همه چیز درباره آیفون 13
فهرست بدترین پسوردهای سال 2019 منتشر شد

فهرست بدترین پسوردهای سال 2019 منتشر شد

طی شش ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۴ میلیارد حساب کاربری فاش شده که به تنهایی آمار نگران کننده ای محسوب می شود. بدتر از آن، پسوردهاییست که کاربران برای حفاظت از اکانت های خود انتخاب می کنند. محققین شرکت NordPass به تازگی رده بندی بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹ را بر اساس بیش از ۵۰۰ میلیون حساب فاش شده منتشر کرده که کاملاً تعجب برانگیز است.

سه پسورد محبوب کاربران در سال ۲۰۱۹ میلادی که توسط حدود ۶.۵ میلیون کاربر استفاده می شود، به شدت ناامن و ضعیف است. اگر شما هم پسورد خود را در این لیست می بینید، در اسرع وقت نسبت به تغییر آن اقدام نمایید چون این کلمات و عبارات به دیکشنری هکرها راه یافته اند.

فهرست ناامن ترین پسوردهای سال ۲۰۱۹ را در ادامه می بینید:

 1. ۱۲۳۴۵
 2. ۱۲۳۴۵۶
 3. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
 4. test1
 5. password
 6. ۱۲۳۴۵۶۷۸
 7. zinch
 8. g_czechout
 9. asdf
 10. qwerty
 11. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
 12. ۱۲۳۴۵۶۷
 13. Aa123456
 14. iloveyou
 15. ۱۲۳۴
 16. abc123
 17. ۱۱۱۱۱۱
 18. ۱۲۳۱۲۳
 19. dubsmash
 20. test

برای مشاهده ۱۰۰ رمز عبور ناامن می توانید به این لینک مراجعه کنید.

اگرچه باور کردن این لیست کار سختیست، اما متأسفانه اوضاع همین اندازه خراب است. یکی دیگر از اشتباهات کاربران، استفاده از یک رمز عبور مشترک برای چند حساب کاربری است. در این صورت با افشای یکی از آنها، تعداد زیادی اکانت دیگر نیز در دسترس هکرها قرار می گیرند.

طبق آخرین آمار مایکروسافت، پایگاه داده بیش از ۳ میلیارد حساب کاربری افشا شده نشان می دهد نزدیک به ۴۴ میلیون کاربر مایکروسافت از رمز عبور مشترک یا شناخته شده استفاده می کنند.

اگر می خواهید ببینید حساب کاربری متصل به ایمیل شما هک شده یا خیر، بهترین راه استفاده از وب سایت HIBP است. در این سایت با وارد کردن آدرس ایمیل می توانید اکانت هایی که با این آدرس هک شده اند را پیدا کنید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato