فهرست قابل اعتمادترین برندها منتشر شد؛ مرسدس بنز در صدر

فهرست قابل اعتمادترین برندها منتشر شد؛ مرسدس بنز در صدر

موسسه CarMD اخیرا نتایج تحقیق اختصاصی خود از رتبه بندی خودروها بر اساس شاخص میزان سلامت و قابل اعتماد بودن را منتشر کرده است. این تحقیق نشان می دهد که کدام خودروها مطمئن تر بوده و هزینه تعمیر کمتری به مالک تحمیل می کنند.

به گفته CarMD بیش از 14.4 میلیون خودرو تولیدی بین سال های 1996-2019 در این تحقیق مورد ارزیابی قرار گرفته و مدل هایی که چراغ چک موتور آنها بین اول اکتبر 2018 الی 30 سپتامبر 2019 روشن شده، مشخص گشته اند.

داده های بدست آمده حکایت از آن دارند که از بین تمامی برندها محصولا مرسدس بنز قابل اعتمادتر بوده و مشکلات کمتری برای مالکین خود ایجاد می کنند. پس از این برند لوکس آلمانی، میتسوبیشی، بیوک، رم و فورد در رتبه های بعدی قرار دارند. نکته عجیب در این بین اینکه در ارزیابی میزان قابل اعتماد بودن برندها که از سوی سایر موسسات - مثل جی دی پاور - انجام می شود، مرسدس بنز معمولا حائز رتبه های میانی می شود.

CarMD-Study-3
ده خودروسازی که احتمال روشن شدن چراغ چک موتور در آنها کمتر از بقیه است

وقتی صحبت از هزینه تعمیرات و رفع ایراد روشن شدن چراغ چک موتور باشد، برند کیا در صدر می ایستد. میانگین تعمیر این ایراد در محصولات کیا برابر با 321 دلار برآورد شده است. بعد از این خودروساز کره ای، شرکت مزدا در رتبه دوم جای گرفته؛ CarMD هزینه رفع ایراد روشن شدن موتور در تولیدات این کمپانی ژاپنی را 332 دلار پیش بینی کرده است. هیوندای و کرایسلر به ترتیب با 333 و 337 دلار هزینه تعمیر برای ایراد مذکور در رتبه های سوم و چهارم ایستاده اند.

ده خودروسازی که رفع ایراد روشن شدن چراغ چک در محصولات آنها هزینه کمتری دارد

از بین مدل های ارزیابی شده، هوندا CR-V مدل 2017 به عنوان قابل اعتمادترین خودرو دست پیدا کرده است. سوبارو Outback 2017 و لکسس NX 2016 هم به ترتیب دومین و سومین مدل قابل اعتماد در بین تمامی خودروها لقب گرفته اند. رتبه های چهارم و پنجم نیز در این بخش به سوبارو لگاسی 2017 و هوندا سیویک 2017 رسیده است.

CarMD-Study-4
لیست ده خودروی قابل اعتماد

از لحاظ هزینه تعمیر ایراد موتور، سوبارو Outback 2017 با 60 دلار بیش از بقیه هوای مالک خود را نگه می دارد. تویوتا پریوس 2016 با 67 دلار، هیوندای توسان 2017 با 79 دلار، کیا سول 2017 با 82 دلار و مرسدس بنز C کلاس 2016 با 85 دلار در رتبه های دوم تا پنجم کمترین هزینه تعمیر موتور قرار دارند.

CarMD-Study-6
لیست ده خودرویی که کمترین هزینه را برای رفع ایراد روشن شدن چراغ چک موتور دارند

موسسه CarMD در ارزیابی خود به کلاس های مختلف نیز پرداخته و سه مدل برتر در هر کلاس را از لحاظ دو فاکتور یاد شده مشخص کرده است. در جداول زیر می توانید این مدل ها را مشاهده فرمایید.

قابل اعتمادترین مدل ها در هر کلاس
کم هزینه ترین مدل ها در هر کلاس

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.