سهم ۶۶ درصدی اپل از کل سود بازار موبایل در سال ۲۰۱۹

سهم ۶۶ درصدی اپل از کل سود بازار موبایل در سال ۲۰۱۹

سهم ۶۶ درصدی اپل از کل سود بازار موبایل در سال ۲۰۱۹

با وجود این که فروش گوشی‌‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال‌های گذشته چندان موفق نبوده، اپل همچنان در صدر لیست پردرآمدترین کمپانی‌های این حوزه قرار گرفته است. بر اساس گزارش کانتر پوینت، این کمپانی توانسته ۶۶ درصد از سود کل این صنعت را به خود اختصاص دهد.

سود کلان اپل در این بازار از این لحاظ جالب است که بدانیم این کمپانی، تنها ۳۲ درصد از درآمدهای حاصل از کل صنعت گوشی هوشمند را تا فصل سوم ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده بود. همچنین این نکته را نیز نباید فراموش کرد که اعداد و ارقام گزارش شده توسط کانتر پوینت، شامل فروش در بازه تعطیلات انتهای سال نمی‌شود، زیرا اپل معمولا در این بازه بیشترین سود را از فروش محصولات خود کسب می‌کند.

به عنوان مثال می‌توان فصل چهارم سال گذشته و بازه فروش منتهی به تعطیلات را در نظر گرفت که کمپانی کوپرتینویی توانست سود خود را به ۸۰ درصد نیز برساند. در نتیجه انتظار می‌رود که اپل امسال نیز چنین اعداد و ارقامی را از خود برجای بگذارد. با این حال اگر نگاهی به دیگر رقبای اپل بیندازیم، سامسونگ را در جایگاه دوم خواهیم یافت. البته تصور نکنید که این کمپانی کره‌ای توانسته به خوبی اپل را به چالش بکشد.

اپل

سامسونگ به عنوان دومین کمپانی پر درآمد از صنعت گوشی هوشمند، تنها توانسته ۱۷ درصد از سود کلی که در این بازار وجود داشته را به خود اختصاص دهد. اگر نگاهی به بازه تیر تا شهریور بیاندازیم، به خوبی می‌توان تاثیر فروش قدرتمند سری گلکسی A و نوت ۱۰ را ببینیم.

در جایگاه‌های بعدی می‌توان کمپانی‌های چینی نظیر هواوی، ویوو، اپو و شیائومی را دید. درست است که این کمپانی‌ها نتوانسته‌اند فروشی مشابه اپل و حتی سامسونگ را داشته باشند، اما به لطف غفلت دیگر کمپانی‌ها، به آرامی درآمدهای خود را افزایش داده‌اند.

همچنین انتظار می‌رود که سال آینده، مختص تکنولوژی ۵G باشد. از همین رو کمپانی‌های چینی با تلاشی که برای ورود به بازار ۵G خواهند کرد، می‌توانند درآمدهای بهتر و بیشتری نیز کسب کنند. با این حال، از شواهد امر این طور پیداست که اپل همچنان به یکه‌تازی خود ادامه خواهند داد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل