ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان رونمایی شد: شناسنامه نوزادان به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود

سامانه احراز هویت دیجیتالی ایرانیان به بهره‌برداری رسید و ثبت ولادت به‌صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام خواهد شد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۵

روز دوشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه، سامانه احراز هویت دیجیتالی ایرانیان (هدا)، طرح ثبت تولد و صدور هوشمند شناسنامه نوزادان و همچنین طرح متمرکزسازی چاپ و صدور شناسنامه، با حضور وزیر کشور رونمایی شد و به بهره‌برداری رسید. با اجرای این طرح، صدور و چاپ شناسنامه نوزادان به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

این اقدام از سوی سازمان ثبت احوال کشور در راستای تحقق سازمان هوشمند، کاهش جعل گواهی‌های ولادت، کاهش هزینه‌های ناشی از چاپ گواهی‌های فیزیکی و جلوگیری از خطای کاربر در ورود اطلاعات به بهره‌برداری رسیده است

به‌منظور اجرای این سرویس برخط، بستری برای دریافت اطلاعات گواهی ولادت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد شده تا اطلاعات متولدین به‌صورت آنلاین به سازمان ثبت احوال ارسال شود.

متقاضیان می‌توانند با ورود به پنجره «سهیم» و انتخاب خدمات موردنظر و نیز واردکردن کد رهگیری اطلاعات خود، نسبت به ثبت ولادت نوزاد خود اقدام کنند. این اطلاعات به‌محض تأیید، به‌صورت هوشمند به کارتابل واحد ثبتی مربوطه ارجاع و فرایند صدور شناسنامه به نشانی متقاضی ارسال خواهد شد.

در راستای تسهیل فرایند تعیین نام، سامانه تعاملی نام در درگاه سهیم قرار گرفته است که والدین می‌توانند براساس جنسیت، دسته‌بندی‌ها، مشاهده معانی نام، ریشه نام‌ها و... به جستجو و انتخاب نام مدنظر بپردازند.

«هاشم کارگر»، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال، در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا اظهار داشت این اقدام در راستای ایجاد درگاهی مرجع به‌عنوان پنجره واحد ارائه خدمات هویتی ایرانیان درنظر گرفته شده است. کارگر ویژگی‌های مهمی ازجمله تولید آمارها و شاخص‌های جمعیتی و نفوس کشور در سطوح مختلف جغرافیایی، مدیریت نشانی اشخاص حقیقی، بهره‌برداری از سامانه تشخیص چهره و استفاده از قابلیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را در راستای این اقدام عنوان کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی