ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

زندان بلمارش

آسانژ را از دست بریتانیا نجات دهید؛ درخواست بیش از ۱۰۰ پزشک از مقامات استرالیا

درز خبرهای نگران کننده از شرایط نامساعد جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس در زندان «بلمارش» باعث شده بیش ۱۰۰ پزشک از کشورهای مختلف با انتشار بیانیه ای خواستار انتقال وی به کشور دیگری شوند. جولیان آسانژ ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۰

درز خبرهای نگران کننده از شرایط نامساعد جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس در زندان «بلمارش» باعث شده بیش ۱۰۰ پزشک از کشورهای مختلف با انتشار بیانیه ای خواستار انتقال وی به کشور دیگری شوند.

جولیان آسانژ استرالیایی در سال ۲۰۱۲ به تجاوز به دو زدن سوئدی متهم شد. وی در آن زمان در انگلیس به سر می برد و برای فرار از استرداد به سوئد به سفارت کلمبیا پناه برد. مقامات این سفارتخانه اما سال گذشته به ماموران انگلیسی اجازه دادند با ورود به سفارت وی را بازداشت کنند. وی از آن زمان در یکی از زندان های بدنام و امنیتی به نام بلمارش در شرایط اسفناکی به سر می برد. این شرایط به قدری وخیم است که یکی از گزارشگران سازمان ملل هشدار داده ادامه این وضعیت احتمالا به قیمت جان این افشاگر تمام خواهد شد.

بازداشت جولیان آسانژ

ماه گذشته بیش از ۱۰۰ پزشک از مناطق مختلف دنیا از جمله آمریکا، آسیا و اروپا با انتشار نامه ای سرگشاده از وزیر کشور بریتانیا خواسته بودند آسانژ را از زندان به بیمارستان منتقل کنند اما درخواست آنها راه به جایی نبرد. این گروه حالا با اشاره به رفتار بیرحمانه و غیر انسانی با جولیان آسانژ، از وزیر امور خارجه استرالیا و دیگر مقامات بلندپایه این کشور خواسته اند برای نجات این شهروند خود وی را به استرالیا منتقل کنند:

در صورتی که آقای آسانژ در زندان بلمارش فوت کند، مردم از شما می پرسند برای جلوگیری از آن چه کردید؟ حکومت باید برای حفاظت از آقای آسانژ و حقوق همه شهروندانش خواستار انتقال وی به استرالیا شود.

اوایل امسال وکیل این افشاگر مدعی شد که وی آنقدر بیمار است و وزن از دست داده که به سختی قادر به سخن گفتن است. رویترز هم در گزارشی تاکید کرده که آسانژ در یکی از جلسات استماع دادگاه حتی توانایی به یاد آوردن نام و تاریخ تولدش را هم نداشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی