ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

انگلیس در برابر آمریکا؛ چراغ سبز بریتانیا به هواوی برای توسعه زیرساخت 5G

بریتانیا با وجود فشارهای آمریکا، به شرکت هواوی برای توسعه زیرساخت های اینترنت 5G این کشور چراغ سبز نشان داد. بوریس جانسون با این تصمیم خود را رو در روی ترامپ قرار داد. دولت بریتانیا ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۰

بریتانیا با وجود فشارهای آمریکا، به شرکت هواوی برای توسعه زیرساخت های اینترنت 5G این کشور چراغ سبز نشان داد. بوریس جانسون با این تصمیم خود را رو در روی ترامپ قرار داد.

دولت بریتانیا اعلام کرد که شرکت های «پرخطر» مجوز توسعه بخش هایی از زیرساخت های 5G این کشور را دریافت کرده اند ولی اضافه کرد تحریم های جدید برای کاهش خطرات احتمالی که امنیت ملی این کشور را تهدید می کنند، وضع خواهند شد.

چراغ سبز بوریس جانسون به هواوی برای توسعه شبکه 5G بریتانیا

وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا اعلام کرد شرکت های پرخطر اجازه توسعه بخش های حساس شبکه 5G همانند نیروگاه های هسته ای و پایگاه های نظامی را ندارند. دولت بریتانیا با اشاره به اینکه این کشور خواهان راه اندازی جدیدترین روش های اتصالی در کوتاه ترین زمان ممکن است، گفت که به شرکت های پرخطر هیچ گاه مجوز توسعه شبکه های حساس را نخواهد داد.

دونالد ترامپ از بریتانیا خواسته تا همانند نیوزلند و استرالیا از هواوی برای توسعه زیرساخت های 5G استفاده نکند. ترامپ هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا تلقی کرده و این شرکت را تحریم کرده است.

مقامات آمریکایی نگرانند هواوی با دولت چین در ارتباط باشد و توسعه زیرساخت های مخابراتی به جاسوسی دولت این کشور از بخش های حساس آمریکا منجر شود. متخصصان می گویند زنجیره تأمین این شرکت چینی قابلیت هک شدن داشته و نرم افزارهای آن «بی کیفیت» هستند؛ بنابراین حتی اگر به دولت چین هم مرتبط نباشد همکاری با آن ریسک بالایی دارد.

برخی از سیاستمداران بریتانیایی از جمله «جرمی هانت» وزیر امور خارجه سابق بریتانیا و «یین دانکن اسمیت» رهبر سابق حزب محافظه کار نگرانی خود را از این تصمیم ابراز کردند.

بوریس جانسون و دولت بریتانیا معتقدند ارائه مجوز به هواوی برای توسعه شبکه 5G این کشور ارزش ریسک های احتمالی را دارد. «Andrew Tsonchev» یکی از مدیران ارشد شرکت امنیت سایبری Darktrace معتقد است ممنوعیت هواوی بریتانیا را پنج سال عقب می اندازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی