همه چیز درباره آیفون 13
آمریکا صادرات نرم‌افزارهای هوش مصنوعی را به خاطر ترس از چین محدود کرد

آمریکا صادرات نرم‌افزارهای هوش مصنوعی را به خاطر ترس از چین محدود کرد

دولت ایالات متحده نگران دستیابی چین به فناوری های هوش مصنوعی پیشرفته است و در این راستا به دنبال محدود کردن صادرات نرم افزارهای هوش مصنوعی به خارج از کشور است.

ایالات متحده نگران انتقال فناوری مورد استفاده در پهپادها و ماهواره‌ها

بر اساس قانون جدیدی که از دوشنبه همین هفته اجرایی می شود شرکت هایی که نوع خاصی از نرم افزارهای تصویر برداری جغرافیایی را از ایالات متحده صادر می کنند باید مجوزی را برای ارسال به کشورهای دیگر (به استثناء کانادا) دریافت کنند. دولتمردان ایالات متحده نگران هستند که تکنولوژی هایی مرتبط با سنسورها، ماهواره ها و پهپادها که به شناسایی اشیاء کمک می کنند به دست چین یا دیگر مخالفان سیاسی این کشور افتد.

آن طور که «جیمز لوئیس»، متخصص تکنولوژی از مرکز تحقیقات استراتژیک و بین المللی از واشینگتن به رویترز اعلام کرده [دولت ایالات متحده] قصد دارد کمپانی های آمریکایی را از کمک به چینی ها برای ساخت محصولات بهتر مرتبط با هوش مصنوعی باز دارد؛ محصولاتی که می توانند به ارتش این کشور کمک کنند.

صادرات هوش مصنوعی

این قانون جدید اولین قدم در راه محدودیت های دیگری محسوب می شود که انتقال تکنولوژی به کشورهایی که روابط دوستانه ای با ایالات متحده ندارند را کاهش می دهد. به این ترتیب در نهایت هم کپی کردن تکنولوژی های آمریکایی محدود می شود و هم احتمال شناسایی نقاط ضعف امنیتی محصولات ایالات متحده کاهش می یابد.

در حالی که این محدودیت ها دسترسی به هوش مصنوعی برای استفاده های مفید از جمله بررسی تأثیر تغییرات اقلیمی را کاهش می دهد، می تواند نگرانی کمتر صنایع در مورد اعمال محدودیت های بیشتر در حوزه صادرات را به همراه داشته باشد؛ چرا که برخی از صنایع پیش از این نگران بودند که محدودیت های در نظر گرفته شده برای صادرات سخت افزارها و نرم افزارها بیش از این ها باشد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato