ارتش آمریکا استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک را ممنوع اعلام کرد

ارتش آمریکا استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک را ممنوع اعلام کرد

ارتش آمریکا نصب شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) روی گوشی های دولتی را ممنوع اعلام کرد و آن را «تهدید سایبری» خواند.

ارتش آمریکا اواسط دسامبر سال گذشته میلادی به سربازان در مورد شبکه اجتماعی تیک تاک هشدار داد. همزمان وزارت دفاع آمریکا نیز به پرسنل ارتش اعلام کرد تا این شبکه اجتماعی را «برای جلوگیری از لو رفتن هر گونه اطلاعات شخصی»، از گوشی های خود پاک کنند.

ارتش آمریکا تیک تاک را ممنوع اعلام کرد

ارتش آمریکا نگران است که کمپانی مادر تیک تاک یعنی «بایت دنس» (ByteDance) برای امنیت ملی آمریکا خطرناک باشد. در حال حاضر اسنادی مبنی بر فعالیت های مشکوک توسط بایت دنس در دست نیست، ولی این شرکت می تواند در صورت فشار از جانب چین، اطلاعات حساس سربازان آمریکایی را به دولت چین ارسال کرده و یا از سربازان به عنوان جاسوس استفاده کند.

بایت دنس هرگونه اتهام را رد کرده و گزارشات حاکی از آنند که این کمپانی برای خلاص شدن از فشار آمریکا به فکر فروش تیک تاک افتاده است.

نیروی دریایی ایالت متحده نیز پیش از این نصب تیک تاک را روی گوشی های دولتی ممنوع اعلام کرده بود. هنوز معلوم نیست نیروی هوایی یا تفنگداران دریایی ایالت متحده نیز چنین تصمیمی را خواهند گرفت یا نه. به خاطر ارتباطی که بین این نیروها وجود دارد، احتمال گرفتن چنین تصمیمی بالاست.

هیچ کدام از نیروهای نظامی آمریکا اجازه ممنوع کردن تیک تاک از موبایل های شخصی را ندارند، بنابراین احتمالاً برخی سربازان همچنان به استفاده از این شبکه ادامه خواهند داد که باز هم نگرانی هایی را در مورد مسائل امنیتی به وجود می آورد.

ارتش آمریکا از سربازان خواسته تا از پیام های مشکوک آگاه باشند، اما در نهایت لو رفتن یا نرفتن اطلاعات ارزشمند به سرباز بستگی دارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato