بازگشت هند به ماه؛ مأموریت چاندرایان 3 اعلام شد

بازگشت هند به ماه؛ مأموریت چاندرایان 3 اعلام شد

هند به منظور جبران شکست مأموریت فضاپیمای چاندرایان ۲ در سال گذشته میلادی، از برنامه های خود برای فرود بر سطح ماه در سال ۲۰۲۰ پرده برداشت.

به گزارش بلومبرگ، دومین مأموریت هند برای فرود بر سطح ماه «چاندرایان ۳» نام گرفته و شامل ماه نشین و ماه نورد خواهد بود.

به گفته «K. Sivan»، رییس سازمان پژوهش های فضایی هند (ISRO)، در این مأموریت از مدارگرد مأموریت چاندرایان ۲ استفاده خواهد شد. وی اضافه کرد که ماژول پیشران، ماه نشین و ماه نورد جدید حدوداً ۳۵ میلیون دلار هزینه داشته اند و مأموریت پرتاب نیز هزینه های زیادی به دنبال خواهد داشت.

«K. Sivan»، رییس سازمان پژوهش های فضایی هند

رییس سازمان پژوهش های فضایی هند به پیشرفت های این کشور برای انجام اولین مأموریت فضایی سرنشین دار نیز اشاره کرد و گفت که هند چهار فضانورد را نامزد این مأموریت کرده است. این چهار فضانورد اواخر ماه ژانویه آموزش های لازم را در روسیه خواهند دید. بناست اولین مأموریت فضایی سرنشین دار هند اواسط سال ۲۰۲۲ انجام شود.

هند و چین به دنبال عرض اندام در مأموریت های فضایی هستند. چین تاکنون موفق شده کاوشگر خود را در نیمه پنهان ماه فرود بیاورد. هند نیز قطب جنوب ماه را برای فرود کاوشگر مأموریت چاندرایان ۳ انتخاب کرده؛ یعنی همان منطقه ای که ناسا برای مأموریت آرتمیس در سال ۲۰۲۴ هدف گرفته است.

هند می خواهد پس از ایالت متحده، چین و روسیه، به عنوان چهارمین کشور بر سطح ماه فرود آمده و خود را به عنوان یک کشور قدرتمند در زمینه مأموریت های فضایی مطرح کند. البته تلاش های قبلی این کشور با مأموریت چاندرایان ۲ موفقیت آمیز نبودند و ماه نشین ویکرام روی ماه سقوط کرد.

ویجیاتو
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato