راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟

تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند بودن» یا همن حس ایجاد تغییر مثبت، عاملی حیاتی در سلامت سازمان ها و موفقیت کارمندان است.

کارمندان استثنایی

نویسندگان این تحقیق به رهبری «Andrew Reece» از شرکت BetterUp و «David Yaden» از دانشگاه پنسیلوانیا، می گویند:

«تصور شرایطی که در آن کارمندان حس کنند کارشان هیچ ارزشی برای شرکت ندارد ولی همچنان با انگیزه کار کنند، حس رضایت داشته باشند و چیزی به ارزش های سازمان اضافه کنند، سخت است. هدف ما از انجام این تحقیق روشن کردن مفهوم ارزشمندی در محیط سازمانی و همچنین تعیین معیار جدید برای تفاوت های فردی در حس ارزشمندی درونی بود.»

محققان برای دستیابی به اهداف فوق، مقیاسی برای اندازه گیری «ارزشمندی سازمانی» ایجاد کردند. آنها با کمک گرفتن از روانشناسان مختلف، لیستی از جملاتی که مفهوم ارزشمندی را توضیح می دهد ایجاد کرده و برای آگاهی از میزان ارتباط آنها با یکدیگر و همچنین مفهوم ارزشمندی سازمانی، آنها را روی 196 نفر شرکت کننده آنلاین آزمایش کردند.

محققان در تحقیقات اولیه ارتباط 17 جمله با مفهوم ارزشمندی سازمانی را شناسایی کرده و با انجام آزمایشی دیگر با حضور 569 شرکت کننده، مقایس خود را بیش از پیش اصلاح کردند.

مقیاس نهایی محققان در ادامه آمده است (پاسخ ها بر اساس مقیاس 5 امتیازی و از «قویاً مخالف» تا «قویاً موافق» است):

  1. کارم در موفقیت شرکت تأثیر دارد.
  2. کیفیت کارم تأثیری چشمگیر روی شرکت می گذارد.
  3. کارم الهام بخش عملکرد شرکت است.
  4. شرکت به شکل عمومی کارم را تحسین می کند.
  5. همکارانم کار من را ستایش می کنند.
  6. در محیط کار همه من را با کیفیت بالای کارم می شناسند.
  7. کارم سبب شده تا در شرکت معروف شوم.

پژوهشگران می گویند مقیاس نهایی آنها شامل دو زیرمجموعه «موفقیت» (Achievement) و «سپاسگذاری» (Recognition) برای ارزشمندی است. سه مورد اول به بعد موفقیت ارزشمندی سازمانی تعلق داشته و موارد بعدی (4 الی 7) به بعد سپاسگذاری مربوط هستند.

محققان می گویند در مقایسه با سپاسگذاری، موفقیت ارتباط بیشتری با خودسودمندی (self-efficacy) دارد که عامل مهمی در ساختار ارزشمندی سازمانی محسوب می شوند. از آن سو، سپاسگذاری بیشتر به وضعیت مدیر، ترفیع درجه و افزایش دستمزد ربط دارد که بر اهمیت دیده شدن و قدردانی توسط کارمندان تاکید می ورزد.

این مقیاس با خروجی سازمان ها ارتباط نزدیکی دارد. محققان با جمع آوری داده های استخدامی از 423 فرد بالغ دریافتند بالاترین امتیاز در مقایس ارزشمندی سازمانی، بیشتر در افرادی به چشم می خورد که سمت مدیریتی و رهبری داشته اند. مقیاس مورد بحث با درجه اطمینان بالا میزان رضایتمندی کارمندان را نیز پیش بینی کرد.

محققان نتیجه گرفتند زمانی که کارمندان حس کنند برای شرکت ارزش دارند، حس رضایتمندی آنها از کار و زندگی افزایش یافته و احتمال قبول کردن سمت های مدیریتی، دریافت پاداش و ترفیع درجه در آنها بیشتر شده و احتمال اینکه شرکت را ترک کنند، کاهش می یابد.

مطالب مرتبط

رؤیاهای بر باد رفته؛ ۱۳ استارتاپ که رنگ ۲۰۲۰ را ندیدند

اغلب اوقات در رسانه ها از استارتاپ هایی سخن به میان می آید که توسط چند جوان کاربلد و مشتاق راه اندازی شده و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیموده اند اما به ندرت سراغ آنهایی می روند که در مسیر راه اندازی کسب و کارهای نوپا شکست خورده اند. هرچند اشتیاق... ادامه مطلب

سه گام ضروری برای نه گفتن در محیط کار که باید یاد بگیرید

اگر تاکنون در شرایطی قرار گرفته‌اید که بر خلاف میل باطنی خود به کسی جواب مثبت داده باشید، احتمالا با خود فکر می‌کنید که چطور یاد بگیرم که «نه» بگویم بی آنکه آدم رک و بی‌ادبی جلوه کنیم. در این مقاله سعی شده در ۳ حرکت به شما آموزش نه گفتن داده شود.بعضا برای هر... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

برای بهبود کار و زندگی از این ۴ مدل آشفتگی ذهنی دوری کنید

این روزها در عصر اطلاعات به سر می بریم که علی رغم مزایای فراوان، خالی از ایراد هم نیست. کافی است موبایلتان را بردارید تا در معرض حجم عظیمی از اطلاعات و داده ها قرار گیرید که بخش زیادی از آن دردی از شما دوا نمی کنند. اگر بخش مفید داده ها را سیگنال در... ادامه مطلب

مشکلات، شکست ها و چالش های مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

روزهای پایانی هر سال معمولا فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و شاید شکست های یک سال گذشته و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف جدید.صنعت تکنولوژی در یک سال گذشته دستخوش تحولات فراوانی شد و موفقیت های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم. اما در این سال شکست ها هم کم نبودند و... ادامه مطلب

چگونه در هر شرایطی خلاق بمانیم؟

خلاقیت همیشه یک مزیت برای کارکنان بوده اما امروزه بیش از هر زمان دیگری به آن اهمیت داده می شود. با تکیه بر این ویژگی می توان از سد مسائل پیچیده عبور کرد، راه حل های جدیدی آفرید و در نهایت به خلق ارزش کمک کرد.با این حال کمبود نیرو، رقابت با شرکت های دیگر... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟