فهرست قابل اعتمادترین برندها منتشر شد؛ مرسدس بنز در صدر

فهرست قابل اعتمادترین برندها منتشر شد؛ مرسدس بنز در صدر

موسسه CarMD اخیرا نتایج تحقیق اختصاصی خود از رتبه بندی خودروها بر اساس شاخص میزان سلامت و قابل اعتماد بودن را منتشر کرده است. این تحقیق نشان می دهد که کدام خودروها مطمئن تر بوده و هزینه تعمیر کمتری به مالک تحمیل می کنند.

به گفته CarMD بیش از ۱۴.۴ میلیون خودرو تولیدی بین سال های ۱۹۹۶-۲۰۱۹ در این تحقیق مورد ارزیابی قرار گرفته و مدل هایی که چراغ چک موتور آنها بین اول اکتبر ۲۰۱۸ الی ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ روشن شده، مشخص گشته اند.

داده های بدست آمده حکایت از آن دارند که از بین تمامی برندها محصولا مرسدس بنز قابل اعتمادتر بوده و مشکلات کمتری برای مالکین خود ایجاد می کنند. پس از این برند لوکس آلمانی، میتسوبیشی، بیوک، رم و فورد در رتبه های بعدی قرار دارند. نکته عجیب در این بین اینکه در ارزیابی میزان قابل اعتماد بودن برندها که از سوی سایر موسسات - مثل جی دی پاور - انجام می شود، مرسدس بنز معمولا حائز رتبه های میانی می شود.

CarMD-Study-3
ده خودروسازی که احتمال روشن شدن چراغ چک موتور در آنها کمتر از بقیه است

وقتی صحبت از هزینه تعمیرات و رفع ایراد روشن شدن چراغ چک موتور باشد، برند کیا در صدر می ایستد. میانگین تعمیر این ایراد در محصولات کیا برابر با ۳۲۱ دلار برآورد شده است. بعد از این خودروساز کره ای، شرکت مزدا در رتبه دوم جای گرفته؛ CarMD هزینه رفع ایراد روشن شدن موتور در تولیدات این کمپانی ژاپنی را ۳۳۲ دلار پیش بینی کرده است. هیوندای و کرایسلر به ترتیب با ۳۳۳ و ۳۳۷ دلار هزینه تعمیر برای ایراد مذکور در رتبه های سوم و چهارم ایستاده اند.

ده خودروسازی که رفع ایراد روشن شدن چراغ چک در محصولات آنها هزینه کمتری دارد

از بین مدل های ارزیابی شده، هوندا CR-V مدل ۲۰۱۷ به عنوان قابل اعتمادترین خودرو دست پیدا کرده است. سوبارو Outback 2017 و لکسس NX 2016 هم به ترتیب دومین و سومین مدل قابل اعتماد در بین تمامی خودروها لقب گرفته اند. رتبه های چهارم و پنجم نیز در این بخش به سوبارو لگاسی ۲۰۱۷ و هوندا سیویک ۲۰۱۷ رسیده است.

CarMD-Study-4
لیست ده خودروی قابل اعتماد

از لحاظ هزینه تعمیر ایراد موتور، سوبارو Outback 2017 با ۶۰ دلار بیش از بقیه هوای مالک خود را نگه می دارد. تویوتا پریوس ۲۰۱۶ با ۶۷ دلار، هیوندای توسان ۲۰۱۷ با ۷۹ دلار، کیا سول ۲۰۱۷ با ۸۲ دلار و مرسدس بنز C کلاس ۲۰۱۶ با ۸۵ دلار در رتبه های دوم تا پنجم کمترین هزینه تعمیر موتور قرار دارند.

CarMD-Study-6
لیست ده خودرویی که کمترین هزینه را برای رفع ایراد روشن شدن چراغ چک موتور دارند

موسسه CarMD در ارزیابی خود به کلاس های مختلف نیز پرداخته و سه مدل برتر در هر کلاس را از لحاظ دو فاکتور یاد شده مشخص کرده است. در جداول زیر می توانید این مدل ها را مشاهده فرمایید.

قابل اعتمادترین مدل ها در هر کلاس
کم هزینه ترین مدل ها در هر کلاس

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato