.»

مطالب مرتبط

وارن بافت میلیاردر بعد از سال ها گوشی تاشو ۲۰ دلاری اش را عوض کرد

تیم کوک مدیرعامل اپل ظاهرا موفق شده وارن بافت میلیاردر را راضی کند که گوشی تاشو ۲۰ دلاری اش را بعد از سالها کنار بگذارد و یک آیفون جدید بخرد.بافت در مصاحبه ای که اخیرا با وبسایت CNBC داشت اعلام کرده که گوشی تاشو قدیمی اش را برای همیشه کنار گذاشته و حالا از تازه... ادامه مطلب

خالق کونامی کد در سن ۶۱ سالگی درگذشت

در دهه ۱۹۸۰ میلادی چیت کدها توسط توسعه دهندگان و با هدف تست بازی های ویدیویی مورد استفاده قرار می گرفتند اما کدی که توسط یکی از توسعه دهندگان شرکت ژاپنی کونامی خلق شد در ادامه به مشهورترینشان بدل گردید و هنوز که هنوز است از این چیت کد در بازی های ویدیویی استفاده می... ادامه مطلب

طراح سابق اپل یادگاری هایش از استیو جابز را به حراج می گذارد

ماه آینده قرار است که مزایده ای برای حراج برخی از یادگاری های استیو جابز از جمله پاوربوک امضا شده توسط او و یک دستگاه اپل کامپیوتر 1 اصل برگزار شود.طبق گزارش وبسایت Cult of Mac در این باره:در حراجی تازه ای که قرار است ماه آینده و با نام مزایده استیو جابز برگزار شود... ادامه مطلب

چرا بیل گیتس ثروتش را خرج امور خیریه می کند؟

بیل گیتس یکی از معدود ثروتمندهای روی این کره خاکی است که بهترین راه برای خرج کردن سرمایه‌اش را نه برج و باروسازی، فخر فروشی به دیگران یا دیگر خرید لوازم لوکس بلکه کمک به خیریه ها می داند. دیگر تفاوت وی با بسیاری از ثروتمندان دنیا این است که تنها به بیان شعارهای فریبنده... ادامه مطلب

بازدید جف بزوس از هند و اعلام سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در این کشور

جف بزوس مؤسس و مدیرعامل آمازون با انتشار ویدیویی از پایتخت هند، از ادای احترام به مهاتما گاندی و سرمایه گذاری عظیم در این کشور خبر داد.هدف بزوس از رفتن به هند برقراری ارتباط با کسب و کارهای کوچک و متوسط هندی بوده و هدف بعدی وی دراز کردن دست دوستی به سوی دولت هند... ادامه مطلب

مارک زاکربرگ چالش شخصی سالانه را کنار گذاشت

مدیرعامل فیسبوک اعلام کرد که از این پس در آغاز هر سال برای خود چالش تعیین نمی کند و با این کار عادت چندین ساله خود را کنار گذاشت.«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل میلیاردر و جوان فیسبوک در یک دهه گذشته سال جدید میلادی را با قول ها و چالش های جدید مثل ساخت دستیار شخصی رباتیک... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟