همه چیز درباره آیفون 13
اینستاگرام ۳ افکت جدید به بومرنگ اضافه کرد

اینستاگرام ۳ افکت جدید به بومرنگ اضافه کرد

اگر اهل استوری گذاشتن در اینستاگرام باشید، حتما با قابلیت بومرنگ برای نمایش مکرر ویدیوهای کوتاه آشنا هستید. این ویژگی در میان کاربران بسیار محبوب است و حالا چهار افکت جدید به آن اضافه شده که جذابیت بومرنگ را دو چندان می کنند.

بومرنگ معمولا شامل ویدیوهایی یک ثانیه ای است که پس از آپلود سه بار از اول به آخر و به صورت معکوس پخش می شود. این ویژگی اوایل معرفی محبوبیت بیشتری داشت اما مدتهاست که کاربران بعد از یکبار پخش از روی آن رد می شوند چرا که جذابیت اولیه خود را از دست داده است.

بومرنگ پنج سال پس از معرفی بزرگترین به روزرسانی خود دریافت کرده که شامل سه افکت Echo، Duo و SlowMo می شود که امکان مات کردن بخشی از تصویر و کاهش یا افزایش سرعت پخش ویدیو را فراهم می کنند. علاوه بر این امکان برش ویدیو هم میسر شده است. کاربرد این افکت ها عبارتند از:

  • SlowMo: همانطور که از نام آن مشخص است سرعت ویدیوی بومرنگ را از اول به آخر و در پخش معکوس به نصف کاهش می دهد.
  • Echo: افکت ماتی را به اشیاء متحرک ویدیو اضافه کرده و حالتی شبیه به خطای دید ایجاد می کند.
  • Duo:  پخش معکوس ویدیو را با سرعت بیشتر و با افکتی جالب به اول کلیپ برمی گرداند.
  • Trimming: مشابه زمانی که یک پست معمولی در اینستاگرام منتشر می کنید، امکان انتخاب بخش خاصی از ویدیو را به شما می دهد.

معلوم نیست چرا اینستاگرام برای ارائه این قابلیت ها پنج سال منتظر مانده چرا که اسنپ چت از همان اوایل معرفی بومرنگ در ۲۰۱۵ این ویژگی ها را نیز در اختیار کاربران قرار داده بود. یکی از دلایل احتمالی آن به چالش کشیده شدن اینستاگرام از سوی اپلیکیشن تیک تاک است که با ارائه امکانات مهیج بسیاری از کاربران نوجوان را به سوی خود کشیده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato