اولین رندرهای آیپد پرو ۲۰۲۰ خبر از ماژول دوربین سه گانه می‌دهند

بازار تبلت‌ها معمولا یک بازار انحصاری است. فارغ از تلاش‌های قابل تحسین سامسونگ، اپل تنها پرچمدار این بازار بوده و این حقیقت را می‌توان در فروش سرسام‌آور آیپد و آیپد پرو به خوبی مشاهده کرد. اخیرا افشاگران معروفی از رندرهای آیپد پرو ۲۰۲۰ پرده برداشتند که تنها تفاوت آن با آیپد پرو فعلی، در دوربین ۳ گانه است ولی به نظر می‌رسد که جای پای آیپد را در این بازار بیش از پیش محکم‌تر کند.

افشاگران OnLeaks و iGeeksBlog اخیرا رندرهای غیر رسمی از طراحی آیپد پرو ۲۰۲۰ در سایز‌های ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی منتشر کرده‌اند که در نگاه اول هیچ تفاوتی با آیپد پرو سال ۲۰۱۸ ندارند. این لپتاپ‌ها از نمای جلویی کاملا مشابه نسل فعلی هستند، اما کافی است تا نگاهی به پشت آن بیندازید تا تفاوت‌ها مشخص شوند. البته در ابتدا باید بگوییم که صحت این اطلاعات چندان تایید نشده و در حد گمانه‌زنی خواهد بود.

آیپد پرو ۲۰۲۰

اولین تفاوت مربوط به دوربین‌ها می‌شود. به نظر می رسد اپل دست از سر طراحی مربعی شکل برنمی‌دارد و قصد دارد ماژول بحث‌برانگیز دوربین آیفون ۱۱ پرو را به آیپد پرو ۲۰۲۰ نیز بیاورد. از همین رو شاهد ۳ دوربین با چینش یکسان نسبت به آیفون ۱۱ پرو هستیم. البته میان افشاگران تفاهمی در رابطه با نوع سنسورهای این تبلت وجود ندارد.

بعضی از آن‌ها معتقدند که یکی از این ۳ سنسور، ToF بوده که تنها به منظور تشخیص عمق در محتوای واقعیت افزوده و محو کردن پس‌زمینه استفاده می‌شود. در عین حال بسیاری هم عقیده دارند که این ۳ سنسور، با همان چینش معروف دوربین اصلی، اولترا واید و تله فوتو عرضه خواهند شد. با این حال علاوه بر دوربین‌ها، گفته می‌شود که قاب پشتی آیپد پرو ۲۰۲۰ ممکن است شیشه‌ای باشد، البته احتمال فلزی بودن آن نیز رد نمی‌شود.

در هر صورت افشا شدن این رندرها در این زمان از سال، گمانه‌زنی‌ها در رابطه با عرضه آیپد پرو در اردیبهشت ماه را تقویت می‌کند. با توجه به این که نمی‌توان چندان به این اطلاعات استناد کرد، پیشنهاد می‌کنیم چند ماه دیگر نیز صبر کنید تا اطلاعات دقیق‌تری منتشر شود یا اپل از آیپد پرو ۲۰۲۰ رونمایی رسمی کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟