ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گجت پوشیدنی
تکنولوژی

گزارش IDC از بازار گجت پوشیدنی: اپل در صدر

به گزارش IDC اپل در فصل سوم سال ۲۰۱۹ و در بخش گجت پوشیدنی ۲۹.۵ میلیون دستگاه از ایرپاد، اپل واچ و هدفون بیتس فروخته است. این کمپانی رتبه اول این بخش را به خود ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۱۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۰

به گزارش IDC اپل در فصل سوم سال ۲۰۱۹ و در بخش گجت پوشیدنی ۲۹.۵ میلیون دستگاه از ایرپاد، اپل واچ و هدفون بیتس فروخته است. این کمپانی رتبه اول این بخش را به خود اختصاص داده و نسبت به زمان مشابه سال قبل، ۱۹۵.۵ درصد رشد داشته است.

بر اساس گزارش IDC، اپل در مدت مشابه در سال قبل، ۱۰ میلیون دستگاه فروخته بود که امسال با رشدی ۲۳ درصدی در سهم بازار خود، توانسته ۲۹.۵ میلیون دستگاه به فروش برساند. البته اپل بیشتر این رشد را مدیون گجت شنیدنی یا «Hearable» بوده است. بیشتر این فروش‌ها هم به دلیل عرضه محصولات جدید از برند‌های هدفون‌های بیتس مانند بیتس سولو پرو و برند اپل با ایرپاد پرو است.

گجت پوشیدنی

رامون لاماس (Ramon T. Llamas) مدیر تحقیقات IDC می‌گوید:

گجت شنیدنی یکی از بیشترین تقاضاها را در این بازار دارد. این تقاضا هم همزمان با حذف جک هدفون ۳.۵ میلیمتری شروع شد که بیشتر سازندگان گوشی هوشمند هم از این اقدام، پشتیبانی کردند و باعث شدند تا درخواست برای هدفون‌های بی‌سیم افزایش یابد. بخش دیگر آن هم به کمک ویژگی‌های اضافی در این گجت‌هاست که مثلا قابلیت واقعیت افزوده می‌تواند یکی از آن‌ها باشد.

دومین تعقیب کننده اپل، کمپانی شیائومی است. البته فاصله این کمپانی با اپل بسیار زیاد بوده و این غول چینی ۱۲.۴ میلیون دستگاه به فروش رسانده و سهم بازار ۱۴.۶ درصدی را به خود اختصاص داده است. اما برخلاف اپل، شیائومی تنها با خط تولید «mi» توانسته این مقدار از گجت پوشیدنی را به فروش برساند. این کمپانی توانسته نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، رشد ۶۶.۱ درصدی را تجربه کند.

گجت پوشیدنی

جایگاه سوم و چهارم نیز در اختیار سامسونگ و هواوی است که رشد‌های ۱۵۶.۴ درصدی و ۲۰۲.۶ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل داشته‌اند. سامسونگ توانسته ۸.۳ میلیون دستگاه به بازار عرضه کند و سهم ۹.۸ درصدی را به خود اختصاص دهد. از طرفی، هواوی با فروش ۷.۱ میلیون دستگاه، سهم بازار ۸.۴ درصدی را کسب کرده است.

گجت پوشیدنی

جایگاه پنجم اما مختص فیت بیت است. این کمپانی که اکنون زیرمجموعه گوگل به حساب می‌آید، تنها ۴.۱ درصد از بازار را برای خود کرده که از فروش ۲.۵ میلیون دستگاه به دست آمده است. رشد سالیانه این کمپانی نیز تنها ۰.۵ درصد بوده که برای این کمپانی که زمانی جایگاه اپل را تهدید می کرد، ناامید کننده است.

گجت پوشیدنی

در کل در بخش گجت پوشیدنی ۴۰.۷ میلیون دستگاه مختلف به فروش رسیده که رشدی ۲۴۲.۴ درصدی را تجربه کرده است. گجت‌های دستبند شکل (مانند می بند) ۱۹.۲ میلیون دستگاه و ساعت‌های هوشمند نیز ۱۷.۶ میلیون را نیز به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی