تقاضای بالا، عرضه محدود؛ جدیدترین معضل سونی در تامین سنسور دوربین

تقاضای بالا، عرضه محدود؛ جدیدترین معضل سونی در تامین سنسور دوربین

تقاضای بالا، عرضه محدود؛ جدیدترین معضل سونی در تامین سنسور دوربین

سنسورهای دوربین سونی، معمولا به عنوان پیش‌فرض در تمام گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند. از همین رو این کمپانی ژاپنی اعلام کرده به دلیل درخواست بالای سنسورهای دوربین، مجبور است به صورت شبانه‌روزی آن‌ها را تولید کند و حتی در این صورت نیز همچنان نمی‌تواند کل نیاز بازار را تامین کند.

به گزارش بلومبرگ، سونی امسال هم مثل سال گذشته در تعطیلات کریسمس نیز کارخانه‌های خود را باز نگه می‌دارد تا بتواند عقب‌افتادگی خود در بازار را جبران کند. تروشی شیمیزو (Terushi Shimizu) مدیر بخش نیمه‌هادی سونی می‌گوید غول الکترونیکی هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را بیش از دو برابر کرده و به عدد ۲.۶ میلیارد دلار سانده است. سونی همچنین قصد دارد کارخانه‌ای دیگر در ناگازاکی بسازد که در آوریل سال ۲۰۲۱ آماده به کار می‌شود.

سونی

البته شیمیزو تاکید می‌کند با افزایش سرمایه‌گذاری‌های اولیه و ظرفیت تولید، همچنان این کمپانی نمی‌تواند به تقاضای بازار پاسخ دهد و به همین دلیل از کاربران عذرخواهی می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد که تعدد دوربین‌ها در گوشی‌های هوشمند، دلیل اصلی کمبود سنسور در بازار است. برای مثال، اپل که یکی از مشتری‌های پر و پا قرض سنسورهای سونی بوده، آیفون پایه امسال خود را با دو دوربین و آیفون گران‌قیمت‌تر را با ۳ دوربین عرضه کرده است.

دیگر کمپانی‌های چینی و حتی سامسونگ هم از سنسورهای سونی استفاده می‌کنند و از آنجایی که هر گوشی هوشمند در هر رنج قیمتی بازار، حداقل دو سنسور دارد، طبیعی است که سونی با مشکلات تامین قطعات مواجه شود. با این حال انتظار می‌رود که اپل دوربین دیگری به مجموعه ۳ گانه دوربین‌های پشتی آیفون سال بعد اضافه کند و این کمپانی کوپرتینویی هم به جمع مشتریان سنسور ToF سونی بپیوندد.

سونی

 

سونی در حال توسعه سنسورهای نسل بعدی است که دنیا را با عمق و جزئیات بیشتری نشان دهد. سنسور ToF اگر در دوربین‌های پشتی استفاده شود، عمق بیشتر و تصاویر پرتره بهتری را ثبت می‌کند. اگر هم در دوربین جلو از آن استفاده شود، قابلیت تشخیص حرکات دست قابل تشخیص خواهند بود و حالت‌های صورت، با کیفیت بیشتری به تصویر در خواهند آمد.

باید دید که در آینده سونی چگونه می‌تواند عرضه و تقاضا را با هم هماهنگ کند تا دیگر کارخانه‌های این کمپانی، در تعطیلات هم کار نکنند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل