برخورد ویلچر سگوی S-Pod با دیوار در نمایشگاه CES

برخورد ویلچر سگوی S-Pod با دیوار در نمایشگاه CES

ویلچر تعادلی سگوی اس پاد (S-Pod) محصول شرکت سگوی (Segway) حین اولین نمایش عمومی در نمایشگاه CES با دیوار برخورد کرد. شرکت سازنده تأکید می کند که این وسیله امن است و تعادل خود را حفظ می کند.

نهایت سرعت نمونه اولیه این محصول که به نمایشگاه آورده شده بود، تنها ۱۱ کیلومتر بر ساعت است و حداکثر سرعت نمونه تجاری نیز به حدود ۳۸ کیلومتر بر ساعت می رسد. این وسیله برای محیط های سر بسته مثل فرودگاه و فروشگاه طراحی شده است.

شرکت سگوی با اشاره به اینکه در این حادثه به کسی آسیبی وارد نشده، می گوید نمونه اولیه سگوی اس پاد کمربند ایمنی نداشته و در آینده به آن اضافه خواهد شد. خبرنگاران برای سوار شدن به این وسیله در نمایشگاه CES باید کلاه ایمنی بر سر می گذاشتند.

سگوی اس پاد

ویلچر مورد بحث برای جلوگیری از پرتاب شدن سرنشین، قبل از رسیدن به پیچ ها سرعت را کاهش داده و با چراغ های راهنما تغییر جهت را به اطلاع رهگذران می رساند. سگوی اس پاد با یکبار شارژ کردن توانایی طی مسافت ۶۹ کیلومتری را داشته و شارژ کامل آن دو ساعت طول می کشد.

در طراحی سگوی اس پاد از فیلم علمی-تخیلی «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) الهام گرفته شده و استقبال بالایی از آن در نمایشگاه CES شد. این محصول اوایل سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت AMP، در سال ۲۰۱۸ هشت تصادف خیابانی از اسکوترها در شهر بیرمنگام انگلستان گزارش شده که نسبت به تصادفات سال قبل (سه مورد) افزایش داشته است. این آمار فقط مربوط به تصادف های شدیدی است که منجر به آسیب جدی یا مرگ شده و به پلیس گزارش شده اند.

آمارها نشان می دهند تعداد تصادفات اسکوترها در انگلستان از ۱۵۶ مورد در سال ۲۰۱۳ به ۲۴۹ مورد در سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato