طراحی نهایی ماژول دوربین گلکسی S11 پلاس فاش شد

طراحی نهایی ماژول دوربین گلکسی S11 پلاس فاش شد

با فرا رسیدن ماه دی و بهمن، لو رفتن اطلاعات پرچمدار بعدی سامسونگ نیز سرعت بیشتری به خود می‌گیرد. افشاگر معروف به نام OnLeaks نیز اخیرا تصاویری از گلکسی S11 پلاس منتشر کرده که به گفته وی، طراحی نهایی چینش سنسورهای دوربین این گوشی هستند.

با افشا شدن طراحی نهایی چیدمان سنسورهای دوربین گلکسی S11 پلاس، می‌توان با خیال آسوده دیگر طرح‌هایی که پیش از این برای این گوشی افشا می‌شدند را کنار گذاشت. البته درست است که این گوشی همچون دیگر رندرهای افشا شده از سنسورهای زیادی بهره می‌برد، اما حداقل دیگر شاهد چینش بحث برانگیز سنسورها نخواهیم بود.

ماژول استفاده شده در گلکسی S11 پلاس مستطیلی است که به خوبی با روند فعلی پرچمداران سال برابری می‌کند. سمت چپ این ماژول شاهد ۳ سنسور هستیم که به ترتیب از بالا شامل سنسور اولترا واید، دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و دوربین پریسکوپی جدید می‌شود. سنسور اولترا واید برای طرفداران این کمپانی چندان غافلگیر کننده نیست، زیرا پیش از این نیز در پرچمداران فعلی این کمپانی کره‌ای نیز شاهد استفاده از آن بوده‌ایم.

گلکسی S11
سمت راست چینش قبلی و در سمت چپ چینش اصلی گلکسی S11 پلاس

سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی اما یکی از جدیدترین سنسورهایی بوده که قرار است وظایف معمول عکاسی را بر عهده بگیرد. گفته می‌شود این سنسور از تکنولوژی بایر ۹-۱ برای لنز خود استفاده کند. در پایین‌ترین بخش از این ماژول، دوربین پریسکوپی ۵ برابری قرار گرفته است که احتمال می رود علاوه بر بزرگ‌نمایی اپتیکال معمولی که از این سنسور انتظار می‌رود، با استفاده از جادوی نرم‌افزاری شاهد عکس‌های باکیفیتی در بزرگ‌نمایی‌های بیشتر هم باشیم.

در سمت راست ماژول مربعی دوربین، سنسور ToF قرار گرفته که به تشخیص بهتر عمق کمک خواهد کرد. در پایین این سنسور نیز فلاش گوشی تعبیه شده است. با تمام اوصاف، می‌توان گفت که چینش سنسورها نباید تغییر خاصی کنند و احتمالا طراحی نهایی را شاهد باشیم و دیگر خبری از سوراخ و حفره‌های متعدد نیز در این گوشی نیستیم. در نتیجه انتظار می‌رود گلکسی S11 پلاس با همان ۴ سنسوری که پیش‌بینی می‌شد به بازار عرضه شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato